Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Edel είπε

ρε να σας πω κάτι? Μου δανείζετε λίγο ελεύθερο χρόνο? μια στάλα διώρου τη μέρα.

Μην νομίζεις, μισή μισή ώρα την ημέρα στην τουαλέτα μαζεύεται ο χρόνος :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Μην νομίζεις, μισή μισή ώρα την ημέρα στην τουαλέτα μαζεύεται ο χρόνος :D

Εκεί εγώ το χω ώρα reddit. Λες να το γυρίσω σε switch/3ds? πιάνει ? :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Edel είπε

Εκεί εγώ το χω ώρα reddit. Λες να το γυρίσω σε switch/3ds? πιάνει ? :D 

Πιάνει και παραπιάνει. Βοηθάει και στην κανονική δουλειά για την οποία πήγες κιόλας :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/06/2018 at 14:49, Greygore said:

 και (ακόμα πιο πρόσφατης) γαστρεντερίτιδας ( :P ), 

@Edel Οτι πιάνει, πιάνει - το'χω τεσταρισμένο απο την καλή και την ανάποδη :-( Αλλά εκτός αυτού, είναι τεταρτάκια και μισάωρα στα ενδιάμεσα κυρίως... π.χ. κανένα τεταρτάκι πριν τον ύπνο, κανά δεκάλεπτο όσο ψήνεται το φαϊ,  η προαναφερθέν τουαλέτα... μαζεύονται σιγά-σιγά (και είναι απο τους λόγους που παίζω κατά κύριο λόγο JRPG, είναι εύκολο να κάνεις 2-3 fights ή κανένα floor του dungeon στα ενδιάμεσα και μετά κατ'ευθείαν sleep mode μέχρι την επόμενη φορά).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Greygore είπε

@Edel Οτι πιάνει, πιάνει - το'χω τεσταρισμένο απο την καλή και την ανάποδη :-( Αλλά εκτός αυτού, είναι τεταρτάκια και μισάωρα στα ενδιάμεσα κυρίως... π.χ. κανένα τεταρτάκι πριν τον ύπνο, κανά δεκάλεπτο όσο ψήνεται το φαϊ,  η προαναφερθέν τουαλέτα... μαζεύονται σιγά-σιγά (και είναι απο τους λόγους που παίζω κατά κύριο λόγο JRPG, είναι εύκολο να κάνεις 2-3 fights ή κανένα floor του dungeon στα ενδιάμεσα και μετά κατ'ευθείαν sleep mode μέχρι την επόμενη φορά).

Δεκάλεπτο όσο ψήνεται το φαγητό = σίγουρη φωτιά στο τετράγωνο για εμένα 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/6/2018 στις 10:11 ΜΜ, ikaruga24 είπε

Trails of cold steel τώρα που σε λίγο θα έχουμε και το τρίτο μέρος; Χμμμ....

Τι ακριβως εννοεις οταν λες ''σε λιγο''?

Το δευτερο παιχνιδι κυκλοφορησε στο pc σχεδον τελη Φλεβαρη,αρα το 3ο παιχνιδι σιγουρα παει για 2019.Εχει βγει καμια ανακοινωση για φετος?

23 ώρες πριν, Edel είπε

ρε να σας πω κάτι? Μου δανείζετε λίγο ελεύθερο χρόνο? μια στάλα διώρου τη μέρα.

Μια χαρα ελευθερο χρονο ειχες αλλα τον εφαγες ολο στο Overwatch :P

Ξερεις ποσα single player παιχνιδια θα ειχες βγαλει με αυτο τον χρονο? :D

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/6/2018 στις 2:11 ΜΜ, Comic maniak είπε

WarFrame😎 

 Διαμαντι😁

Είναι φοβερό παιχνίδι που ξεχωρίζει,βελτιώνεται και προσθέτουν διάφορα συνεχώς.Ομως χρειάζεται πολύ χρόνο και για το trade το οποίο είναι το "δυνατό" σημείο του παιχνιδιού.Επειτα τα builds χρειάζονται ψάξιμο,έχω ξοδέψει πολλές ώρες.Επίσης από όταν βγήκαν τα Riven mods τα weapon builds άλλαξαν(Καλό αλλά και κακό).

Εχει να κάνεις πολλά. 

Παίζω από όταν το βελτίωσαν.Παλιά ήταν άθλιο.

Τα free platinum 150p που σου δίνει στην αρχή πρέπει να τα χρησιμοποιήσεις για θέσεις όπλων γιατί αλλιώς είναι δύσκολο να παίξεις,δεν θα έχεις θέσεις για καλά όπλα.

Ταυτόχρονα φορμάρεις prime parts τα οποία πουλάς για platinum στο trade η ανταλλάζεις κάποια και δεν χρειάζεται να δώσεις ούτε 1€ για platinum.

Για τους καινούριους παίχτες όμως είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο να μαζέψουν τα mod sets πχ slash set,puncture set κλπ.Τα έχω όλα συν παλιά weapons.Απο Warframes επίσης σχεδόν όλα.

Σπαστικό και σχετικά ηλίθιο είναι το Master Rank test για να πας στο επόμενο.

Είναι το μόνο πραγματικά free game.Τα έτοιμα payed packs είναι για τους άσχετους και τους βιαστικούς.

Από ότι είχα διαβάσει στο απλό  PS4 παίζει στα 46-50 fps και στο Pro στα 50-60,έχω και τις 2 κονσόλες και υπάρχει κάποια μικρή διαφορά.

Αν όμως δεν παίζεις πολύ συχνά δεν ξέρεις πως έχει εξελιχθεί και χάνεις τον Baro που έρχεται κάθε 2η Παρασκευή.

ΥΓ:WTB WTS WTT.Don't let them fool you...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Είναι φοβερό παιχνίδι που ξεχωρίζει,βελτιώνεται και προσθέτουν διάφορα συνεχώς.Ομως χρειάζεται πολύ χρόνο και για το trade το οποίο είναι το "δυνατό" σημείο του παιχνιδιού.Επειτα τα builds χρειάζονται ψάξιμο,έχω ξοδέψει πολλές ώρες.Επίσης από όταν βγήκαν τα Riven mods τα weapon builds άλλαξαν(Καλό αλλά και κακό).

Εχει να κάνεις πολλά. 

Παίζω από όταν το βελτίωσαν.Παλιά ήταν άθλιο.

Τα free platinum 150p που σου δίνει στην αρχή πρέπει να τα χρησιμοποιήσεις για θέσεις όπλων γιατί αλλιώς είναι δύσκολο να παίξεις,δεν θα έχεις θέσεις για καλά όπλα.

Ταυτόχρονα φορμάρεις prime parts τα οποία πουλάς για platinum στο trade η ανταλλάζεις κάποια και δεν χρειάζεται να δώσεις ούτε 1€ για platinum.

Για τους καινούριους παίχτες όμως είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο να μαζέψουν τα mod sets πχ slash set,puncture set κλπ.Τα έχω όλα συν παλιά weapons.Απο Warframes επίσης σχεδόν όλα.

Σπαστικό και σχετικά ηλίθιο είναι το Master Rank test για να πας στο επόμενο.

Είναι το μόνο πραγματικά free game.Τα έτοιμα payed packs είναι για τους άσχετους και τους βιαστικούς.

Από ότι είχα διαβάσει στο απλό  PS4 παίζει στα 46-50 fps και στο Pro στα 50-60,έχω και τις 2 κονσόλες και υπάρχει κάποια μικρή διαφορά.

Αν όμως δεν παίζεις πολύ συχνά δεν ξέρεις πως έχει εξελιχθεί και χάνεις τον Baro που έρχεται κάθε 2η Παρασκευή.

ΥΓ:WTB WTS WTT.Don't let them fool you...

Σωστα ολα αυτα αν και τα mods που λες τα μαζεψα με μεγαλη ευκολια.Δεν ασχολουμαι βεβαια με το να παρω ολα τα Frames γιατι εχω main τον Volt Prime και καλυπτει το fighting style μου,μιας και ειναι συμβατος με ολα τα fighting styles.Επισης χρειαζομαι την ταχυτητα😁.Επισης,συμφωνω οτι ειναι ενα απο τα λιγα free games που πραγματικα μενει σε αυτη την ιδεολογια.Και ας τρωει hate απο τα νουμπακια του Fortnite(ναι,κλαψτε 😂😂).

Επεξ/σία από Comic maniak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Comic maniak είπε

Σωστα ολα αυτα αν και τα mods που λες τα μαζεψα με μεγαλη ευκολια.Δεν ασχολουμαι βεβαια με το να παρω ολα τα Frames γιατι εχω main τον Volt Prime και καλυπτει το fighting style μου,μιας και ειναι συμβατος με ολα τα fighting styles.Επισης χρειαζομαι την ταχυτητα😁

1)Puncture set 2)Slash set 3)Impact set Αν τα έχεις τουλάχιστον 1 φορά καλώς,είναι απαραίτητα.Αν σου περισσεύουν ακόμα καλύτερα γιατί όταν έχουν καιρό να εμφανιστούν έχουν μεγαλύτερη αξία.Δεν είναι όμως μόνο αυτά.Υπάρχουν κάποια σπάνια mods με drop rate πολύ χαμηλό η που πέφτουν μόνο απο συγκεκριμένα events.Argon Scope,Maiming Strike κλπ.

Μου αρέσει ο Volt,ειδικά για  το POE (Place Of Eidolon).Full strength για speed.Παίζω με διαφορετικά Warframes για να μην βαριέμαι,έχω καβάτζα κάποια για πούλημα όταν μπαίνουν Vault.Θυμάμαι να πουλάω πχ Frost Prime set 350p.

Εχω και 1 Smeta Kavat που δίνει τα buffs + 1 Sunika female.

Δυστυχώς για riven slots χρειάζονται platinum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

1)Puncture set 2)Slash set 3)Impact set Αν τα έχεις τουλάχιστον 1 φορά καλώς,είναι απαραίτητα.Αν σου περισσεύουν ακόμα καλύτερα γιατί όταν έχουν καιρό να εμφανιστούν έχουν μεγαλύτερη αξία.Δεν είναι όμως μόνο αυτά.Υπάρχουν κάποια σπάνια mods με drop rate πολύ χαμηλό η που πέφτουν μόνο απο συγκεκριμένα events.Argon Scope,Maiming Strike κλπ.

Μου αρέσει ο Volt,ειδικά για  το POE (Place Of Eidolon).Full strength για speed.Παίζω με διαφορετικά Warframes για να μην βαριέμαι,έχω καβάτζα κάποια για πούλημα όταν μπαίνουν Vault.Θυμάμαι να πουλάω πχ Frost Prime set 350p.

Εχω και 1 Smeta Kavat που δίνει τα buffs + 1 Sunika female.

Δυστυχώς για riven slots χρειάζονται platinum.

Δεν ασχολουμαι με πωλησεις ουτε με νοιαζει να εχω ολα τα Frames.Παιζω μονο για να γινω οσο πιο δυνατος μπορω στο παιχνιδι και να διασκεδαζω.Επισης δεν βαριεμαι ποτε με τον Volt Prime 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα Batman Arkman Knight   ειχα ακουσει καλα λογια  αν και δεν με επειθε αυτο που εβλεπα .Ειπα ομως να του δωσω μια ευκαιρια καθως το αγορασα πολυ φτηνα .

 

 

35552062_1109352412539518_3205094794606936064_n.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Ξεκινησα Batman Arkman Knight   ειχα ακουσει καλα λογια  αν και δεν με επειθε αυτο που εβλεπα .Ειπα ομως να του δωσω μια ευκαιρια καθως το αγορασα πολυ φτηνα .

35552062_1109352412539518_3205094794606936064_n.jpg

 

πωπω, περίμενες 3 χρόνια να το παίξεις να πέσει η τιμή. Δε σε πιάσανε κορόιδο, άξιος :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Edel είπε

πωπω, περίμενες 3 χρόνια να το παίξεις να πέσει η τιμή. Δε σε πιάσανε κορόιδο, άξιος :D :D 

 χαχαχα μακαρι να ειχα "υπομονη" για κατι που θελω να περιμενω 3 χρονια  η' μαλλον καλυτερα που δεν εχω :)

Το πηρα τωρα που εχω μικρο back log να δω αν η εμπεiρια μου  ως gamer και το δικο μου αισθητικο κριτηριο  επιβεβαιωθει  η' απλα ημουν λαθος .Παντως   στην πρωτη ωρα   που εχω αν και φυσικα  ειναι πολυ μικρο το δειγμα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη δειχνει πολυ βαβουρα για το τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

 χαχαχα μακαρι να ειχα "υπομονη" για κατι που θελω να περιμενω 3 χρονια  η' μαλλον καλυτερα που δεν εχω :)

Το πηρα τωρα που εχω μικρο back log να δω αν η εμπεiρια μου  ως gamer και το δικο μου αισθητικο κριτηριο  επιβεβαιωθει  η' απλα ημουν λαθος .Παντως   στην πρωτη ωρα   που εχω αν και φυσικα  ειναι πολυ μικρο το δειγμα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη δειχνει πολυ βαβουρα για το τιποτα.

Δεν συμφωνω. Ειναι παρα πολυ καλο. Εκει που ενδεχομενως εχει γινει καταχρηση ειναι με το Bat-tank  ή οπως αλλιως το ελεγαν εν παση περιπτωσει. Και η ιστορια ειναι καλη και το gameplay κορυφαιο και τα γραφικα μετα τα μεσα ηταν πολυ ωραια στο βασικο μοντελο, τωρα με το supersampling στην 65αρα σου θα δειχνει αρκετα καλα πιστευω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...