Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάλε σε spoiler το ending σου!!

 

Και εγώ το έπαθα αυτό που δεν μπορούσα να το αφήσω. Το μοναδικό παιχνίδι που μου το έκανε αυτό!

γιατι να μπει σε spoiler? :wacko:

δεν αποκαλυπτω κατι απο την ροη του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μπει σε spoiler? :wacko:

δεν αποκαλυπτω κατι απο την ροη του παιχνιδιου.

 

Ο τίτλος όμως του chapter μπορεί να αποκαλύπτει μερικά πράγματα. Βλέπω το έβαλες. Ωραία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρομιο παιχνιδι απο τον ιδιο director ειναι και το fahrenheit indigo prophecy

εμενα πρωσοπικα μου αρεσε περισσοτερο η ιστορια και γενικα οι χαρακτηρες

αυτα δν ειναι απλα παιχνιδια ειναι τεχνη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο τίτλος όμως του chapter μπορεί να αποκαλύπτει μερικά πράγματα. Βλέπω το έβαλες. Ωραία :)

 

Ναι το εβαλα γιατι όντως αν κάτσει και το μεταφράσει κάποιος ίσως να υποψιαστεί κατι και ειναι μπηκα γιατι το παιχνιδι ειναι φοβερό.

 

παρομιο παιχνιδι απο τον ιδιο director ειναι και το fahrenheit indigo prophecy

εμενα πρωσοπικα μου αρεσε περισσοτερο η ιστορια και γενικα οι χαρακτηρες

αυτα δν ειναι απλα παιχνιδια ειναι τεχνη!!!

 

Ναι το έχω αγοράσει και το Fahrenheit για το pc. Αλλα εν έκατσα να ασχολειθω γιατι μου την έδωσε ο τρόπος χειρισμού,τα γραφικά αν και παλιά εντάξει τα άντεξα. Ίσως να το ξαναποιασω μετά από λιγο καιρο γιατι όντως αυτα τα παιχνίδια ειναι τέχνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχες πει οτι ειναι free και παραπανω απλα εγω σε ρωτησα γιατι νομιζα οτι εννοουσες πως ειναι free στο playstation store, εσυ ομως θα εννοουσες το plus.ετσι δεν ειναι?

 

Ναι, το plus εννοούσα, γι' αυτό είπα ότι ίσως θα έπρεπε να είχα βάλει σε εισαγωγικά το free, για να κατανοηθεί πιο εύκολα ότι μιλούσα για το plus κι όχι για γενικά δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το εβαλα γιατι όντως αν κάτσει και το μεταφράσει κάποιος ίσως να υποψιαστεί κατι και ειναι μπηκα γιατι το παιχνιδι ειναι φοβερό.

 

 

 

Ναι το έχω αγοράσει και το Fahrenheit για το pc. Αλλα εν έκατσα να ασχολειθω γιατι μου την έδωσε ο τρόπος χειρισμού,τα γραφικά αν και παλιά εντάξει τα άντεξα. Ίσως να το ξαναποιασω μετά από λιγο καιρο γιατι όντως αυτα τα παιχνίδια ειναι τέχνη.

 

Από τα λίγα παιχνίδια που δείχνουν πως τα video games είναι και αυτά μια μορφή τέχνης (όπως ο κινηματογράφος κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Now Playing Outland με τον Ηλία :)

 

Μόλις τερμάτισα το Max Payne 3. Όμορφο παιχνίδι με πολύ ωραία εφέ και καλοφτιαγμένο σενάριο. Πολύ ανούσιο μπλα μπλα όμως και υπερβολικά scripted.

 

8/10

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Resistance 3 σε split-screen co-op. Πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι με αρκετά ενδιαφέρουσα ιστορία. Το co-op δυστυχώς δεν του ταίριαζε καθόλου όμως. Αλλά και πάλι το ευχαριστήθηκα :)

 

9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ειναι τοσο καλο παιχνιδι το resistance 3?

μεχετε μπερδεψει πριν καιρο λεγατε οτι ηταν μαπα και τωρα οτι ειναι ωραιο. :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ειναι τοσο καλο παιχνιδι το resistance 3?

μεχετε μπερδεψει πριν καιρο λεγατε οτι ηταν μαπα και τωρα οτι ειναι ωραιο. :wacko:

 

To Resistance 3 είναι πάρα πολύ ωραίο fps. Αυτή η πρωτοτυπία του στα όπλα και το γεγονός ότι μπορείς να κουβαλάς μαζί σου 12 όπλα (αν θυμάμαι καλά) είναι άλλη εμπειρία.Το co-op μπορεί να μην σχετίζεται με την ιστορία αλλά ορισμένες φορές μπορεί να γίνει πολύ καλή συνεργασία (ιδιαίτερα όταν έχεις επιθέσεις από πολλά σημεία). Σκέφτομαι όταν με το καλό αναβαθμίσω να το πάρω και αυτό. 20 ευρώ έχει. Ή ακόμα καλύτερα όλο το Trilogy στα 50 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι, απλά προσωπικά μου άρεσε περισσότερο το 2.

Και οπτικά το R3 για παιχνίδι του 2011 είναι πολύ μέτριο, και το story τελειώνει πολύ απότομα, ουσιαστικά δεν κλείνει η τριλογία..

 

Περίμενα κάτι παραπάνω απο την Insomniac, οι οποίοι απ' οτι κατάλαβα έβγαλαν τα δύο τελευταία τους παιχνίδια (R3 και R&C All 4 One) πολύ βιαστηκά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι, απλά προσωπικά μου άρεσε περισσότερο το 2.

Και οπτικά το R3 για παιχνίδι του 2011 είναι πολύ μέτριο, και το story τελειώνει πολύ απότομα, ουσιαστικά δεν κλείνει η τριλογία..

 

Περίμενα κάτι παραπάνω απο την Insomniac, οι οποίοι απ' οτι κατάλαβα έβγαλαν τα δύο τελευταία τους παιχνίδια (R3 και R&C All 4 One) πολύ βιαστηκά.

 

Τα cutscenes είναι πανέμορφα και πολύ καλά δουλεμένα. Στο παιχνίδι τώρα δεν κατάλαβα γραφικά μιας και έπαιζα σε μειωμένη ανάλυση λόγω split-screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Split-screen λίγο έπαιξα, μιας και ασχολήθηκα κυρίως με online co-op.

 

Πάντως το παιχνίδι σε 42αρα φίλου μου δεν παλεύεται, στη 32αρα που έχω κάτι γίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Split-screen λίγο έπαιξα, μιας και ασχολήθηκα κυρίως με online co-op.

 

Πάντως το παιχνίδι σε 42αρα φίλου μου δεν παλεύεται, στη 32αρα που έχω κάτι γίνεται..

 

Γιατί δεν παλεύεται? Τι ακριβώς εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...