Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση Καρτας Γραφικων


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα στο forum.Μια μικρη βοηθεια θα ηταν ευπροσδεκτη...Απο τη στιγμη που εκανα μια αναβαθμιση των drivers στη καρτα γραφικων ( ATI HD RADEON 2600) χαλασανε τελειως τα γραφικα στο Diablo. Τα γραμματα δε φαινονται καλα,τετραγωνακια παντου,τραγωδια με λιγα λογια.

Επειδη ειναι και παλια η καρτα γραφικων ελεγα να κανω μια αναβαθμιση αν μπορω με γυρω στα 100 ευρω..Το motherboard που εχω ειναι το ASUS P5K.

Ποια καρτα γραφικων θα μπορουσα να παρω ωστε να την υποστηριζει και το motherboard?Δε θελω να παω για full αναβαθμιση ακομα λογω χρηματων.Βασικα για το Diablo τη θελω, απλα να μπορω να το παιξω εστω αξιοπρεπως.Δε με ενδιαφερουν οι full αναλυσεις.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι η ΑΤΙ εχει σταματησει να βγαζει update για την 2600 εδω και καιρο για δωσε λινκ τι κατεβασες

 

Μπηκα στο site της ΑΤΙ και κατεβασα ενα προγραμματακι που μου ειπε ποια αναβαθμιση ειναι διαθεσιμη για την καρτα...Απο εκει το κατεβασα,δεν εχω καποιο link.

 

Το υπολοιπο συστημα ειναι ενας επεξεργαστης Intel Core 2 duo στα 2,3 αν θυμαμαι καλα (καπου εκει, ενας παλιος παντως :-D ) Μνημη 3gb, και ενα τροφοδοτικο thermaltake (ή καπως ετσι, δε θυμαμαι πως γραφεται) 600W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τη παραπανω καρτα θα τη σηκωνει το συστημα μου ε? θα προσπαθησω να κανω αυτο που ειπε ο κεραυνος και αν δε βγαλω ακρη θα παραγγειλω τη καρτα.

 

Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις..Μολις πηρα το Diablo και δε μπορω να παιξω...γκαντεμια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη παραπανω καρτα θα τη σηκωνει το συστημα μου ε? θα προσπαθησω να κανω αυτο που ειπε ο κεραυνος και αν δε βγαλω ακρη θα παραγγειλω τη καρτα.

 

Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις..Μολις πηρα το Diablo και δε μπορω να παιξω...γκαντεμια!!!!

Η 6770 είναι πολύ λιγότερο ενεργοβόρα από αυτήν που έχεις.

 

Πάντως επειδή η 2900 είναι μια πολύ δυνατή κάρτα ακόμα και σήμερα (απλά θα παίζεις DX9 το game) δες μήπως κάτι είναι όντως από drivers πλευρά. Γιατί αν όντως σκοπεύεις σιγά-σιγά να κάνεις αναβάθμιση στο προσεχές μέλλον είναι κρίμα να πάρεις την 6770. Είναι πολύ μέτρια κάρα για τους σημερινούς επεξεργαστές.

 

Εχω την εντυπωση οτι η ΑΤΙ εχει σταματησει να βγαζει update για την 2600 εδω και καιρο για δωσε λινκ τι κατεβασες

Η 2900 ανήκει στην HD σειρά και υποστηρίζεται κανονικά με τους Latest drivers. Τουλάχιστον μέχρι τους 12.4 αφού η 12.6 Beta μιλάνε για σειρά 5000 και πάνω. Δεν ξέρω αν θα αλλάξει αυτό στην release έκδοση

 

EDIT

Δες εδώ λίγο. ΑΚΡΙΒΩΣ το πρόβλημα σου: Link. Οπότε κατεβάζεις το hotfix

"Issue Description:

 

We’ve recently identified an issue where some of our legacy graphics products are producing certain artifacts in Diablo III and The Elder Scrolls V: Skyrim with our latest release of AMD Catalyst™ 12.4. This issue affects users of ATI Radeon™ HD 2400, 2600, 2900, 3400, 3600 and 4500 graphics cards under Windows Vista® and Windows® 7."

 

Κατεβάζεις και το driver sweeper από εδώ και:

 

- uninstall ότι έχει να κάνει με AMD από το control panel

- εγκατάσταση driver sweeper

- restart σε safe mode

- τρέχεις το driver sweeper και τσεκάρεις amd vga

- restart σε normal mode

- εγκαθιστάς τους 12.4 hotfix

- restart και ξαναδοκιμάζεις

Επεξ/σία από ninos30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ninos30 ,ο ts έχει την 2600 όχι την 2900.

Oups!

 

Αλλά το ίδιο ακριβώς είναι και για την 2600. Εκεί που έκανα bold την 2900, δίπλα γράφει 2600 :) Απλά πλέον δεν ισχέι ότι η 2600 είναι πολύ δυνατή κάρτα. Αν δεν αρκείται στα settings για να παίξει D3 τότε ας κάνει ότι νομίζει.

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν παίζει έτσι το link...

Στον γούγλη γράψε "12.4 hotfix" χωρίς τα " και είναι το πρώτο result που φέρνει

 

Ορίστε και blog ελληνικό για το θέμα:

http://technalogo.blogspot.gr/2012/05/amd-catalyst-124-hotfix-diablo-3.html

 

Και από τα DiabloIII forums. Εκεί το link δουλεύει :shifty: :

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/4876967911

 

EDIT:

Διόρθωσα και το αρχικό link και δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...