Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η αναβάθμιση του Sony Xperia Mini σε Ice Cream Sandwich


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά είναι!!! Όχι σαν τη Samsung που έχει παρατήσει το άθλημα!

Είναι δυνατόν Galaxy S Plus και να μη γίνεται αναβάθμιση?!?!?!?!?! :mad: :shifty: :shifty:

 

Ειχα και γώ Samsung !!! Τώρα πλέον έχω το Sony Ericsson Neo V με Official Android 4.0.4 !!

H Samsung είναι για τον PΙΟUτσο σε θέματα support !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι. κατέβασα το PC Companion, προσπάθησα να κανω update το Android 4.0 αλλά στο 2ο βημα που λεει για προετοιμασία του υπολογιστη μου πετάει οτι υπάρχει Σφαλμα και σταματάει.

Έκανα επαναφορα εργοστασιακών αλλα και παλι τα ίδια. Άσε που δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για ics στο neo v και το σκέφτομαι ακόμα.

 

 

δοκιμάστε με αυτό http://www.modbile.com/pc-programs/sony-ericsson-update-service.html αν δε δουλεύει το PC Companion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις κάνει root το κινητό δεν θα μπει....

 

πρέπει να το κάνεις reset με το αρχικό του firmware η να περάσεις κατευθείαν αυτό το firmware

 

από την άλλη αν δεν έχεις κάνει root τότε απλός κανε reset το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις

 

συμβουλή: μην βάλεις ISC θα σέρνεται το κινητό σε σχέσει με gingerbread για να τρέξει σωστά το ics θέλει 1 gb ram και διπύρηνο....

 

 

edit: τώρα είδα αυτό που έγραψες

 

 

 

δοκίμασε σε άλλο μηχάνημα.......

 

 

Αν εχεις κανει root νομιζω μπορεις να κανεις αναβαθμιση, απλα χανεται το root.Τουλαχιστον αυτο ισχυε σε αναβαθμισεις της gingerbread.Αν εχεις ξεκλειδωσει bootloader τοτε δε γινεται σιγουρα.Οσοι αγορασανε το κινητο μεταχειρισμενο και δε γινεται update ας το ψαξουν.Πληκτρολογειστε *#*#7378423#*#* service info > configuration.Αν στο rooting status λεει bootloader unlocked :yes εχετε ξεκλειδωτο bootloader.Αν λεει bootloader unlock allowed : yes τοτε ειναι κλειδωμενο, δλδ stock.

Γενικα η ICS ειναι σχετικα "βαρια", αρκετα παιχνιδια κολλανε εκτος απο αυτα που ειναι optimized για την ICS, τα οποια μαλλον παιζουν πιο ανετα σ'αυτη.Βεβαια αν κανετε root και αφαιρεσετε το bloatware και προσθεσετε scripts και αν ακομα καλυτερα ξεκλειδωσετε και περασετε και custom kernel μπορειτε να την κανετε πολυ γρηγορη.Οπως ειπε και ενα παιδι περαστε μια βολτα απο XDA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις κανει root νομιζω μπορεις να κανεις αναβαθμιση, απλα χανεται το root.Τουλαχιστον αυτο ισχυε σε αναβαθμισεις της gingerbread.Αν εχεις ξεκλειδωσει bootloader τοτε δε γινεται σιγουρα.Οσοι αγορασανε το κινητο μεταχειρισμενο και δε γινεται update ας το ψαξουν.Πληκτρολογειστε *#*#7378423#*#* service info > configuration.Αν στο rooting status λεει bootloader unlocked :yes εχετε ξεκλειδωτο bootloader.Αν λεει bootloader unlock allowed : yes τοτε ειναι κλειδωμενο, δλδ stock.

Γενικα η ICS ειναι σχετικα "βαρια", αρκετα παιχνιδια κολλανε εκτος απο αυτα που ειναι optimized για την ICS, τα οποια μαλλον παιζουν πιο ανετα σ'αυτη.Βεβαια αν κανετε root και αφαιρεσετε το bloatware και προσθεσετε scripts και αν ακομα καλυτερα ξεκλειδωσετε και περασετε και custom kernel μπορειτε να την κανετε πολυ γρηγορη.Οπως ειπε και ενα παιδι περαστε μια βολτα απο XDA...

 

εγώ το έχω ξεκλειδωμένο μέσο του testpoint έτσι η sony βλέπει ότι είναι κλειδωμένο και μπορώ να χρησιμοποιώ όλες της υπηρεσίες της και αν θέλω περνάω ότι rom θέλω :P

 

όπως και να έχει όσο και να την πείραξα την rom ταχύτητα και ελαφριοτιτα του gb δεν την φτάνει για να τρέχει άνετα θέλει 1g ram και διπλοπύρινο από ότι φαίνεται...

 

με AOPK rom και cm9 είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά έχουν ελλείψεις

1. δεν έχει radio (το χρησιμοποιώ δεν κατάφεραν να κανουν port)

2. δεν κατάφεραν να κανουν port το xLoud (χωρίς αυτό ήχος είναι άθλιος)

3. Δεν κατάφεραν να κανουν port την εφαρμογή κάμερας της sony (της google είναι άθλια και με ελάχιστες έως ανύπαρκτες δυνατότητες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω ξεκλειδωμένο μέσο του testpoint έτσι η sony βλέπει ότι είναι κλειδωμένο και μπορώ να χρησιμοποιώ όλες της υπηρεσίες της και αν θέλω περνάω ότι rom θέλω :P

 

όπως και να έχει όσο και να την πείραξα την rom ταχύτητα και ελαφριοτιτα του gb δεν την φτάνει για να τρέχει άνετα θέλει 1g ram και διπλοπύρινο από ότι φαίνεται...

 

με AOPK rom και cm9 είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά έχουν ελλείψεις

1. δεν έχει radio (το χρησιμοποιώ δεν κατάφεραν να κανουν port)

2. δεν κατάφεραν να κανουν port το xLoud (χωρίς αυτό ήχος είναι άθλιος)

3. Δεν κατάφεραν να κανουν port την εφαρμογή κάμερας της sony (της google είναι άθλια και με ελάχιστες έως ανύπαρκτες δυνατότητες)

 

Καλα , σαφως και οχι φιλε μου !! Εχω την μουφα το LG Οptimus One P500 και εχω την 4.0.4 ΑΟΡΚ/CM9 και παει ακομη πιο γρηγορα και απο την 2.3.7 με 600ΜΗΖ μονοπυρηνο και 422ΜΒ RAM

 

Αρα αλλου ειναι το προβλημα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...