Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η αναβάθμιση του Sony Xperia Mini σε Ice Cream Sandwich


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά για το Neo V έχει βγει, απλά το συνδέετε στο PC Companion και περνάτε την ICS, εγώ την έχω βάλει στο δικό μου :)

Το έβαλα και γω πριν μια εβδομαδα και πάει καλά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έβαλα στο Xperia Mini που έχω. Εγκατέστησα το PC Companion, βρήκε την αναβάθμιση, έγινε επιτυχώς και μέχρι στιγμής ok.

 

Έλα μου όμως που το Xperia Mini δεν έχει τόσο δυνατό επεξεργαστή όπως και τα άλλα μεγαλύτερα μοντέλα της Sony η άλλων κατασκευαστών, και σέρνεται.... ο ΔΙΑΣ....!

 

Σουρσίματα είναι το ελάχιστο. Πολλές φορές κολλάει τελείως το τηλέφωνο όταν βλέπω κάποια σελίδα με το browser, freez-αρει τελείως, και μετά από κάμποσο κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Για να σας προλάβω, το κινητό είχε ελεγχεί πρόσφατα από μια τεχνική αντιπροσωπεία της Sony στον Κηφισό (στα Κτελ μέσα) γιατί υπήρχε κάποιο πρόβλημα με την οθόνη και μετά την επιδιόρθωση ήταν 100% οκ και λειτουργικό. Από ότι ξέρω δεν μπορείς να κάνεις rollback σε 2.3.4 .

 

Προτείνω να μην αναβαθμίσετε κατευθείαν σε Ice Cream Sandwich και να περιμένετε τουλάχιστον μέχρι να βγεί κάποια διόρθωση η κάτι που να ελαχιστοποιεί τα κολλήματα, τις δυστροπίες και τα σουρσίματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που το έβαλα δν κολλαει καθόλου ειναι πολυ γρήγορο κιόλας!

Αυτο το pc companion πρέπει να υπάρχει στο pc μας τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έβαλα στο Xperia Mini που έχω. Εγκατέστησα το PC Companion, βρήκε την αναβάθμιση, έγινε επιτυχώς και μέχρι στιγμής ok.

 

Έλα μου όμως που το Xperia Mini δεν έχει τόσο δυνατό επεξεργαστή όπως και τα άλλα μεγαλύτερα μοντέλα της Sony η άλλων κατασκευαστών, και σέρνεται.... ο ΔΙΑΣ....!

 

Σουρσίματα είναι το ελάχιστο. Πολλές φορές κολλάει τελείως το τηλέφωνο όταν βλέπω κάποια σελίδα με το browser, freez-αρει τελείως, και μετά από κάμποσο κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Για να σας προλάβω, το κινητό είχε ελεγχεί πρόσφατα από μια τεχνική αντιπροσωπεία της Sony στον Κηφισό (στα Κτελ μέσα) γιατί υπήρχε κάποιο πρόβλημα με την οθόνη και μετά την επιδιόρθωση ήταν 100% οκ και λειτουργικό. Από ότι ξέρω δεν μπορείς να κάνεις rollback σε 2.3.4 .

 

Προτείνω να μην αναβαθμίσετε κατευθείαν σε Ice Cream Sandwich και να περιμένετε τουλάχιστον μέχρι να βγεί κάποια διόρθωση η κάτι που να ελαχιστοποιεί τα κολλήματα, τις δυστροπίες και τα σουρσίματα....

 

λοιπον επειδη και εγω τα ιδια προβληματα εχω και μετα βγαλανε διορθωση μετα απο κανενα μηνα το πλ περιπου μεχρι τοτε μπορει να σε βοηθησει η app με ονομα advanced task manager... που τι κανει... μπαινεισ την πατασ και μετα σου εχει ενα κουμπι που κλεινει ολεσ τισ ανοιχτεσ εφαρμογεσ στο παρασκηνιο.. που σημαινει οτι δεν χαλασ και πολυ μπαταρια αλλα και σου ξεκολλαει λιγο το κινητο... επισησ μπορεισ καθε φορα δλδ που θεσ να μπεισ σε internet browser και ξερεις οτι εκει σου κολλαει απλα ανοιξε την εφαρμογη πατα να κλεισουν ολα και μπεσ.. θα ειναι αρκετα καλυτερο μετα πιστευω... ελπιζω να βοηθησα!! :)

 

Εγω που το έβαλα δν κολλαει καθόλου ειναι πολυ γρήγορο κιόλας!

Αυτο το pc companion πρέπει να υπάρχει στο pc μας τώρα;

δεν ειναι καθολου απαραιτητο να το εχεισ απλα καθε φορα που συνδεεισ το κινητο σου θα σου λεει αν υπαρχει αναβαθμιση.... οποτε ειναι βοηθητικο σιγουρα σε αυτο... μετα απο οσο εχω δει εχει και αλλεσ λειτουργιεσ που ισωσ να τισ κανει πιο ευκολεσ..ουτε που ξερω δεν το εχω χρησιμοποιησει για τιποτα αλλο ειναι η αληθεια αλλα το κραταω στο pc μου για να εχω σιγουρα καθε ενημερωση που εχει βγει οταν βγει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το x8 τελικά δεν υπάρχει αναβάθμιση ε ; θέλω να την κάνω σε μια φίλη μου για αυτό αν υπάρχει

Γιατί δεν κανείς απλά έναν έλεγχο με το κινητό της φίλης συνδεδεμένο στο pc suite να σ πει αν υπάρχει κάποια ενημέρωση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω ενα προβλημα αν μπορει καποιοσ να με βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ.

 

εχω neo v και απο τοτε που εβαλα το ICS δεν μπορω να μιλαω με δυο ατομα δηλαδη αν μιλαω με καποιον τηλ. και με παιρνει καποιοσ εκεινη την ωρα δν μπορω να κανω εναλλαγη κλησεισ και να βαλω τον πρωτο αναμονη. για να σηκωσω εκεινον που με παιρνει δευτεροσ θα πρεπει να κλεισει ο πρωτοσ και μετα να το σηκωσω στον δευτερο.. και αυτο ειναι μεγαλο προβλημα μερικες φορεσ. μπορει καποιοσ να μου πει τι θα μπορουσα να κανω??

 

αμα πατησω το κουμπι απαντηση εκει που με παιρνει μου βγαζει μνμ δεν γινεται η εναλλαγη κλησεων κατι τετοιο. πριν την αναβαθμιση μπορουσα. μπορει καποιοσ να βοηθησει??? πλιιιζ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που δν μου αρέσει στην αναβάθμιση ειναι ότι οι εικόνες που είχα στις επαφές βγαίνουν μικρες τώρα όταν σε παίρνουν τηλεφωνο ενω πριν ήταν μεγάλες

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας!πριν λιγο καιρο πηρα το μινι με εκδοση 4.0.2.Α.0.62 αλλα δεν μπορω να κανω ρουτ οπως στο προηγουμενο που ειχα με 4.0.2.Α.0.42...μηπως ξερετε πως μπορω να κανω downgrade στην παλιοτερη εκδοση?δεν μ'ενδιαφερει το ics,απλα θελω να ρουταρω το κινητο για να σβησω την προεγκατεστημενη σαβουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!

Έχω το sony ericsson με Ε10i με SI 1236-7378. Η έκδοση firmaware είναι 2.1 - update 1, με έκδοση kernel 2.6.29 και έκδοση 2.1.1.Α.0.6.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω αναβάθμιση σε παγωτό; Έχετε να προτείνετε ίσως και αλλαγή kernel; Με root δεν έχω ασχοληθεί καθόλου σ'αυτήν την συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...