Προς το περιεχόμενο

Spartacus: War of the Damned


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο σε μένα φαίνεται λίγο γελοίο το πως εξελίσσεται η σειρά;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Το πάνε βάση των ιστορικών γεγονότων ρε. Έχουν ξεπεράσει το 1ο κύκλο και το πρικουελ που τα φτιάχνανε οπως ήθελαν.

 

Ξέρουμε τι θα συμβεί. Η μόνη μου αγωνία ειναι να δούμε πως καταλήξουν με τον Σπάρτακο, για τον οποίο δεν υπάρχουν σαφής ιστορικές ενδείξεις για το τι απέγινε στη τελευταία μάχη.

 

Προσωπικά θα προτιμήσω να την κάνει παρέα με τον Γάννικους, τη Γερμανίδα και κανα γκομενάκι ακόμα να πάνε προς Βορά και να κάνουν πολλά παιδιά, όπως και να σωθεί και ο Σύριος με τον μπρουτάλ αγόρι του (να μείνει ευχαριστημένος και ο Toxoman )αλλά μάλλον σε ένδοξο θάνατο τους κόβω όλους :P

Ηοοnooooooooooooooor to the house of Spartacus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Honour to the House of Spartacus???? Κοσοουτιε μου φαίνεται οτι μπερδεύτηκες με το  GoT......Εδώ οι ήρωες μας δεν θέλουν τιμές και μλκιές....Τhey want to  rip the guts out from the Roman cunts and feast upon them with wine......:lol:

 

Πέρα από αυτό μ'αρέσει πολύ πως πάει η εξέλιξη με τον Καίσαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο "τσ$%%%$%$%$ος" ο καίσαρας, έσπειρε τον πανικό απαρατήρητος!!!! Μου θυμίζει σύγχρονους του είδους :P

 

Μα πως ο φο^%$#@%#%ης κατάφερε να τους κάνει έτσι άνω κάτω...!!!!! Ο Gannicus και Crixus πολύ ξυλίκι, μου άρεσε, γέλασα πολύ, κάποιος από τους 2, τις έφαγε κανονικά :P :P :P Αν και εδώ που τα λέμε... 2 θρύλοι της Κάπουα, να παίζουν ξύλο αναμεταξύ τους, και ο σκηνοθέτης να μην δίνει ιδιαίτερο βάρος, η για να μην είμαι απόλυτος,  να μην το αντιμετωπίσει σαν να έπαιξαν ξύλο 2 ασήμαντοι επαναστάτες μου την βάρεσε κάπως ρε παιδί μου (για το τελευταίο επεισόδιο μιλούσα)... Γενικά, μερικές φορές, το σκηνοθετικό έργο στην τελευταία σαιζόν δεν μας.... τα λέει καλά... Έτσι όπως το πάνε οι σκηνοθέτες των επεισοδίων, θα... μας φτάσουν στον θάνατο του Σπάρτακου (λογικά) και δεν θα έχουμε προλάβει να το απολαύσουμε όπως πρέπει, με μεγαλοπρέπεια στα σημαντικά γεγονότα...

 

Κάτι δεν μου αρέσει στην τελευταία σαιζόν, η τουλάχιστον έτσι όπως εκτυλίσσεται μέχρι τώρα... Κάτι... με χαλάει... Και δεν είναι οι ηθοποιοί, τουλάχιστον οι πρωταγωνιστές, αλλά η ηγενικότερη "ατμόσφαιρα" που μου βγάζει... θέλουμε... σασπενς, σεξ, βια, αίμα, μεγαλοπρέπεια... Α ρε... μακαρίτη... Andy Whitfield... Έφυγες τόσο άδικα, και άφησες πίσω σου... συντρίμμια.... Μακάρι να ζούσες, να μπορούσαμε να απολαύσουμε το ταλέντο σου....

 

 

 

Καταλαβε κανεις τι εκανε η αλλη με το μαχαιρι? :unsure: :huh:

 

 

 

χμ....

 

 

 

Λογικά κάτι με τα ιδιαίτερα του... "καίσαρα" έκανε... Η τουλάχιστον στο μηρό, μιας και έδειχνε ένα τραύμα στον μηρό/μπούτι στον Σπάρτακο και το δικαιολογούσε ότι τάχα εκεί βρισκόταν το σημάδι του Αφέντη του... Πιθανολογώ πάντα....

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Honour to the House of Spartacus???? Κοσοουτιε μου φαίνεται οτι μπερδεύτηκες με το  GoT...

Αγοοοοοοοοοοοοοοορι μουυυυυυυυυυυυ. Δε θυμάσαι τον Βατιάτο στον 1ο κυκλο που το έλεγε συνέχεια???

Honour to the house o batiatus :P

 

Μη με απογοητεύεται σε αυτο το τοπικ λεμεεεεεε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε τον είχαν σταυρώσει με τους υπόλοιπους;


Το πάνε βάση των ιστορικών γεγονότων ρε. Έχουν ξεπεράσει το 1ο κύκλο και το πρικουελ που τα φτιάχνανε οπως ήθελαν.

 

Ξέρουμε τι θα συμβεί. Η μόνη μου αγωνία ειναι να δούμε πως καταλήξουν με τον Σπάρτακο, για τον οποίο δεν υπάρχουν σαφής ιστορικές ενδείξεις για το τι απέγινε στη τελευταία μάχη.

 

Προσωπικά θα προτιμήσω να την κάνει παρέα με τον Γάννικους, τη Γερμανίδα και κανα γκομενάκι ακόμα να πάνε προς Βορά και να κάνουν πολλά παιδιά, όπως και να σωθεί και ο Σύριος με τον μπρουτάλ αγόρι του (να μείνει ευχαριστημένος και ο Toxoman )αλλά μάλλον σε ένδοξο θάνατο τους κόβω όλους :P

Ηοοnooooooooooooooor to the house of Spartacus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ταινια Σπαρτακος, αυτο δειχνει, αλλα ιστορικά ειναι λανθασμένο.

Δεν βρέθηκε ποτέ το σώμα του.

Αλλοι λένε πως σκοτωθηκε ψάχνοντας τον Κράσσο στη τελικη μαχη και άλλοι πως ξέφυγε με μικρή ομάδα, εκτος Ρωμαικης αυτοκρατορίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα πηρα χαμπαρι οτι η λαετα ηταν η ξανθια απο το cabin in the woods...πολυ συνεσταλμενη ομως,,,

 

Α ναι ρε συ αυτη ειναι οντως,αν και δεν μου αρεσε στο cabin γιατι ηταν πολυ αδυνατη  τωρα φαινεται να

εχει παρει καποια κιλακια  και ειναι μια χαρα οπως πολυ καλη και η γκομενα του Κρασσου,ξερουν απο casting εκει

στο starz,μονη παραφωνια αυτη η ασκημομουρα η Ναεβια  που την εχουνε κρατησει απο την περασμενη σεζον γαμωτο

 

για καλο το λες αυτο? Σε mkv με γρηγορες σκηνες το 1080i ειναι κατα πολυ κατωτερο του 720p. Δεν αξιζει..

 

Σε υπολογιστη δειχνουν περιπου το ιδιο αλλα σε τηλεοραση το 1080ι ειναι καλυτερο για μενα,απο κει

και περα δεστο και σε divx αναλυση 200*200 αμα θες κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η Ναέβια και για εμένα είναι λίγο... ντεκ%@%@%@λε.... Προτιμούσα την... "Ναέβια" του πρώτου κύκλου... 

 

--------

 

Cossutius, αφιερωμένο, αν και κάτι μου λέει πως ήδη το έχεις ανακαλύψει:

 

http://spartacus.wikia.com/wiki/Cossutius

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η Ναέβια και για εμένα είναι λίγο... ντεκ%@%@%@λε.... Προτιμούσα την... "Ναέβια" του πρώτου κύκλου... 

 

--------

 

Cossutius, αφιερωμένο, αν και κάτι μου λέει πως ήδη το έχεις ανακαλύψει:

 

http://spartacus.wikia.com/wiki/Cossutius

xaxaxa...ευχαριστω φιλαράκι μου. Εχω ηδη γράψει και εγω 5 πράγματα εκει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το είδα και εγω. Για πολλοστή φορά, έσκισε.

Εντάξει. Τους δουλεύει κανονικότατα ο Σπάρτακος, αλλά ο Ιουλιος έκανε μεγάλη ζημιά.

Βλέπω στο επομενο επεισόδιο να έχουμε τον πρωτο εκ των πρωταγωνιστών νεκρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα επεισόδιο, με πολύ μπλά μπλά, άχρηστες σκηνές, και λίγη.... δράση από το... "παρελθόν" που το σώζει.... Κρίμα... Μόνο προς το τέλος άξιζε... 

 

Δεν μου άρεσε, αλλά πάλι καλά που ήταν ενδιαφέρον προς το τέλος...

 

 

Καίσαρας: "Τώρα θα ήταν η κατάλληλη στιγμή για να τρέξετε/το βάλετε στα πόδια"

 

:P

 

Πωπω, σαν τον thor, μοιάζει ο που#Τ#Τ###Τ#ης :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...