Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Fotis13 είπε

ΞΑΝΑ  ξεκινησα  Dark Souls II  scholars of the first sin   με διαφορετικο  build, ετσι γιατι ειχα ορεξη .

ΟΚ, δεν είμαι κάνας βετεράνος στα soulsborne παιχνίδια, έχω παίξει μόνο το Ashen και το Dark Souls 1, με παίδεψε το DS αλλά σε 100 ώρες το έβγαλα και πλέον το μνημονεύω ως αξέχαστη εμπειρία. Πριν λίγο καιρό άρχισα το DS2 καθώς ψήθηκα από τα stream που ανέβαζαν τα παιδιά από το GO αλλά το παιχνίδι δε με βόλεψε καθόλου, μου φάνηκε πολύ πολύ πιο δύσκολο! Πρώτα απ'όλα εκ των υστέρων και αφού έψαξα στο net διαπίστωσα ότι προσπέρασα το πρώτο boss και πήγα κατευθείαν στο δεύτερο, το οποίο μετά από 30-40 προσπάθεις δεν κατάφερα να περάσω και αυτό γιατί το health μου μετά από πολλούς θανάτους μειώθηκε στο μισό, πολύ τιμωρητικό για άπειρους παίκτες. Επίσης δε μου άρεσε το κεντρικό hub, τι όμορφα φωτεινά χρώματα ήταν αυτά; τι αισιοδοξία που απέπνεε; Το DS1 μου *****σε τη ψυχή από την πρώτη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lebron15 είπε

ΟΚ, δεν είμαι κάνας βετεράνος στα soulsborne παιχνίδια, έχω παίξει μόνο το Ashen και το Dark Souls 1, με παίδεψε το DS αλλά σε 100 ώρες το έβγαλα και πλέον το μνημονεύω ως αξέχαστη εμπειρία. Πριν λίγο καιρό άρχισα το DS2 καθώς ψήθηκα από τα stream που ανέβαζαν τα παιδιά από το GO αλλά το παιχνίδι δε με βόλεψε καθόλου, μου φάνηκε πολύ πολύ πιο δύσκολο! Πρώτα απ'όλα εκ των υστέρων και αφού έψαξα στο net διαπίστωσα ότι προσπέρασα το πρώτο boss και πήγα κατευθείαν στο δεύτερο, το οποίο μετά από 30-40 προσπάθεις δεν κατάφερα να περάσω και αυτό γιατί το health μου μετά από πολλούς θανάτους μειώθηκε στο μισό, πολύ τιμωρητικό για άπειρους παίκτες. Επίσης δε μου άρεσε το κεντρικό hub, τι όμορφα φωτεινά χρώματα ήταν αυτά; τι αισιοδοξία που απέπνεε; Το DS1 μου *****σε τη ψυχή από την πρώτη στιγμή.

Το ds2 είναι πολύ πιο εύκολο Imo. Και μόνο που μπορείς να αγοράσεις καμιά 30ρια life gems στην αρχή που δεν έχεις estus αρκεί. Υπό αυτήν την έννοια το ds3 είναι το δυσκολότερο από όλα τα soulsborne πλην sekiro.

Demon souls μπορείς να φαρμάρεις grass με το κιλό στο 4-2 (σχετικά early δηλαδή).

DS1 παίζεις με 10-15 estus συνέχεια αν κάνεις teleport σε kindled bonefires από την αρχή του game κιόλας.

DS2 life gem simulator, μέχρι να μαζέψεις estus (άσε που είναι και το πιο γελοίο souls πλην dlc έτσι και αλλιώς).

Bloodborne ομοίως μπορείς να φαρμάρεις vials, απλά είναι σπάσιμο μέχρι να ξεκλειδώσεις το library ή την περιοχή πριν την wet nurse οπότε respect από μένα εμμέσως σε αναγκάζει to git gud early.

DS3 respect μαζεύεις estus σιγά σιγά.

Sekiro πακέτο git gud αλλιώς και 100000 healing items να έχεις θα βλασφημάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω αρκετό χρόνο, αλλά συνεχίζω το Uncharted 2, έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά με τα τοπία, respect.

Κατέβασα και το WWII, έπαιξα καμία ώρα το campaign, καλό.Γενικώς όμως έχει κατώτερη ατμόσφαιρα, ήχους και μικρότερους χάρτες με λίγα περάσματα στο multiplayer.Τα ζόμπι δύσκολα.Αυτά τα είδα σε βίντεο.Σε customization στο multiplayer, νομίζω πως είναι "φτωχό".

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Δεν έχω αρκετό χρόνο, αλλά συνεχίζω το Uncharted 2, έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά με τα τοπία, respect.

Κατέβασα και το WWII, έπαιξα καμία ώρα το campaign, καλό.Γενικώς όμως έχει κατώτερη ατμόσφαιρα, ήχους και μικρότερους χάρτες με λίγα περάσματα στο multiplayer.Τα ζόμπι δύσκολα.Αυτά τα είδα σε βίντεο.Σε customization στο multiplayer, νομίζω πως είναι "φτωχό".

εγω το εχω λιωσει ,πραγματικα.

Ο μπρο λεει φιφα φιφα οχι αλλο wwii😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 4 playthroughs στο DOOM Eternal το εχω ριξει στο Battle Mode το οποιο περα απο τα μικροπροβληματα που εχει στο balance και το πολλες φορες ενοχλητικο lag ειναι πολυ καλη ιδεα και σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα διασκεδαστικο (σε πριβε παιχνιδι με φιλους πρεπει να ειναι φοβερο), συνεχιζω με Mortal Kombat 11 σε sp και διπλα με φιλαρακι και προχτες ξεκινησα και Darksiders Genesis που τελικα ειναι κανονικοτατο Darksiders και οχι κλωνος Diablo, πολυ ευχαριστη εκπληξη και δειχνει να ειναι πολυ καλη προσθηκη σε μια εξαιρετικη σειρα.

Το καλοκαιρι με βλεπω να τη βγαζω με REmake 3, Streets of Rage 4, The Wonderful 101, Paper Mario: The Origami King και Deadly Premonition 2 συν καποια challenge runs που ειχα αρκετο καιρο στο μυαλο μου σε παιχνιδια που εχω ηδη τελειωσει: συγκεκριμενα The Evil Within - Αkumu no upgrades και Sekiro - charmless με χτυπημενη καμπανα...αν μπορεσω θα κολλησω και ενα Ultra Nightmare playthrough στο DOOM Eternal. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, firepc είπε

τι εκανες λεει??? 😱

Εισαι a true doom fan 👍

Eιμαι fanboy γιατι ειναι εκπληκτικο παιχνιδι, αν δεν ειχα σκοπο να παιξω και τιποτα αλλο ανετα θα ειχα ξεκινησει τo practice για Ultra Nightmare αλλα θα κρατηθω μεχρι να βγει το πρωτο expansion για μια και καλη. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2020 στις 11:29 ΠΜ, dr_thodt είπε

Μετα απο 4 playthroughs στο DOOM Eternal το εχω ριξει στο Battle Mode το οποιο περα απο τα μικροπροβληματα που εχει στο balance και το πολλες φορες ενοχλητικο lag ειναι πολυ καλη ιδεα και σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα διασκεδαστικο (σε πριβε παιχνιδι με φιλους πρεπει να ειναι φοβερο), συνεχιζω με Mortal Kombat 11 σε sp και διπλα με φιλαρακι και προχτες ξεκινησα και Darksiders Genesis που τελικα ειναι κανονικοτατο Darksiders και οχι κλωνος Diablo, πολυ ευχαριστη εκπληξη και δειχνει να ειναι πολυ καλη προσθηκη σε μια εξαιρετικη σειρα.

Το καλοκαιρι με βλεπω να τη βγαζω με REmake 3, Streets of Rage 4, The Wonderful 101, Paper Mario: The Origami King και Deadly Premonition 2 συν καποια challenge runs που ειχα αρκετο καιρο στο μυαλο μου σε παιχνιδια που εχω ηδη τελειωσει: συγκεκριμενα The Evil Within - Αkumu no upgrades και Sekiro - charmless με χτυπημενη καμπανα...αν μπορεσω θα κολλησω και ενα Ultra Nightmare playthrough στο DOOM Eternal. 

Εγω το doom παιζω (το eternal δεν το χω πιασει ακομη)στο ευκολο και μου χει φαει τα συκωτια μεχρι τωρα...ζηλευω😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2020 στις 11:29 ΠΜ, dr_thodt είπε

Μετα απο 4 playthroughs στο DOOM Eternal το εχω ριξει στο Battle Mode το οποιο περα απο τα μικροπροβληματα που εχει στο balance και το πολλες φορες ενοχλητικο lag ειναι πολυ καλη ιδεα και σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα διασκεδαστικο (σε πριβε παιχνιδι με φιλους πρεπει να ειναι φοβερο), συνεχιζω με Mortal Kombat 11 σε sp και διπλα με φιλαρακι και προχτες ξεκινησα και Darksiders Genesis που τελικα ειναι κανονικοτατο Darksiders και οχι κλωνος Diablo, πολυ ευχαριστη εκπληξη και δειχνει να ειναι πολυ καλη προσθηκη σε μια εξαιρετικη σειρα.

Το καλοκαιρι με βλεπω να τη βγαζω με REmake 3, Streets of Rage 4, The Wonderful 101, Paper Mario: The Origami King και Deadly Premonition 2 συν καποια challenge runs που ειχα αρκετο καιρο στο μυαλο μου σε παιχνιδια που εχω ηδη τελειωσει: συγκεκριμενα The Evil Within - Αkumu no upgrades και Sekiro - charmless με χτυπημενη καμπανα...αν μπορεσω θα κολλησω και ενα Ultra Nightmare playthrough στο DOOM Eternal. 

Μου ειχε βγαλει τον αδοξαστο στο hard. Ποσω μαλλον εδω.

Σαδισμος...

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Ποσες ωρες εχει συνολικα στο MH?

Κανα εκατομμυριο ισως. Οποτε μπαινω σε αυτο το νημα να κοψω κινηση, ολο αυτο παιζει.😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...