Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 32άρα νομίζω πως είναι το "sweet spot" γενικά γι' αυτή τη γενιά.

 

32αρα είναι και εγώ αλλά μου φαινόταν μικρή. Τουλάχιστον τώρα η 23άρα κάθομαι στην ίδια απόσταση που καθόμαι και στον υπολογιστή και είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το εντυπωσιακότατο Bayonetta. Ενώ στην αρχή το παιχνίδι δεν με εντυπωσίασε και ήμουν έτοιμος να του βάλω 7, από την μέση και μετά μου άλλαξε ολοκληρωτικά την γνώμη. Ελπίζω να έχω την δυνατότητα να αγοράσω Wii U για να παίξω και το sequel.

 

9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ κι εγώ τις εμπειρίες μου..

 

flOw για τίτλος PSP πιστεύω καλός είναι, σε PS3 δεν μου κάθεται καλά.. πάντως και σε 1080p είναι αρκετά απολαυστικό, και με φίλους ακόμα πιο ωραίο (αν και το sixaxis δεν είναι απόλυτα ανταποκρίσιμο)

flower πάρα πολύ ωραίο, όμορφο και πολύ καλοφτιαγμένο και η καλύτερη χρήση του sixaxis που έχω πετύχει μέχρι τώρα

journey διαμάντι που πρέπει να παίξει οποιοσδήποτε έχει PS3, πολύ πρωτότυπο και εντυπωσιακό

 

Επίσης άρχησα και το Ratchet & Clank και θυμήθηκα τα παιδικά μου χρόνια.. Πολύ διασκεδαστικό και φοβερό παιχνίδι.

Μust για τους fans των platformer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Folklore, άλλο ένα κρυμμένο διαμάντι. Action - adventure - rpg με πολύ διάλογο, μια από τις καλύτερες ιστορίες αυτή την γενιά, πρωτότυπο gameplay που χρησιμοποιεί κορυφαία το sixaxis και διάρκεια 12 ώρες.

 

boxart.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=J2LJdGIH0-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Now playing Naruto Ultimate Ninja Storm: Generations.

 

Το παιχνίδι είναι αρκετά κατώτερο από ότι περίμενα. Είναι ολόιδιο με το 2. Ακόμα και τα menus κράτησαν. Στην ουσία η μόνη διαφορά είναι η προσθήκη παικτών και το νέο σύστημα με τα ξύλα.

 

Ευχάριστη προσθήκη είναι τα νέα video που φτιάχτηκαν αποκλειστικά για το story mode αν και αυτά είναι ελάχιστα και λείπουν σημαντικά στοιχεία του anime όπως το αίμα. Το Story Mode ελλιπές μιας και δεν υπάρχουν πια τα bosses παρά μόνο συνεχόμενες μάχες με κάτι εικόνες και ένα μπάρμπα που αφηγείται.

 

Αυτά για την ώρα, περισσότερα μόλις το τελειώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελείωσα Τorchlight 2 και θα κάνω ένα μικρό διάλειμα από το PC gaming, παίζοντας ίσως το καλύτερο JRPG της 10-ετίας.

 

Φυσικά μιλώ για το Xenoblade Chronicles στο Wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελείωσα Τorchlight 2 και θα κάνω ένα μικρό διάλειμα από το PC gaming, παίζοντας ίσως το καλύτερο JRPG της 10-ετίας.

 

Φυσικά μιλώ για το Xenoblade Chronicles στο Wii.

 

Θέλω εντυπώσεις μόλις το τελειώσεις. Για μένα η καλύτερη εμπειρία gaming των τελευταίων χρόνων. Απλά υπέροχο και τεράστιο. Τώρα όπως είπα παραπάνω παίζω το skyward sword και μετά Monster Hunter Tri και τα μυαλά στα κάγκελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...