Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η αναβάθμιση του Sony Xperia Mini σε Ice Cream Sandwich


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για το νεο ν δοκιμαστε να το κανετε απο το κινητο αναβαθμιση απο την εφαρμογη update center απλα συνδεθειτε σε καποιο wifi και καντε ανανεωση τησ εφαρμογησ εκει μεσα πατηστε ανανεωση αν υπαρχει κατι θα σασ το βγαλει.. εγω απο εκει το εκανα γιατι απο τον υπολογιστη δεν γινονταν!! καλη τυχη ;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ το έχω ξεκλειδωμένο μέσο του testpoint έτσι η sony βλέπει ότι είναι κλειδωμένο και μπορώ να χρησιμοποιώ όλες της υπηρεσίες της και αν θέλω περνάω ότι rom θέλω :P

 

όπως και να έχει όσο και να την πείραξα την rom ταχύτητα και ελαφριοτιτα του gb δεν την φτάνει για να τρέχει άνετα θέλει 1g ram και διπλοπύρινο από ότι φαίνεται...

 

με AOPK rom και cm9 είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά έχουν ελλείψεις

1. δεν έχει radio (το χρησιμοποιώ δεν κατάφεραν να κανουν port)

2. δεν κατάφεραν να κανουν port το xLoud (χωρίς αυτό ήχος είναι άθλιος)

3. Δεν κατάφεραν να κανουν port την εφαρμογή κάμερας της sony (της google είναι άθλια και με ελάχιστες έως ανύπαρκτες δυνατότητες)

 

Εχει μεγαλυτερο ρισκο μεσω testpoint αν παει κατι στραβα, οσο για τις υπηρεσιες της νομιζω μονο το trackid ειναι αυτο που δε δουλευε μεχρι προσφατα αλλα νομιζω οτι πλεον μπορεις να το κανεις να λειτουργει.Ασε που υπαρχουν καλυτερες ενναλακτικες ;) Ναι εχει καποιες ελειψεις ακομα η CM9 λογικα σε λιγο καιρο ομως θα ειναι πληρως λειτουργικη.

 

 

Καλα , σαφως και οχι φιλε μου !! Εχω την μουφα το LG Οptimus One P500 και εχω την 4.0.4 ΑΟΡΚ/CM9 και παει ακομη πιο γρηγορα και απο την 2.3.7 με 600ΜΗΖ μονοπυρηνο και 422ΜΒ RAM

 

Αρα αλλου ειναι το προβλημα σου

 

Ισως επειδη ειναι φρεσκοεγκατεστημενη.Απο τι λενε η gingerbread παρουσιαζει μεγαλυτερο fragmentation με τον καιρο σε σχεση με την ICS.Αν συγκρινεις φρεσκοεγκατεστημενες και τις 2 μαλλον ειναι πιο βαρια, τουλαχιστον σε xperia mini αυτο εχω παρατηρησει.

 

 

για το νεο ν δοκιμαστε να το κανετε απο το κινητο αναβαθμιση απο την εφαρμογη update center απλα συνδεθειτε σε καποιο wifi και καντε ανανεωση τησ εφαρμογησ εκει μεσα πατηστε ανανεωση αν υπαρχει κατι θα σασ το βγαλει.. εγω απο εκει το εκανα γιατι απο τον υπολογιστη δεν γινονταν!! καλη τυχη ;ρ

 

Εισαι σιγουρη πως εκανες αναβαθμιση σε ICS?Μηπως απο 2.3.3 σε 2.3.4?Γιατι η sony ανακοινωσε πως η αναβαθμιση γινεται μονο μεσω pc η mac.

 

 

Υπάρχει κάποια πληροφόρηση αν η αναβάθμιση σε ICS επιλύει το πρόβλημα μη απόκρισης λόγω υπερθέρμανσης;

 

Απο οσο θυμαμαι δεν εχω δει να αναφερει καποιος προβλημα σε ICS.Αλλα μπορεις να λυσεις το προβλημα και στην gingerbread(Link)οπως εκανα και γω.Πρεπει να rootαρεις το κινητο σου ομως.Post 33.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρη πως εκανες αναβαθμιση σε ICS?Μηπως απο 2.3.3 σε 2.3.4?Γιατι η sony ανακοινωσε πως η αναβαθμιση γινεται μονο μεσω pc η mac.

 

οχι δεν ηταν σε ICS ..... ηταν η προηγουμενη αναβαθμιση αυτη που ελεγα εγω. απλα ελεγα σε περιπτωση π εχετε προβλημα απο πισι μηπωσ γινει απο το update center.. μιλουσα γενικα για ολες τις αναβαθμισεις ;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ηταν σε ICS ..... ηταν η προηγουμενη αναβαθμιση αυτη που ελεγα εγω. απλα ελεγα σε περιπτωση π εχετε προβλημα απο πισι μηπωσ γινει απο το update center.. μιλουσα γενικα για ολες τις αναβαθμισεις ;ρ

 

Ειπα και γω...μηπως εχω προωρο αλτσχαιμερ :P

 

Οσοι εχουν προβλημα με την αναβαθμιση λογικα θα μπορουν να την κανουν σε καποιο καταστημα της sony η αλλο εξουσιοδοτημενο καταστημα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα και γω...μηπως εχω προωρο αλτσχαιμερ :P

 

Οσοι εχουν προβλημα με την αναβαθμιση λογικα θα μπορουν να την κανουν σε καποιο καταστημα της sony η αλλο εξουσιοδοτημενο καταστημα ;)

 

χαχα ;ρ ναι μωρε ενταξει... σιγα το προβλημα πια ;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ;ρ ναι μωρε ενταξει... σιγα το προβλημα πια ;ρ

 

Μη το λες...πως θα πινεις καφε με τους φιλους σου οταν πανω στο τραπεζι διπλα στο δικο σου κινητο βρισκοντε καποια με ICS?Δε θα νιωθεις μειονεκτικα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μη το λες...πως θα πινεις καφε με τους φιλους σου οταν πανω στο τραπεζι διπλα στο δικο σου κινητο βρισκοντε καποια με ICS?Δε θα νιωθεις μειονεκτικα? :P

 

Χαχα ναι μωρέ ξεφτίλα :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γινεται με καποιο τροπο να κανω αναβαθμηση στο x8??κ κτ αλλο...γινεται να αλλαξω το λειτουργικο απο android σε windows?

 

Όσο κ αν θα ήθελα να μπορεί να συμβεί αυτό μου φαίνεται τέρμα απίθανο :-P αλλά δν ξρ... Ελπίζω να γίνεται πάντως θα είναι πλ ενδιαφέρον :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γινεται με καποιο τροπο να κανω αναβαθμηση στο x8??κ κτ αλλο...γινεται να αλλαξω το λειτουργικο απο android σε windows?

 

Αν εννοεις αναβαθμιση σε ICS επισημα απο τη sony δε γινεται αλλα αν το ξεκλειδωσεις ναι.Σε windows αν και δε το εψαξα μαλλον οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετσ την εγκατασταση του θα σβηστουν ολα και η συσκευη θα ερθει σε εργοστασιακεσ ρυθμισεισ?

 

θα πρεπει να κανω back up? ξερει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετσ την εγκατασταση του θα σβηστουν ολα και η συσκευη θα ερθει σε εργοστασιακεσ ρυθμισεισ?

 

θα πρεπει να κανω back up? ξερει καποιος?

 

εγω απο οσο εχω καταλαβει απο προηγουμενεσ εγκαταστασεισ δηλαδη του android στο κινητο αναβαθμισεις εχω δει οτι οτιδηποτε εχεις στην καρτα μνημησ ειναι ολα οκ. ρυθμισεις δεν εχω δει να πειραζονται και το μονο π εχω παρατηρησει να γινεται ειναι τα μηνυματα και οι κλησεις να θελουν καθαρισμο για να στις βγαζει σωστα. δηλαδη να πρεπει να διαγραψεις αυτα εσυ γιατι αμα δεν τα διαγραφεισ στα βγαζει απο πανω απο τα παλια τα καινουρια..... που σημαινει οτι πρεπει να μπεις σε μια συνομιλια και να ανεβεις τερμα πανω για να τα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...