Προς το περιεχόμενο

Επιτρέπεται η μεταπώληση παιχνιδιών, αποφαίνεται η Ε.Ε.


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω πως δεν πολλοι δεν εχουν κατανοησει πληρως το μεγεθος της αποφασης και εστιαζουν στα παιχνιδια και στo Steam/Origin.Η αποφαση αφορα τα προιοντα λογισμικου γενικα(νομιζω ειχε γινει με βαση προιοντα της Oracle),αυτο σημαινει πως δυνητικα ολα τα προιοντα λογισμικου μπορουν να επηρεαστουν απο αυτη,απο το Microsoft Office μεχρια τα Apps του Iphone.

Οπως καταλαβαινετε αυτο μπορει θεωρητικα να τιναξει τα παντα στον αερα και το πιθανοτερο η απαντηση απο διαφορους γιγαντες λογιμισκου θα ειναι οσο γινεται πιο αμεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

με τα παιχνιδια της blizzard τι γινεται?μπορω να τα βγαλω απο το account Μου και να τα πουλησω?

 

επιτρέπεται, όχι επιβάλεται...οπότε κανείς δεν υποχρεώνει πχ την Blizzard να σου δώσει feature το οποίο θα αφαιρεί κάποιο game από το account...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τωρα θα μπορει ο ξαδερφος να μου δωσει το football manager να το εγκαταστησω στον δικο μου υπολογιστη;;;

:P

Πρέπει ομως πρωτα να διαγραψεις οτι copyrighted υλικο πηρες απο το δισκακι του football manager πριν το πουλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλε !!!

Πολύ σημαντική απόφαση.

Πάλι η Oracle πήγε για μαλλί και όχι μονο βγήκε κουρεμένη αλλά πήρε και ολους τους άλλους στο λαιμό της :)

Και σε ενδεχόμενη ένσταση δεν νομίζω να παρθέι πίσω η απόφαση, θα ήταν πελωρια γκαφα

 

Για όσους το βλέπουν χαλαρά νταξει και τι έγινε, σας πληροφορώ ότι η απόφαση του Ευρωπαικού δικαστηρίου έχει τεραστιο βάρος και οι εταιρίες είναι υποχρεωμένες να συμμορφωθούν . Αυτο που δεν ξέρω είναι τι θα γίνει με steam κλπ αλλά αν δεν υπάρχει ήδη κανονιστική πράξη ίσως να υπάρξει συντομα και τότε θα πρέπει να φτιάξουν οι εταιρίες αυτές μηχανισμούς για την αφαίρεση τον παιχνιδιών από τα accounts :) marvellous !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...