Προς το περιεχόμενο

Ο Google Chrome διαθέσιμος από σήμερα για iPhone και iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για εμενα παντως γινεται ο βασικος Browser μιας και το sync με τον desktop με βολεψε απιστευτα .... μακαρι με τα επομενα updates να λυθουν και τα οποια θεματα εχει και να παει καλυτερα.....

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε μας παρακολουθεί και η Microsoft με τα Windows σε κινητά/PC, Hotmail, τότε μας παρακολουθεί και το Facebook, τότε μας παρακολουθεί ο πάροχος του Internet μας. Πότε δεν είσαι σίγουρος για κανέναν, οπότε θα μου επιτρέψεις να μην δεκτώ την άποψή σου.

 

Και άμα θέλει, ας με παρακολουθεί. Το πολύ-πολύ να δει τι μουσική ακούω, τι τσόντες βλέπω και τι ποστάρω εδώ μέσα.^

 

Αν είναι καλές οι τσόντες τους καταλαβαίνω χαχαχαχαχαχα

 

Συνφωνω απόλυτα μαζί σου :)

 

Έχω μια απορία, η Google η οποία έχει βγάλει το Google Chrome/Angry Bird/Android

πως γίνεται να έχει "καλές" σχέσεις με τον ανταγωνιστή της (την Apple)

 

Απ'όσο ξέρω το Angry Bird είναι προεγκατεστημένο όταν αγοράζεις το iPhone, τώρα θα κατεβάζουν και τον Chrome :P (ε τι στο καλό τώρα)

 

Καλά, η Apple δεν μπορεί να βγάλει δικό της Browser;

 

Δεν είναι προ εγκαταστημένο το Angry Birds, και ο Browser της Apple λέγετε SAFARI.

 

Επειδή υπάρχει η κόντρα ανάμεσα στους Fan Boys δεν σημαίνει ότι έχουν τα ίδια προβλήματα και η εταιρίες. Όλες η μεγάλες εταιρίες συνεργάζονται. Είτε κατασκευάζουν αυτοκίνητα, τηλεοράσεις, PC, κλπ.

 

Αν ένας πελάτης έχει πάρει π.χ. IPhone, δεν θα πει ότι δεν είναι άλλο πελάτης της google. Εγώ χρησιμοποιώ gmail και chrome ενώ έχω iphone. Αυτούς τους πελάτες γιατί να τους απομακρύνει;

Επεξ/σία από Antonis_V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε μας παρακολουθεί και η Microsoft με τα Windows σε κινητά/PC, Hotmail, τότε μας παρακολουθεί και το Facebook, τότε μας παρακολουθεί ο πάροχος του Internet μας. Πότε δεν είσαι σίγουρος για κανέναν, οπότε θα μου επιτρέψεις να μην δεκτώ την άποψή σου.

 

Και άμα θέλει, ας με παρακολουθεί. Το πολύ-πολύ να δει τι μουσική ακούω, τι τσόντες βλέπω και τι ποστάρω εδώ μέσα.^

 

Η διαφορά των MS/Apple κτλ με την Google είναι ότι οι πρώτοι δεν έχουν σαν βασικό τους έσοδο τις διαφημίσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός αλλά με δύο βασικά θέματα, ως αποτέλεσμα των περιορισμών του iOS:

 

1. Δεν μπορείς να τον ορίσεις ως default browser. Αν κάνεις κλικ σε link μέσα από κάποια εφαρμογή, ανοίγει με το Safari.

 

2. Δεν χρησιμοποιεί τη γρήγορη "Nitro" javascript engine του Safari, ούτε και τη γρήγορη "V8" javascript engine της Google. Έτσι, υστερεί σε ταχύτητα. Να και μερικά τεστ: http://www.buzzfeed.com/jwherrman/the-problem-with-chrome-for-ios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία, η Google η οποία έχει βγάλει το Google Chrome/Angry Bird/Android

πως γίνεται να έχει "καλές" σχέσεις με τον ανταγωνιστή της (την Apple)

 

Απ'όσο ξέρω το Angry Bird είναι προεγκατεστημένο όταν αγοράζεις το iPhone, τώρα θα κατεβάζουν και τον Chrome :P (ε τι στο καλό τώρα)

 

Καλά, η Apple δεν μπορεί να βγάλει δικό της Browser;

 

η Google δεν εχει βγαλει το Angry Birds,ουτε η Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βολικο και ωραιο. Λιγο το scrolling και το zoom in-out θελουν δουλεια γιατι κολλαει.

 

Επισης, νομιζω οτι σε multiple tabs αργει λιγο περισσοτερο απο σαφαρι (απο το λιγο που ασχοληθηκα μαζι του σε iphone 4). Καλες εντυπωσεις παντως, εκανε ωραια δουλεια η google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο ακυρο με το θεμα αλλα μιας που το ειδα :P

 

Google admits Chrome causes new MacBook Air crash but it has a fix

 

 

http://www.pocket-lint.com/news/46316/chrome-crashes-new-macbook-air-but-now-has-a-fix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...