Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, malias4 είπε

Mια απο τα ιδια , καμμενος με το 3 κ μολις πριν 2 μερες πηρα το fh4 !

Ειναι εντελως αντε γεια μονο με αυτο το παιχνιδι ειναι ο χειμωνας γεματος !!!

το forza horizon 4 δεν είναι στο PC?

αξίζει να το πάρω εκεί? Δεν έχω xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, haris013 είπε

το forza horizon 4 δεν είναι στο PC?

αξίζει να το πάρω εκεί? Δεν έχω xbox.

Ναι αξιζει

Απ αυτα που διαβασα, εχουν κανει πολυ καλη δουλεια και στο PC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πέσει στη λακούβα με τα indies προσπαθώντας να ξεκαθαρίσω ένα μεγάλο backlog.

Μόλις τελείωσα SteamWorld Dig 1. Αρκετά αξιόλογο indie, ολίγον metroidvania και με μπόλικο fun στη φάση του σκαψίματος. Μου πήρε 8-9 ώρες κάνοντας σχεδόν τα πάντα, τίμιο για τις ώρες του. Θα προχωρήσω στο 2ο που διαβάζω πολύ καλά σχόλια.

Παράλληλα παίζω Toki Tori 2+, ενδιαφέρουσα χαρουμενιά για μία ώρα την ημέρα να λύνεις κανά γρύφο και μέχρι εκεί.

Ξεκίνησα και Owlboy, όχι κάτι ιδιαίτερο προς το παρόν και φοβάμαι πόσο επαναλαμβανόμενο θα είναι μα είμαι πολύ αρχή ακόμα για να κρίνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shadow of the tomb raider, τζαμπα η 5ημερη ενοικιαση, πιο βαρετη παπατζα εχω να παιξω καιρο,λ... το παρατησα λιγο μετα τη μεση, scripted περπατητα και δηθεν δραση αναμεσα σε npc το μισο παιχνιδι χωρις κανενα ενδιαφερον, ελαχιστη actual δραση κ μια ιστορια που δε βγαζει κανενα νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, snake_plissken2112 είπε

Shadow of the tomb raider, τζαμπα η 5ημερη ενοικιαση, πιο βαρετη παπατζα εχω να παιξω καιρο,λ... το παρατησα λιγο μετα τη μεση, scripted περπατητα και δηθεν δραση αναμεσα σε npc το μισο παιχνιδι χωρις κανενα ενδιαφερον, ελαχιστη actual δραση κ μια ιστορια που δε βγαζει κανενα νοημα

Ωχ..

Πολυ ξυλο αδερφε. Τοσο μαπα ε..

Τα 2 προηγουμενα σου αρεσαν;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσαν γενικά για αυτό που ήταν και τα έπαιξα ευχάριστα τεσπά, αυτό ενώ έχει ένα κλικ καλύτερα γραφικά + τα underwater levels που είναι πολύ όμορφα και πρώτη φορά δεν βαριέμαι τέτοιο επίπεδο + κρατάει τα πάντα από τα 2 πρώτα σε χειρισμό κτλ και σου δίνει και 1-2 νέες επιλογές, τρώει το πρώτο μισό σχεδόν με scripted σκηνές δράσεις, άπειρο περπάτημα και μπλα μπλα με npcs για να καταλήξεις σε 5 λεπτά δράσης + κάνα δυό χαζούς γρίφους μετά και μετά παντελώς βαρετό και μπερδεμένο story....

δεν έχω απαιτήσεις γενικά όπως δεν έιχα ούτε στα 2 πρώτα γιατί όλα αυτά τα παιχνίδια με την scripted δράση και το ψευτο-open world δεν με τρελαίνουν αλλά πέρασα καλά με τα 2 προηγούμενα και χαβαλέ είχαν, αυτό δε καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να είναι τόσο μα τόσο βαρετό...θα το επιστρέψω σήμερα και δεν θα το συνεχίσω μάλλον, ούτως ή άλλως φτάνει σιγά σιγά το RDR2...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα. Στα του θεματος τωρα. Uncharted Drake's Fortune Ps4 Remastered k Detroit Become Human στη διαρκεια του ΣΚ. Για το πρωτο νιοστη φορα που το παιζω. Ωραια νοσταλγια.. Το γουσταρω πολυ το παιχνιδι και δεν με ενοχλει καθολου η αποψη που διαβαζω συχνα εδω, πως εχει γερασει ασχημα. Δεν συμφωνω, αλλά κ δεν εχω το χρονο να το αναπτυξω περαιτερω αυτη την ωρα. Εχει κανει τρομερη δουλεια η Bluepoint, ενω το παιχνιδι τρεχει νερακι στα 60 καρε.

 

Σε οτι αφορα στο Detroit τωρα. Κλασσικο Cage-ικο δημιουργημα. Τρομερη φουτουριστικη πολη, τρομακτικα σε σημεια γραφικα-facial animations και φωτορεαλισμος.  Ιμερσιο στο επακρο και πολλα υποσχομενη πλοκη. Ουτως ή αλλως πραγματευεται σπουδαια υπαρξιακα ζητηματα το παιχνιδι, τα οποια μου χτυπησαν την πορτα νωρις-νωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2018 στις 3:11 ΜΜ, snake_plissken2112 είπε

Shadow of the tomb raider, τζαμπα η 5ημερη ενοικιαση, πιο βαρετη παπατζα εχω να παιξω καιρο,λ... το παρατησα λιγο μετα τη μεση, scripted περπατητα και δηθεν δραση αναμεσα σε npc το μισο παιχνιδι χωρις κανενα ενδιαφερον, ελαχιστη actual δραση κ μια ιστορια που δε βγαζει κανενα νοημα

συμφωνω μεχρι κεραιας  μονο που εγω πιεσα τον εαυτο μου και το τελειωσα απιστευτα βαρετο. Εκανες side missions και tombs? εγω τα εκανα ολα και παρολα αυτα το βρηκα βαρετο και αρκετα μικρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα ότι side mission και tomb σχεδόν είχα διαθέσιμο, γιατί κάτι έπρεπε να κάνω για να μην βαριέμαι μέχρι να προχωρήσει η ιστορία :P αλλιώς θα το είχα παρατήσει πολύ νωρίτερα... δε θα το σβήσω ακόμα μήπως μέχρι να βγει το RDR2 θελήσω να ξαναπαίξω κάτι στο ps4, αλλά αν μέχρι τότε δεν το ξανα-νοικιάσω, μάλλον δε θα μάθω ποτέ το φινάλε :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα το paladins στο switch το καλοκαιρι που εγινε release ...επαιξα λιγο μου αρεσε και το κατεβασα στο Ps4 ...αποτελεσμα να ειμαι 1 trophie πριν το Platinum 6days played απο αρχες Σεπτεμβριου και δεν εχω ακουμπησει το spiderman...γιατρε ειμαι καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...