Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπαταρίας από eBay (για Galaxy S2)


Sadako

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικά έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι από όλα αυτα ?γιατί με ενδιαφέρει κ εμένα το θέμα .δεν πάει να γίνει 8κιλά το κινητό ειδικά τώρα το καλοκαίρι κάτω από τον ήλιο με full φωτεινότητα δεν κρατάει καθόλου μπαταρία .

 

Αποστολή από το Samsung Galaxy S2 GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 2000 mah την επίσημη την έχουν αγοράσει πολοι. Παω στοίχημα απο όσους παίρνουν μεγαλύτερη μπαταριά το 90% αυτή παίρνει. Οτιδήποτε αλλο θα κανει το κινητό βαρελακι. Για καθημερινή χρηση για το ΜΕΣΟ χρήστη δεν κανει.

Ενοειτε ότι πχ αν πάρεις 3500 mah μπαταριά, θα κρατήσει πολυ περισσότερο. Προσοχή. Οσο το εχω ψαξει, η μπαταριά παει ΠΑΝΤΑ μαζί με το μέγεθος. Αν δεις πχ 2500 mah στο μέγεθος της 2000 σχεδον παντα απατη ειναι.. Καπου διαβαζα για μια 2100 στο μέγεθος της κανονικής. Ούτε καν στο μέγεθος της 2000 οπου οι μισοι ορκίζονταν ότι ήταν καλυτερη τουλάχιστον απο την κανονική, και οι υπόλοιποι γραφαν ότι ειναι χειρότεροι και απο την κανονική. Τελικά βρεθηκε ότι ήταν 1500 στην πραγματικότητα.. Απλα σε καποιους η original είχε χαλάσει αρκετά ώστε είδαν καλυτέρευση και με αυτή προφανώς..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Ναι ρε παιδια και εγω ειμαι ενας νεος κατοχος του galaxy s2 i9100 και οντως η μπαταρια τελειωνει για πλακα ακομα και στην αναμονη να το εχω πανω απο μιση ζορι 2 μερες δεν κραταει και πρεπει σχεδον μερα παρα μερα να το φορτιζω.

 

Εχει να προτεινει καποιος καμια καλυτερη?

Και οταν λετε βαρελακι 3500mah λογικα εννοειτε αυτες:

1317886416_261167170_1-Pictures-of--SAMS

 

Αλλα το θεμα ειναι οκ να κανεις βαρελακι το κινητο αλλα θα αντεχει και αν ναι ποσο σε πληρης χρηση και ποσο σε αναμονη?

 

Αν εχει παρει καποιος καμια τετοια ας μας πει εντυπωσεις να ξερουμε.

 

Και ρε παιδια εσεις τι προτεινετε οσο αφορα μεγαλυτερη μπαταρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...