Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξερω αν το φτανει ή οχι αλλα εγω το σκεφτομε στην 42αρα μου και τρελενομαι.ειναι πανεμορφο το παιχνιδι.σπανια μαρεσουν εμενα τετοια παιχνιδια. :D

 

 

και εγω ετσι πιστευω για να παιξει καποιος παιχνιδι του ps1 θα πρεπει να ειναι η αγαπημενη σειρα του και γιαυτο τον λογο.

 

Το Trine υπάρχει και για ps3. Αλλά εγώ το προτίμησα στο PC γιατί έχει full HD και το πήρα και "τσάμπα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά παιχνίδι του PS1 είναι πολύ δύσκολο να παίξω... Αν παίξω τελικά το MGS4 θα το παίξω έτσι και ότι καταλάβω.

 

Έχει κανείς να προτείνει ένα site για να καταλάβουμε την ιστορία των προηγούμενων?

μπορει να ηταν πσ1 απλα να το ετρεχε στο πσ2

εδω ειναι ενα σιτε με περιληψεις http://mgsgreekfans.blogspot.gr/

και αν θες μπες στο youtube και δες βεντεο με τα cutscene tou καθε παιχνιδιου σαν μικρη ταινεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να ηταν πσ1 απλα να το ετρεχε στο πσ2

εδω ειναι ενα σιτε με περιληψεις http://mgsgreekfans.blogspot.gr/

και αν θες μπες στο youtube και δες βεντεο με τα cutscene tou καθε παιχνιδιου σαν μικρη ταινεια

οχι οχι το θυμαμαι πολυ καλα ηταν για ps2, το εγραφε και το κουτι πανω.

τεσπα θα τσεκαρω αυτα που μου ειπες.

 

edit:σορρυ φιλε δικο μου λαθος, αυτο εδω ηταν τελικα http://mgsgreekfans.blogspot.gr/2010/07/metal-gear-solid-2-sons-of-liberty.html θυμωμουν το εξωφυλλο και ειχα την εντυπωση πως ηταν το 1.ειδα απο το ιδιο site κατι εικονες απο το 1 και δεν υπαρχει περιπτωση ουτε καν να μπω στον κοπο να το παιξω, αυτο που σου στελνω παραπανω ισως αλλα και παλι θεωρω με μια μικρη δυσκολια.θα κατσω να διαβασω το review απο το site που μου εδωσες για να μπω λιγο στην ιστορια.εχω πουλησει και το ps2 Μου να τα επαιζα εκει απο τον θειο :@ :@ :@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι το θυμαμαι πολυ καλα ηταν για ps2, το εγραφε και το κουτι πανω.

τεσπα θα τσεκαρω αυτα που μου ειπες.

 

edit:σορρυ φιλε δικο μου λαθος, αυτο εδω ηταν τελικα http://mgsgreekfans....of-liberty.html θυμωμουν το εξωφυλλο και ειχα την εντυπωση πως ηταν το 1.ειδα απο το ιδιο site κατι εικονες απο το 1 και δεν υπαρχει περιπτωση ουτε καν να μπω στον κοπο να το παιξω, αυτο που σου στελνω παραπανω ισως αλλα και παλι θεωρω με μια μικρη δυσκολια.θα κατσω να διαβασω το review απο το site που μου εδωσες για να μπω λιγο στην ιστορια.εχω πουλησει και το ps2 Μου να τα επαιζα εκει απο τον θειο :@ :@ :@

 

Δεν είναι reviews αυτά. Την ιστορία σου λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναρούτο, εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγη υπομονή ώσπου να αναβαθμίσεις και να αγοράσεις να παίξεις το MGS Collection. Είναι κρίμα τόσο το να χάσεις δύο πολύ καλά παιχνίδια όσο και το να παίξεις το 4 χωρίς να νιώθεις καμία βαρύτητα σε μια ιστορία γεμάτη κενά για σένα. Συν ότι το Snake Eater είναι για μένα το καλύτερο της σειράς (ίσως το καλύτερο μετά το 1, αλλά αμφιβάλλω αν θα κάτσεις να το παίξεις. Δες τουλάχιστον την ιστορία στο youtube, σίγουρα θα τη βρεις.)

 

Κρίμα να χάσεις ένα κομμάτι της ιστορίας του gaming επειδή μπορεί να βιάζεσαι να παίξεις το 4 ή να μη σου τρέχουν για άλλους προφανείς λόγους.

 

@ kjtzemis

 

Το MGS το πρώτο για το οποίο μιλάτε ήταν 100% στο PS1. Αν θυμάσαι PS2 στο κουτί του απλώς θυμάσαι λάθος.

 

 

Τέλος, το Outland δεν έχει και πολύ σχέση με το Trine ή το Limbo, εκτός από το ότι είναι 2D sidescroller. Συμπαθητικό το βρήκα. Ηταν και free (δεν ξέρω αν είναι ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δω τι θα κάνω με τα metal gear. Λογικά θα κάτσω να διαβάσω μιας και δεν μπορώ με τίποτα να παίξω τόσο παλιά παιχνίδια.

 

Είμαι κάπου στη μέση του 8ου chapter στο Max Payne 3. Και το άρχισα σήμερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ kjtzemis

 

Το MGS το πρώτο για το οποίο μιλάτε ήταν 100% στο PS1. Αν θυμάσαι PS2 στο κουτί του απλώς θυμάσαι λάθος.

 

 

Τέλος, το Outland δεν έχει και πολύ σχέση με το Trine ή το Limbo, εκτός από το ότι είναι 2D sidescroller. Συμπαθητικό το βρήκα. Ηταν και free (δεν ξέρω αν είναι ακόμα).

ναι φιλε μου εγω εκανα λαθος, αλλωστε το διορθωσα σε προηγουμενο ποστ μου, θυμομουνα το εξοφυλλο απο το MGS2 και ειχα την εντυπωση πως ηταν το 1.

 

οταν λες free εννοεις οτι απο το store στο ps3 βρισκεις ολοκληρο το παιχνιδι free?ή κανα demo του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου εγω εκανα λαθος, αλλωστε το διορθωσα σε προηγουμενο ποστ μου, θυμομουνα το εξοφυλλο απο το MGS2 και ειχα την εντυπωση πως ηταν το 1.

 

οταν λες free εννοεις οτι απο το store στο ps3 βρισκεις ολοκληρο το παιχνιδι free?ή κανα demo του?

 

Από το plus εννοεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai, μάλλον έπρεπε να είχα πει "free".

 

Το 2 και το 3 δεν είναι τόσο παλιά. Ούτε φαίνονται όσο παλιά μπορεί να νομίζεις. Τα έπαιξα ξανά πρόσφατα, πριν παίξω το 4, στο PS2 συνδεμένο σε HDTV με σκαρτ, για να καταλάβεις, και φαίνονταν μια χαρά. Είναι εντυπωσιακό το πώς η ομάδα του Κοζίμα καταφέρνει τόσο καλό οπτικό αποτέλεσμα πάντα με ό,τι έχει στη διάθεσή της. Παίξ' τα και θα με θυμηθείς ;)

Είναι πολύ καλύτερα από το 4 και τα δύο!

 

 

Οσο για το 1, ο καλύτερος συμβιβασμός υποθέτω πως θα ήταν να δεις ένα καλό Let's Play του στο youtube. Αν μη τι άλλο, για ιστορικούς λόγους. Επειδή αυτό, όσο καλό κι αν είναι, έχει παλιώσει αρκετά. Αν δεις όμως κάποιον που ξέρει να το παίζει και το αγαπά θα είναι καλή εμπειρία. Μόλις βρω λίγο χρόνο, αν θες, μπορώ να ψάξω να σου βρω κανένα καλό.

 

ΥΓ. Το σπόιλερ δεν κάνει σπόιλ τίποτα από τα MGS, για κωμικούς λόγους το έβαλα. Διαβάστε το άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai, μάλλον έπρεπε να είχα πει "free".

ειχες πει οτι ειναι free και παραπανω απλα εγω σε ρωτησα γιατι νομιζα οτι εννοουσες πως ειναι free στο playstation store, εσυ ομως θα εννοουσες το plus.ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai, μάλλον έπρεπε να είχα πει "free".

 

Το 2 και το 3 δεν είναι τόσο παλιά. Ούτε φαίνονται όσο παλιά μπορεί να νομίζεις. Τα έπαιξα ξανά πρόσφατα, πριν παίξω το 4, στο PS2 συνδεμένο σε HDTV με σκαρτ, για να καταλάβεις, και φαίνονταν μια χαρά. Είναι εντυπωσιακό το πώς η ομάδα του Κοζίμα καταφέρνει τόσο καλό οπτικό αποτέλεσμα πάντα με ό,τι έχει στη διάθεσή της. Παίξ' τα και θα με θυμηθείς ;)

Είναι πολύ καλύτερα από το 4 και τα δύο!

 

 

Οσο για το 1, ο καλύτερος συμβιβασμός υποθέτω πως θα ήταν να δεις ένα καλό Let's Play του στο youtube. Αν μη τι άλλο, για ιστορικούς λόγους. Επειδή αυτό, όσο καλό κι αν είναι, έχει παλιώσει αρκετά. Αν δεις όμως κάποιον που ξέρει να το παίζει και το αγαπά θα είναι καλή εμπειρία. Μόλις βρω λίγο χρόνο, αν θες, μπορώ να ψάξω να σου βρω κανένα καλό.

 

ΥΓ. Το σπόιλερ δεν κάνει σπόιλ τίποτα από τα MGS, για κωμικούς λόγους το έβαλα. Διαβάστε το άφοβα.

 

Ας τελειώσω πρώτα αυτά που έχω στο μυαλό μου τότε και στο τέλος θα πιάσω τα MGS :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις τελειωσα αυτο το αριστουργημα εν ονοματι Heavy Rain.

Το παιχνιδι ειναι οτι καλυτερο εχω δει μεχρι στιγμης σε video game.πανεξυπνο παιχνιδι που οτι αποφαση και αν παρεις ειναι συμαντικη για το τελος του.

Πραγματικα το παιχνιδι δεν παιζετε.Πιστευω πως για οσους εχουμε PS3 ειναι σταθμος, πρεπει σιγουρα να ασχολειθουμε γιατι το αξιζει πραγματικα.

Εγω το ειχα παιξει 1η φορα τον Ιουνιο και ειχα περασει 12 chapters, δεν ειχα καταφερει να ξαναπαιξω απο τοτε μιας και εμπλεξα εκει με την δουλεια λιγο διακοπες λιγο απο εδω λιγο απο εκει μεχρι που χθες καταφερα και το ξαναποιασα στα χερια μου,φυσικα χθες το ξεκινησα απο εκει που το ειχα αφησει αλλα αυτη την φορα με το Move (το οποιο ανταποκρινετε φοβερα σε αυτο το παιχνιδι και καταλαβαινεις το παιχνιδι πολυ καλυτερα αποτι με το DS3).Οπως ειπα λοιπον το ειχα αφησει στο chapter 12 (2η καρτελα στο μενου για οσους το εχουν παιξει) και χθες που το ξαναποιασα το εφτασα στο 43 chapter (στην 5η καρτελα) σημερα το συνεχισα και τελειωσα μεσα σε 1-1κ30 ωρα και τα υπολοιπα 9 chapters που μου ειχαν μεινει.

Αυτο που εχω εγω να πω ειναι οτι το παιχνιδι δεν σε αφηνει να το σταματησεις, τι εννοω?εννοω οτι ερχοτανε στιγμες που ελεγα "ελα ενταξει φτανει για σημερα" και μολις εκανε το loading ελεγα "δεν γ@μιετε παιξε λιγο ακομα", αυτο εγω δεν το εχω συναντησει με κανενα αλλο παιχνιδι (εκτος απο τις αγαπες μου τα ποδοσφαιρακια :mrgreen: ).

Για να πω και πιο ending εκανα ειναι το

 

"A Mother's Revenge".

 

Επεξ/σία από kjtzemis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις τελειωσα αυτο το αριστουργημα εν ονοματι Heavy Rain.

Το παιχνιδι ειναι οτι καλυτερο εχω δει μεχρι στιγμης σε video game.πανεξυπνο παιχνιδι που οτι αποφαση και αν παρεις ειναι συμαντικη για το τελος του.

Πραγματικα το παιχνιδι δεν παιζετε.Πιστευω πως για οσους εχουμε PS3 ειναι σταθμος, πρεπει σιγουρα να ασχολειθουμε γιατι το αξιζει πραγματικα.

Εγω το ειχα παιξει 1η φορα τον Ιουνιο και ειχα περασει 12 chapters, δεν ειχα καταφερει να ξαναπαιξω απο τοτε μιας και εμπλεξα εκει με την δουλεια λιγο διακοπες λιγο απο εδω λιγο απο εκει μεχρι που χθες καταφερα και το ξαναποιασα στα χερια μου,φυσικα χθες το ξεκινησα απο εκει που το ειχα αφησει αλλα αυτη την φορα με το Move (το οποιο ανταποκρινετε φοβερα σε αυτο το παιχνιδι και καταλαβαινεις το παιχνιδι πολυ καλυτερα αποτι με το DS3).Οπως ειπα λοιπον το ειχα αφησει στο chapter 12 (2η καρτελα στο μενου για οσους το εχουν παιξει) και χθες που το ξαναποιασα το εφτασα στο 43 chapter (στην 5η καρτελα) σημερα το συνεχισα και τελειωσα μεσα σε 1-1κ30 ωρα και τα υπολοιπα 9 chapters που μου ειχαν μεινει.

Αυτο που εχω εγω να πω ειναι οτι το παιχνιδι δεν σε αφηνει να το σταματησεις, τι εννοω?εννοω οτι ερχοτανε στιγμες που ελεγα "ελα ενταξει φτανει για σημερα" και μολις εκανε το loading ελεγα "δεν γ@μιετε παιξε λιγο ακομα", αυτο εγω δεν το εχω συναντησει με κανενα αλλο παιχνιδι (εκτος απο τις αγαπες μου τα ποδοσφαιρακια :mrgreen: ).

Για να πω και πιο ending εκανα ειναι το

 

"A Mother's Revenge"

 

 

Βάλε σε spoiler το ending σου!!

 

Και εγώ το έπαθα αυτό που δεν μπορούσα να το αφήσω. Το μοναδικό παιχνίδι που μου το έκανε αυτό!

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...