Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, adamv123 είπε

Παιδια το spiderman miles morales ειναι τοσο μικρο οσο λενε??? Ελεγα να το παρω, αλλα σκεφτομαι μηπως δεν αξιζει τα λεφτα του.

https://howlongtobeat.com/game?id=79859

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα στο switch το pokemon sword και το παρατησα στο μισαωρο...οχι οτι δεν μου αρεσε, ισα ισα... Το επιασε η γυναικα μου που ηταν φανατικη του pokemon go, και δεν λεει να το αφησει...  Αγορασα μετα για μενα το child of light που ειναι ουσιαστικα ενα turn based metroidvania και το βρισκω απλα καλο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, gtsoui είπε

Αγορασα στο switch το pokemon sword και το παρατησα στο μισαωρο...οχι οτι δεν μου αρεσε, ισα ισα... Το επιασε η γυναικα μου που ηταν φανατικη του pokemon go, και δεν λεει να το αφησει...  Αγορασα μετα για μενα το child of light που ειναι ουσιαστικα ενα turn based metroidvania και το βρισκω απλα καλο... 

Το Child of Light ήταν χαριτωμένο όταν το είχα παίξει πριν κάποια χρόνια. Αν το βρει κανείς σε καλή τιμή σε sale αξίζει πολύ. Τίποτα το σπουδαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 last stop σε Xbox μέσω gamepass.

Αδιαφορο διαδραστικό adventure, όπου ότι κανείς δεν έχει καμία σημασία.

Απλά παρακολουθείς 3-4 μικρές βαρετες και νεροβραστες ιστορίες διαφορετικών ανθρώπων.

Δεν χρειάζεται να πω ότι το παράτησα.

 

Evil within 1. Έχοντας τερμάτισει τελευταία το evil within 2 είπα να παίξω και το 1. δυστυχώς δεν με ενθουσίασε όσο το 2. Καταλαβαίνω ότι έχει περισσότερη έμφαση στο survival τμήμα αλλά η δυσκολία, τα λιγοστά saves και τα πολύ μουντά γραφικά με έκαναν να κολλήσω σε αρκετά σημεία και τελικά να το παρατήσω.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα η μάχη με τον "αλυσοπριονά", όπου το save είναι 20 λεπτά πριν από την μάχη, οπότε αν πεθάνεις, πρέπει να γυρίσεις ξανά και ξανά πίσω και να παίζεις πολλά βαρετά 20λεπτα.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To last stop είναι ένα game που απλά ασχολεισαι μαζί του αν θέλεις να περάσει η ώρα ή κάνεις και κάτι άλλο παράλληλα. 

Δεν απαιτεί συγκέντρωση ή κάτι άλλο. Ότι και να επιλέξεις θα τερματιστεί το παιχνίδι. 

 

 

 

Ξεκίνησα ξανά (ή μάλλον συνέχισα) το steep. Η αλήθεια είναι ότι μόνο το snowboard/ski αξίζει. Όλα τα άλλα άθληματα είναι βαρετά/δύσκολα. Δε βλέπω να παίζω για καιρό ακόμη. Λογικά κάνα 2 3 φορές θα το βάλω και θα το παρατήσω πάλι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MH:rise άρχισα να παίζω με dual blades, βασικά no content anymore και δε ξέρω πόσο θα με κρατησει ακόμα

MH:gu αφού δεν υπάρχει content στο rise άρχισα πάλι το gu 

Pokemon snap, μόλις το πήρα οπότε δεν έχω να γράψω εντυπώσεις 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, najinblue3 είπε

MH:rise άρχισα να παίζω με dual blades, βασικά no content anymore και δε ξέρω πόσο θα με κρατησει ακόμα

MH:gu αφού δεν υπάρχει content στο rise άρχισα πάλι το gu 

Pokemon snap, μόλις το πήρα οπότε δεν έχω να γράψω εντυπώσεις 😂

Εσύ το τέλειωσες όλο και εγώ μόλις το αγόρασα και κυριολεκτικά το άρχισα χθες :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Εσύ το τέλειωσες όλο και εγώ μόλις το αγόρασα και κυριολεκτικά το άρχισα χθες :D

Κάνε με αντ για hunts !🙈🐯

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Ντεν έκω online service subscription καρντιά μου 😧

Ε για MH πρέπει να βάλεις! Τελείωσε τα village quest και όταν πορωθεις θα βάλεις 100%

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Artful escape. άλλο ένα βαρετο διαδραστικό παιχνίδι...

Είναι η ιστορία ενός μουσικού φολκ (τύπου Dylan),  ο οποίος είναι ο εγγονός ενός θρύλου της φολκ.

προσπαθει όμως να βρει το δικό του στίγμα και ξεκινά ένα ψυχεδελικό space rock ταξίδι.

Στην πράξη απλά τρέχεις και πατάς το χ για να παίξεις κιθάρα. Θα περίμενα επίσης μεγαλύτερη ποικιλία σε μουσική, τουλάχιστον για να δικαιολογήσει τον τίτλο του μουσικου/διασκεδαστικου παιχνιδιού.

οι διάλογοι κουραστικοι και χωρίς νόημα , απο ενα σημείο κατάς το skip button. Το έπαιξα λίγο και το διέγραψα!

-------

Παίζω επίσης και το psychonauts 2. τα λόγια είναι περιττά.

Ακόμα και εγώ που δεν παίζω πλατφορμ, θεωρώ ότι θα είναι το παιχνίδι της χρονιάς. 

μεγάλη ποικιλία στο gameplay, πρωτότυπες και όχι επαναλαμβανόμενες ιδέες ώστε να μην βαριέσαι ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ως νέος κάτοχος κονσόλας xbox και συνδρομητής του game pass ξεκίνησα κάποια παιχνίδια αυτά που με έχουν κερδίσει εως τώρα είναι το Middle-earth: Shadow of War και το Forza 4.

Το Middle-earth: Shadow of War μου το πρότεινε ένα παλικάρι απο εδώ και ηταν αυτό που ήθελα προχωράς έχεις quest σφάζεις τα ορκ ανεβάζεις τα level και γενικα τα όπλα και τα ρούχα σου είναι πολύ ωραίο παιχνίδι και αυτό που μου έκανε πού μεγάλη εντύπωση και πρώτη φορά το είδα είναι ότι όταν χάνεις οι εχθροί ανεβαίνουν level.Δεν είμαι πολύ καλός με δυσκολευεί αλλά οκ αυτό έχει και σημασία να είναι και ανταγωνιστικο το παιχνίδι.Κάποιες φορές ακολουθώ τα quest κάποιες φορές απλά περιπλανιέμαι αλλά γενικά μου φαίνετε διασκεδαστικό το παιχνίδι.Αυτά για αρχή ψάχνομαι γενικώς είναι πάρα πολλά τα παιχνίδια και προσπαθω να δω τι να πρωτοπαίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...