Προς το περιεχόμενο

η γενιά μας νέες και νέοι που βάλλεται απο παντου.


aserprince

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα το θάρρος για να σας γράψω για τους νεους και της νέες μας αυτης της γενιάς και εγω ειμαι ελευθερος και νεος.

τοσα χρονια μεσα κλεισμενος μεσα στο σπιτι μου μπροστα σε μια οθονη TV-PC με τις ωρες ωρες ατελειωτες κολημένος μερα και νυχτα, ξαφνικά ειδα οτι ειχα αφηση αμεληση τον ευατο μου και δεν ειχα προσωπικη ζωη.

Βλεπωντας οτι κανοντας κατι καθε μερα συνεχεια με τις ωρες κατανταλει αποβλακωσει πχ ειμουνα κολημενος στον υπολογιστη μπροστα. αρα καθετι που κανουνε να εχουμαι μέτρο. Ειμαι τωρα ελεύθερος με την ελεύθερια που εχω καταλαβει εγω ο ιδιος. Ειμαι ανορθογραφος τι να κανω ακομη μαθαίνω.

καλλημερα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι,γαμήστε τον -την κι όλας...

 

Φιλαράκο,το πρώτο βήμα στην ίαση,είναι η διάγνωση.Το ότι συνειδητοποίησες τη θέση σου στη κοινωνία είναι ενα μικρό πλην απαραίτητο βήμα ανόδου.

 

Μένει να δεις ποιοί είναι δίπλα σου και να τους προσεγγίσεις με την ίδια θέρμη που γράφεις στο pc ή παίζεις τα παιχνίδια σου,φαντάσου το σαν ένα τεραίν με απεριόριστες όμως πίστες,όπου σε κάθε κίνησή σου θα εξαρτιέται αυτή η ίδια σου η θέση,πάντα απρόβλεπτη,πάντα λαθεμένη και πάντα μα πάντα ανθρώπινη,αυτή είναι η ζωή.

 

tips:Μάζεψε κοντά σου όσους σου συμπαραστάθηκαν στο "κάψιμό σου" και δείξ τους έμπρακτα την αγάπη σου,θα κερδίσεις περισσότερα εσύ έτσι και θα τους το ανταποδώσεις στο πολλαπλάσιο.

 

W.C.m8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,γαμήστε τον -την κι όλας...

Bασικα δεν εκανα τιποτα παραπανω απο το να καυτηριασω το γεγονος οτι καποιος ανοιξε ενα (ανορθογραφο) τοπικ συμβουλευτικου τυπου, για να πει ενα συμπερασμα που ειναι γνωστο απτην εποχη του junior TV που μας ελεγε ο μπαμπας "παρα τα μικιμαους Γιωργακη και πηγαινε παιξε μηλα στην πλατεια, θα αποβλακωθεις".

 

Να ανοιξω κι εγω ενα τοπικ να πω οτι το καπνισμα βλαπτει την υγεια και το συνειδητοποιησα τωρα στα 50 που το εκοψα? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aserprince, ποσο χρονων εισαι?

 

Γιατι δεν νομιζω η ηλικια που εχεις βαλει στο profil σου να ειναι αληθινη.

 

Αν ειναι, τοτε εχεις σοβαρο θεμα. :(

 

Βρες κοπελα επειγοντως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πω κάτι άλλο, πλέον οι περισσότεροι είναι άνεργοι που σημαίνει ότι δεν βγάζουν δικά τους λεφτά, μέσα σε αυτούς και εγώ. Αυτό σημαίνει ότι με συντηρούνε οι γονείς μου. Δε φτάνει που μου συντηρούνε στα βασικά, θα πρέπει να τους χρεώνω και επιπλέον για να βγω και έξω; Εγώ προσωπικά είναι 26 χρονών και ντρέπομαι να τους ζητήσω ακόμη και 2-3 ευρώ την εβδομάδα προκυμένου να βγω με τους φίλους μου και να ποιώ μια πορτοκαλάδα στην καφετέρια. Που να πάω χωρίς χρήματα; Πλέον τηλεόραση και ίντερνετ είναι τα φθηνότερα μέσο ψυγαγωγίας, κάθεσαι σπιτάκι σου και τελείωσε η υπόθεση, δεν ξοδεύεις καθόλου χρήματα (αφού δεν έχεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το θάρρος για να σας γράψω για τους νεους και της νέες μας αυτης της γενιάς και εγω ειμαι ελευθερος και νεος.

τοσα χρονια μεσα κλεισμενος μεσα στο σπιτι μου μπροστα σε μια οθονη TV-PC με τις ωρες ωρες ατελειωτες κολημένος μερα και νυχτα, ξαφνικά ειδα οτι ειχα αφηση αμεληση τον ευατο μου και δεν ειχα προσωπικη ζωη.

Βλεπωντας οτι κανοντας κατι καθε μερα συνεχεια με τις ωρες κατανταλει αποβλακωσει πχ ειμουνα κολημενος στον υπολογιστη μπροστα. αρα καθετι που κανουνε να εχουμαι μέτρο. Ειμαι τωρα ελεύθερος με την ελεύθερια που εχω καταλαβει εγω ο ιδιος. Ειμαι ανορθογραφος τι να κανω ακομη μαθαίνω.

καλλημερα σας

 

βρες γκομενα και θα σταματησεις να τα σκεφτεσαι ολα αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το θάρρος για να σας γράψω για τους νεους και της νέες μας αυτης της γενιάς και εγω ειμαι ελευθερος και νεος.

τοσα χρονια μεσα κλεισμενος μεσα στο σπιτι μου μπροστα σε μια οθονη TV-PC με τις ωρες ωρες ατελειωτες κολημένος μερα και νυχτα, ξαφνικά ειδα οτι ειχα αφηση αμεληση τον ευατο μου και δεν ειχα προσωπικη ζωη.

Βλεπωντας οτι κανοντας κατι καθε μερα συνεχεια με τις ωρες κατανταλει αποβλακωσει πχ ειμουνα κολημενος στον υπολογιστη μπροστα. αρα καθετι που κανουνε να εχουμαι μέτρο. Ειμαι τωρα ελεύθερος με την ελεύθερια που εχω καταλαβει εγω ο ιδιος. Ειμαι ανορθογραφος τι να κανω ακομη μαθαίνω.

καλλημερα σας

 

O γνωστος ξαδερφος του Andreas2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πω κάτι άλλο, πλέον οι περισσότεροι είναι άνεργοι που σημαίνει ότι δεν βγάζουν δικά τους λεφτά, μέσα σε αυτούς και εγώ. Αυτό σημαίνει ότι με συντηρούνε οι γονείς μου. Δε φτάνει που μου συντηρούνε στα βασικά, θα πρέπει να τους χρεώνω και επιπλέον για να βγω και έξω; Εγώ προσωπικά είναι 26 χρονών και ντρέπομαι να τους ζητήσω ακόμη και 2-3 ευρώ την εβδομάδα προκυμένου να βγω με τους φίλους μου και να ποιώ μια πορτοκαλάδα στην καφετέρια. Που να πάω χωρίς χρήματα; Πλέον τηλεόραση και ίντερνετ είναι τα φθηνότερα μέσο ψυγαγωγίας, κάθεσαι σπιτάκι σου και τελείωσε η υπόθεση, δεν ξοδεύεις καθόλου χρήματα (αφού δεν έχεις).

Εχει πολλες δραστηριοτητες που μπορεις να κανεις χωρις να εχεις λεφτα ουτε για φαι που λεει ο λογος, περα απτο να τη βγαζεις στο σπιτι/pc/tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όποιος είναι σπιτόγατος, δεν έχει προσωπική ζωή.

Το ακούσαμε και αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είναι σπιτόγατος, δεν έχει προσωπική ζωή.

Το ακούσαμε και αυτό

 

 

Αυτο:

 

τοσα χρονια μεσα κλεισμενος μεσα στο σπιτι μου μπροστα σε μια οθονη TV-PC με τις ωρες ωρες ατελειωτες κολημένος μερα και νυχτα

 

εσυ το αποκαλεις προσωπικη ζωη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτο:

 

τοσα χρονια μεσα κλεισμενος μεσα στο σπιτι μου μπροστα σε μια οθονη TV-PC με τις ωρες ωρες ατελειωτες κολημένος μερα και νυχτα

 

εσυ το αποκαλεις προσωπικη ζωη?

 

Το αποκαλώ κινέζος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...