Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκινησα απο την αρχη μετα απο πολυ καιρο το god of war στο ps5 μιας και το ειχα αφησει..

Επαιξα χθες και σημερα και το ξαναπαρατησα... Το παιχνιδι θεωρειται ναυαρχιδα του ps αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενθουσιασε και αυτο γιατι το συστημα μαχης δεν μου αρεσε.. Ο χειρισμος του χαρακτηρα ηταν δυσκολος, γυρναει σαν μαουνα, το down κουμπι στο σταυρο που γυρνας μου φανηκε αφυσικο και δυσκολο να το πατησω.... και γενικα η συνεργεια με τον γιο ειναι ενα feature που δεν μου εκανε κλικ καθολου.

Σε αυτο προστεθηκε και το γεγονος οτι ο επομενος κοσμος (με τους ιπταμενους) δεν μου αρεσε καθολου, συν το γεγονος οτι τα executions στους συγκεκριμενους εχθρους τουλαχιστον τραβαγαν πολυ ωρα και ενιωθα να διακοπτεται τελειως η ροη της μαχης.

Επισης, αν και μου αρεσει η πολυπλοκοτητα στα games, το συστημα του gow με τον συνδυασμο crafts/upgrades/runes και στους δυο χαρακτηρες, μου μπουχτησαν το μυαλο και απο ενα σημειο και μετα απλα εκανα craft η upgrade χωρις πολυ σκεψη.

Σκεφτομαι να το συνεχισω λιγο και το βραδυ μπας και το χω παρει εγω στραβα..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω, επειδη ειχα την τυχη να εχω PS5, χωρις να εχω PS4, μπορω να πω οτι το God of War μου αρεσε πολυ και μου φανηκε πρωτοτυπο. Δωστου λιγο χρονο.

Εκεινο ομως που με ενθουσιασε και πραγματικα κολλησα ηταν το Days Gone! Ειναι το μονο που εχω πλατινα μαζι με το Astro's!

Τωρα εχω ξαναπιασει το RDR2...το ειχα παρατησει πριν 6 μηνες που το πρωτοεβαλα. Ειχα δει και ακουσει τοσα... Μου φανηκε βαρετο, περιπλοκο και με περιεργο χειρισμο. Προσπαθω να του δωσω τωρα μια 2η ευκαιρια, γιατι σιγουρα το αξιζει, απλα δε μου εκανε το "κλικ".

Γουστα...

Επεξ/σία από stcp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

need for speed hot pursuit remastered:

Παλιάς σχολής racing , φουλ εθιστικό, τρελα γκάζια με αίσθηση της ταχύτητας και με δυνατή μουσική που ταιριάζει σε τέτοιου είδους παιχνίδια.

Παίζεις αποστολές τόσο ως αστυνομικός όσο και ως παρανομος γκαζιαρης.

need for speed heat:

νέας σχολής ανοιχτού κόσμου. αλλά υστερεί αρκετά στο θέμα του εθισμού και δεν σε κρατά εύκολα.

Αυτό το σύστημα με τους πόντους που πρέπει να μαζεύεις για να ανέβεις επίπεδο δεν μου ταιριάζει για single player παιχνίδι. Απο ένα σημείο και μετά δυσκολεύεσαι να ανέβω επίπεδο ενώ πρέπει να κάνεις πολλά ανούσια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SergioX είπε

Dragon Quest XI...45 ωρες και συνεχίζουμε...

Χαίρομαι ιδιαίτερα που βλέπω να απολαμβάνει ο κόσμος τέτοιους τίτλους…… εγώ το σταμάτησα στις 90+ 

φυσικα ότι και να πω είναι λίγο για αυτό το παιχνιδι

καλη απόλαυση φίλε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Lakou είπε

Χαίρομαι ιδιαίτερα που βλέπω να απολαμβάνει ο κόσμος τέτοιους τίτλους…… εγώ το σταμάτησα στις 90+ 

φυσικα ότι και να πω είναι λίγο για αυτό το παιχνιδι

καλη απόλαυση φίλε…

Ευχαριστώ φίλε μου,μέχρι στιγμής το απολαμβάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδια μου εχουν κολλησει με το δωρεαν astro's playroom στο PS5

Τζαμπα ετρεχα να τους παρω απο αγγελιες το Fifa 21 next level και Crash trilogy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Τα παιδια μου εχουν κολλησει με το δωρεαν astro's playroom στο PS5

Τζαμπα ετρεχα να τους παρω απο αγγελιες το Fifa 21 next level και Crash trilogy

Τι επικό παιχνιδάκι. Ωδή στο gaming και την ιστορία του Playstation. Θα αγόραζα άνετα επί πληρωμή κάποιο Full Sequel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκ έλιωσα valstrax farming και super rajang στο rise, απ' τα πιο δύσκολα hunts σε MH! Για λίγο επιστροφή στο God eater 3 για τα raids να βοηθήσω 2 φίλους και μόλις άρχισα το Hyrule warriors calamity στο hard 🦊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το brutal legend , πολύ χαβαλετζίδικο παιχνίδι action adventure σχεδιασμένο από τον Tim Schaffer (Grim Fandango κλπ).

Είναι το απόλυτο heavy metal παιχνίδι, με πρωταγωνιστή τον Jack Black να πετάει κεραυνούς και φωτιές σε εχθρούς/δαίμονες με την κιθάρα του, υπό του ήχους μουσικής Sabbath, Judas Priest κλπ, 

Επίσης ξεκίνησα και το Outriders, εκ πρώτης όψης φαίνεται πολύ ενδιαφέρον shooter τύπου Gears σε συνδυασμό με rpg/looter στοιχεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα το Psychonauts 2, και στα καπάκια Gears of war 2. 

Tωρα παίζω το Senua's sacrifice, αλλά δεν μου κάνει κλικ. 

Μάλλον θα το αφήσω και θα πάω scarlet nexus. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, panther_512 said:

Τερμάτισα το Psychonauts 2, και στα καπάκια Gears of war 2. 

Tωρα παίζω το Senua's sacrifice, αλλά δεν μου κάνει κλικ. 

Μάλλον θα το αφήσω και θα πάω scarlet nexus. 

Ελπιζω να παιζεις με headset. Αξιζει να του δωσεις και αλλη ευκαιρια. Και εγω την πρωτη φορα το ειχα παρατησει γιατι με κουραζαν οι γριφοι. Το ξανα εβαλα απο την αρχη σε κανα 2-3 γριφους εβαλα και walkthrough για να μην μου κοψει τον ρυθμο και τελικα αλλαξα γνωμη. Ειναι φοβερο παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...