Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/11/2020 στις 12:14 ΜΜ, mixschino είπε

Καλησπερα! Το God of War ποση ωρα σου πηρε συνολικα; Εγω μολις σκοτωσα το

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

dark elf boss (Svartáljǫfurr)

και αναρωτιεμαι ποσο εχει ακομα το παιχνιδι γιατι δεν με εχει κερδισει και θελω να ξεμπερδευω (μην πεσετε να με φατε, μετα απο From Software το χαος, με κατεστρεψαν οι παιχνιδαρες τους).

Ταυτοχρονα εχω ξεκινησει και Detroit: Become Human και μου αρεσει πολυ, αν και μου φαινεται πολυ αργο στην αρχη του και ελπιζω να ανεβασει ρυθμους.

Εχεις πολυ ακομα. Πανε για τα παντα και τα valkyries κτλ. Τα late game valkyrie fights ειναι σε επιπεδα from.

On topic επιασα σημερα καταλαθος το katana zero και το λατρεψα. Side scrolling hotline miami. Καλογραμμένο και με one shot trial and error gameplay που ειναι απο τα αγαπημενα μου. Δε ξερω ποσο ακομα εχω (μαλλον οχι πολυ) αλλα οσο εχω παιξει δεν εχω βαρεθει ουτε λεπτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ και ένα εξάμηνο προσπαθώ να κάνω platinum to GT SPORT. Έχω ακόμα μόλις 30 αγώνες για να το καταφέρω! (Αρχικά, έχοντας κάνει όλα τα άλλα, μου έμεναν 200 περίπου αγώνες).

Σε ένα μήνα θα είμαι έτοιμος ελπίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα, ,ολις τελειωσα το days gone κι εχω παθει πλακα!! το παιχνιδι ειναι φοβερο αν σ αρεσει τετοιο στυλ. δεν καταλαβαινω γιατι εχει φαει τοσο κραξιμο.. καλα το μονο που με ενοχλησε αρκετα σε καποιες περιπτωσεις θα ελεγα το λαγκ οταν εισαι με την μηχανη σε απλο PS4 βεβαια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Και μενα μου αρεσε πολυ το παιχνιδι.Εχει φαει ομως αρκετο ξυλο το παιχνιδι για τα τεχνικα προβληματα που εχει.

Το παιχνίδι έχει φάει ξύλο γιατί είναι εντελώς formulaic και βαρετό. Τα τεχνικά του θέματα είναι πταίσμα. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι σε κάποιους θα αρέσει όμως ο σχεδιασμός του δεν παύει να είναι εντελώς ρηχός και το αισθάνεσαι αγγαρεία και όχι διασκέδαση. Αν και δεν συμφωνώ σε τίποτε μαζί του σε αυτό και μόνο θα συμφωνήσω με τον 2J ο οποίος για το συγκεκριμένο λέει ότι "προτιμώ να είμαι στο χωρίο με την γιαγιά μου Σάββατο βράδυ χωρίς internet από το να παίξω αυτό το παιχνίδι, είναι τόσο βαρετό". 

On topic - επιτέλους ξεκίνησα Sekiro. Αργησα πολύ όμως τώρα με το τελευταίο update θεωρώ ότι είναι η κατάλληλη στιγμή για να το κάνω επιτέλους σκόνη. 

Valkyria Chronicles 4 φτάνω προς το τέλος (chapter 13) και έχω ορισμένες ενστάσεις όμως είναι παιχνιδάρα. Δεν είμαι fan μόνο των σκηνικών που αλλάζουν κατεξοχήν τον τρόπο που παίζεις (π.χ. story/training και μοναδικά mechanics mission) και σου παρουσιάζει νέους κανόνες και προσθήκες που είναι αρκετά δύσκολο ως και αδύνατο να καταλάβεις τι γίνεται αν δεν χάσεις δυο τρεις φορές πρώτα κάτι που το θεωρώ φάουλ γιατί κάθε αποστολή μπορεί να διαρκέσει και περισσότερο από 1 ώρα οπότε το να παίζεις για 1+ ώρα και να χάσεις επειδή δεν "μάντεψες" τι θα γίνει στον επόμενο γύρο είναι ικανό να σε κάνει να θες να πετάξεις την κονσόλα από το παράθυρο. Επίσης από άποψη δυσκολίας είναι απίστευτα δύσκολο και τρως τρελή τιμωρία για κάθε λάθος που κάνεις οπότε θέλει προσοχή αλλά και υπομονή. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Το παιχνίδι έχει φάει ξύλο γιατί είναι εντελώς formulaic και βαρετό. Τα τεχνικά του θέματα είναι πταίσμα. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι σε κάποιους θα αρέσει όμως ο σχεδιασμός του δεν παύει να είναι εντελώς ρηχός και το αισθάνεσαι αγγαρεία και όχι διασκέδαση. Αν και δεν συμφωνώ σε τίποτε μαζί του σε αυτό και μόνο θα συμφωνήσω με τον 2J ο οποίος για το συγκεκριμένο λέει ότι "προτιμώ να είμαι στο χωρίο με την γιαγιά μου Σάββατο βράδυ χωρίς internet από το να παίξω αυτό το παιχνίδι, είναι τόσο βαρετό". 

On topic - επιτέλους ξεκίνησα Sekiro. Αργησα πολύ όμως τώρα με το τελευταίο update θεωρώ ότι είναι η κατάλληλη στιγμή για να το κάνω επιτέλους σκόνη. 

Valkyria Chronicles 4 φτάνω προς το τέλος (chapter 13) και έχω ορισμένες ενστάσεις όμως είναι παιχνιδάρα. Δεν είμαι fan μόνο των σκηνικών που αλλάζουν κατεξοχήν τον τρόπο που παίζεις (π.χ. story/training και μοναδικά mechanics mission) και σου παρουσιάζει νέους κανόνες και προσθήκες που είναι αρκετά δύσκολο ως και αδύνατο να καταλάβεις τι γίνεται αν δεν χάσεις δυο τρεις φορές πρώτα κάτι που το θεωρώ φάουλ γιατί κάθε αποστολή μπορεί να διαρκέσει και περισσότερο από 1 ώρα οπότε το να παίζεις για 1+ ώρα και να χάσεις επειδή δεν "μάντεψες" τι θα γίνει στον επόμενο γύρο είναι ικανό να σε κάνει να θες να πετάξεις την κονσόλα από το παράθυρο. Επίσης από άποψη δυσκολίας είναι απίστευτα δύσκολο και τρως τρελή τιμωρία για κάθε λάθος που κάνεις οπότε θέλει προσοχή αλλά και υπομονή. 

Καλη τύχη με το sekiro. Hesitation is defeat. Μονο μούτρα και μονο deflect. Αντρικά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά το Uncharted 4 με πολύ σκαρφάλωμα και υαλουρονικό οξύ, είχα ξεκινήσει το Uncharted collection 1+2 και τώρα είμαι στο Uncharted 3 κάπου στο chapter 11.

Εχω ξεκινήσει πρίν μήνες το Days Gone και το έχω αφήσει στην 2η-3η μεγάλη ορδή, αγχωτικό.Με αναγκάζει να κοιτάω πίσω, χάνω την διαδρομή και με στριμώχνουν.Αν δεν είχε καλή ιστορία θα το είχα παρατήσει μάλλον.Εχει και αδύναμο shooting.

Εχω παιχνίδια που έχω αφήσει στην αρχή, πχ το Mad max, το Rain, το WWII campaign, κάποια που έχω αφήσει στην μέση όπως πχ το Rise Of the Tomb Rider και κάποια που δεν έχω ξεκινήσει καν όπως πχ το Bulletstorm και τα 2 τελευταία του Plus.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Eχω ξεκινησει το AC Valhalla  στο PS5     εχω ηδη 32 ωρες  σε αυτο το σημειο οι εντυπωσεις ειναι πολυ καλες ,βελτιωσαν  αρκετα σημεια του που κουραζαν και ενοχλουσαν ,ο πανεμορφος κοσμος παραμενει .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπιτέλους ξεκίνησα το Dawn Of Fear. Πριν από αυτό έπαιξα το Maid Of Sker, πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία και ατμόσφαιρα survival horror όπως μου αρέσει. Προστέθηκε στα αγαπημένα μου παιχνίδια για το 2020. spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει το Days Gone χαλαρά μετά την δουλειά τα βραδάκια, με στόχο για πλατίνα (~90 ώρες).

Μου το επέστρεψε φίλος, που το παράτησε διότι δεν του άρεσε καθόλου, ειδικά αφού του είχα δανείσει το Last of Us 2, η σύγκριση για αυτόν ήταν αναπόφευκτη και δεν το έφτανε το LoU2.

Είμαι περίπου στην μέση του game και αυτό που βλέπω είναι ένα παιχνίδι με bugs, αλλά και ένα παιχνίδι το οποίο είναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΑ φιλόδοξο, απεικονίζει ένα ανοιχτό κόσμο, με μία ρεαλιστική πραγματικότητα και άπειρα ζόμπι :).

Το σκηνικό όπου είναι στημένο το game, φαίνεται αρκετά ξένο (σε μένα), διότι (μέχρι εκεί που έχω παίξει) είναι στημένο σε ανοιχτούς αμερικάνικους δρόμους στην μέση του πουθενά με ελάχιστα κτήρια.

Σαν στήσιμο θυμίζει περισσότερο Horizon Zero Dawn και Red Dead Redemption παρά Last of Us, αλλά νιώθεις ότι έχει μπει λιγότερος χρόνος, φροντίδα και χρήμα σε αυτό το game. Οπότε έτσι εξηγώ τα bugs και ότι δεν έχουν λυανθεί η διάφορες "γωνίες" στο game.

Μεταξύ περιοχών δεν έχει loading, ενώ το HZD είχε loading, βέβαια το HZD είχε και ένα drawing distance αδιανόητο για εχθρούς κλπ. Ίσως να το κλέβει στα τούνελ το loading περιοχών το DG.

Το story μέχρι τώρα χτίζεται ωραία, χωρίς υπερβολές. Είναι λίγο δύσκολο να ταυτιστείς με τον πρωταγωνιστή, καθώς είναι ιδιαίτερος και διότι συνέχεια στον χτίζει το game και στον κάνει πιο ανθρώπινο και σου δικαιολογεί πολλά πράγματα στην πορεία.

Μέχρι τώρα δεν το έχω μετανιώσει που μπήκα στο τρυπάκι αυτού του game. Παρότι ήξερα ότι το main game διαρκεί περίπου 80 ώρες

* Σημείωση: Έχω πλατινάρει το LoUs2 και το HZD, πριν ξεκινήσω το Days Gone. Το HZD για μένα είναι το καλύτερο game του PS4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τις πεντε το πρωι ξεκινησα ac odyssey. 

σε one x, 55" 4k, αποσταση 1-1.5 μετρο! απόλαυση το παιχνιδι. λεπτομέρεια στο φουλ!!!

απορω γιατί τοσο καιρο δεν το αγορασα. 

η αληθεια ειναι οτι ποτε δε συμπάθησα τα ac. ισως γιατι δεν εδωσα χρονο να ασχοληθω παραπάνω. 

θα προσπαθησω να κανω οσα μπορώ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα  Valhalla.

Βασικα προχθές.Το τσίμπησα στα 50ε στο xbox one.Βρίσκομαι στις 10ώρες gaming.

Στα + :

Soundtrack ,γραφικά ,gameplay ,story.

Μεχρι στιγμής το μόνο που με χάλασε είναι πως δεν έχει δοθεί μεγάλη έμφαση στα siege.Θα μπορούσε να ήταν πιο wow.

Ακολουθουν μερικες φώτο

Spoiler

573845823_data(1).jpg.59f913979e319abfb214b12ba2369db0.jpg1688963484_data(2).jpg.53bffc1afedb0402ff4691687e3ab80b.jpg1937818450_data(3).jpg.fc135b67f58c2fe4556d791d1ddd4d7b.jpgdata.jpg.9017d2d07e0a0e9b29538798501fd9a1.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2020 στις 12:17 ΜΜ, d_gkal είπε

κατα τις πεντε το πρωι ξεκινησα ac odyssey. 

σε one x, 55" 4k, αποσταση 1-1.5 μετρο! απόλαυση το παιχνιδι. λεπτομέρεια στο φουλ!!!

απορω γιατί τοσο καιρο δεν το αγορασα. 

η αληθεια ειναι οτι ποτε δε συμπάθησα τα ac. ισως γιατι δεν εδωσα χρονο να ασχοληθω παραπάνω. 

θα προσπαθησω να κανω οσα μπορώ!

Και εγω πριν λιγες μερες το ξεκινησα! Το παιζω σε μονιτορ 1080 εγω οχι τηλεοραση 4κ

Εκτος οτι ειναι πανεμορφο

Πρεπει ναναι και τεραστιο παιχνιδι..

Εχω παιξει 25 ωρες και ειμαι στον δευτερο-τριτο χαρτι ακομα και επιπεδο 16!!

Έχει τοσα πολλα να κανεις...!

 

Εσυ πως τα πας.;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...