Προς το περιεχόμενο

μακροχρόνια μίσθωση δωματίου σε ξενοδοχείο


FedonasP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνιμα εννοούμε αν κάποιος έχει δουλειά κάπου για 1-2 μήνες ας πούμε οπότε και δεν μπορεί να νοικιάσει σπίτι. Εκεί το ξενοδοχείο είναι μια λύση.

διαβάζοντας εδώ βλέπω κάποιοι έμειναν πάνω από χρόνο. επίσης κι ο ΤS για τέτοιο διάστημα μιλούσε.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζοντας εδώ βλέπω κάποιοι έμειναν πάνω από χρόνο. επίσης κι ο ΤS για τέτοιο διάστημα μιλούσε.

Ο χρόνος και παραπάνω είναι πολύς καιρός όντως, δεν ξέρω αν και το ξενοδοχείο θα δεσμεύσει δωμάτιο για τόσο καιρό! Αλλά και πάλι μπορεί βολεύει υπό προϋποθέσεις γιατί γλιτώνεις από λογαριασμούς κλπ και έχεις και καθαρό δωμάτιο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Τελικα υπαρχχει κανενα ξενοδοχειο κανενα σιτε κανενε συγκροτημα με στουντιο ενοικιαζωμενα δωματια με ολα μεσα στην τιμη στην Αθηνα?
Το σκεφτομουν και εγω για τετοια διαμονη για μερικους μηνες, 2-3 ξερω γω, καθως παιζει να παω Αθηνα για δουλεια απλα δεν ξερω αν κατσει, αν καθισω και για ποσο οποτε δεν θελω και δα κατευθειαν να μπω σε σπιτι που θα πρεπει ναδωσω αμεσως τπτ σε κανα μεσιτη, καμια εγγυηση συντρεχον ενοικιο, επιπλα κτλπ. 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαναφέρω αυτο το σάπιο θέμα, για να ρωτήσω: μηπως κάποιος γνωρίζει ξενοδοχείο ή καποιο μερος στην Θεσσαλονίκη για διαμονη 3 με 5 βδομαδων ;

Περιοχές: κέντρο, 40εκκλησιες, τριανδρία, αγια τριάδα, ανάληψη μεχρι και καλαμαριά που λεει ο λογος. Το θεμα μου κυρίως ειναι η ασφάλεια και να ειναι ειτε σε κοινόβιο με αλλο 1 άτομο είτε αποκλειστικό δωμάτιο.

PM ευπρόσδεκτα :)  budget 400 euro max ολα μαζι

Θα ειναι για επαγγελματικούς λόγους και μεχρι να βρω κατι πιο μόνιμο να μείνω.

Επεξ/σία από Thulogur
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2020 στις 9:43 ΠΜ, Thulogur είπε

Επαναφέρω αυτο το σάπιο θέμα, για να ρωτήσω: μηπως κάποιος γνωρίζει ξενοδοχείο ή καποιο μερος στην Θεσσαλονίκη για διαμονη 3 με 5 βδομαδων ;

Περιοχές: κέντρο, 40εκκλησιες, τριανδρία, αγια τριάδα, ανάληψη μεχρι και καλαμαριά που λεει ο λογος. Το θεμα μου κυρίως ειναι η ασφάλεια και να ειναι ειτε σε κοινόβιο με αλλο 1 άτομο είτε αποκλειστικό δωμάτιο.

PM ευπρόσδεκτα :)  budget 400 euro max ολα μαζι

Θα ειναι για επαγγελματικούς λόγους και μεχρι να βρω κατι πιο μόνιμο να μείνω.

Το 2016 δεν είχα καμία τύχη σε νορμάλ τιμή (ενώ σε άλλες πόλεις υπάρχουν). Ψάξε για airbnb έχεις πιο πολλές πιθανότητες (αν κι εκεί οι τιμές είναι χτυπημένες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Nikos Chatzoglou said:

Το 2016 δεν είχα καμία τύχη σε νορμάλ τιμή (ενώ σε άλλες πόλεις υπάρχουν). Ψάξε για airbnb έχεις πιο πολλές πιθανότητες (αν κι εκεί οι τιμές είναι χτυπημένες)

Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση.

Βρήκα airbnb σε λιγο τσιμπημένη τιμη βεβαια. Εσυ τελικα τι εκανες ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Thulogur είπε

Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση.

Βρήκα airbnb σε λιγο τσιμπημένη τιμη βεβαια. Εσυ τελικα τι εκανες ;

Εγώ έμενα σε μια επαρχιακή πόλη 80 χλμ μακριά και για 6 μήνες πηγαινοερχόμουν. Τα ξενοδοχεία μου έλεγαν κάτι τιμές 850-900€ το μήνα και τα σπίτια που έβρισκα ήταν ανεπίπλωτα (δεν συμφέρει να αγοράζεις καινούρια έπιπλα για 6 μήνες). Στα airbnb δες και για περιπτώσεις που κάποιος ζει μόνος του και νοικιάζει δωμάτιο στο σπίτι του, αν και αυτό είναι πιο συνηθισμένο γενικά στην Αθήνα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2020 στις 9:43 ΠΜ, Thulogur είπε

Επαναφέρω αυτο το σάπιο θέμα, για να ρωτήσω: μηπως κάποιος γνωρίζει ξενοδοχείο ή καποιο μερος στην Θεσσαλονίκη για διαμονη 3 με 5 βδομαδων ;

Περιοχές: κέντρο, 40εκκλησιες, τριανδρία, αγια τριάδα, ανάληψη μεχρι και καλαμαριά που λεει ο λογος. Το θεμα μου κυρίως ειναι η ασφάλεια και να ειναι ειτε σε κοινόβιο με αλλο 1 άτομο είτε αποκλειστικό δωμάτιο.

PM ευπρόσδεκτα :)  budget 400 euro max ολα μαζι

Θα ειναι για επαγγελματικούς λόγους και μεχρι να βρω κατι πιο μόνιμο να μείνω.

Ενοικιαζω ένα ισόγειο επιπλωμένο στη Δυτική Θεσσαλονίκη γιατί λείπω αναπληρώτρια

Εάν θέλεις στείλε πμ 

 

Όμως τι γίνεται νομικά; Πως θα γίνει το συμβόλαιο; Εφόσον εγώ δέχομαι ότι θα αποχωρήσω τον Ιουνιο από δω που είμαι τωρα, όπως αναγραφει η δήλωση που αποδεχτηκα

Άλλος μπορεί να δημιουργήσει θέμα γιατί νομίζω όταν γίνεται συμβόλαιο ασχετο αν μείνεις λιγότερο ισχυει για 3 χρόνια;;;

Αν το λύσουμε αυτό και σου αρέσει το σπίτι οκ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...