Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, nemesiskp said:

Πολλά τα 60. Γύρω στα 8 ευρώ πήρα το FH3.

Συμφωνώ, όμως πόσο κοστίζουν τα dlc; Και ότι άλλο δίνει στο 60αρι(πες 30€ το 3 και άλλα 30 το 4)

 

Άρα 30-8=22€ 

τι παίρνεις με τα 22€????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Συμφωνώ, όμως πόσο κοστίζουν τα dlc; Και ότι άλλο δίνει στο 60αρι(πες 30€ το 3 και άλλα 30 το 4)

Άρα 30-8=22€ 

τι παίρνεις με τα 22€????

Όχι πολλά για όλα αυτά που παίρνεις, πολλά γενικά. Σίγουρα αξίζει τα 60 το πακέτο αλλά δύσκολα θα δώσω τόσα μαζί για παιχνίδι(-α).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε, δεν αντιλέγω ούτε προσπαθώ να σε πείσω να το αγοράσεις! 

Απλά λέω ότι συμφέρει η αγορά στα 60€(ναι, ακούγονται πολλά ευρώ για παιχνίδι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα σερί σε 7-8 ώρες το campaign του MW2 προχθές και χθές συνέχισα και τελείωσα το υπέροχο Uncharted 2 που το είχα αφήσει στην μέση.Θα ξεκινήσω και το 3, το 4 το είχα τελειώσει πρώτο.

Εχω ξεκινήσει εδώ και καιρό και το Days Gone, έχει πολλές ώρες gameplay.

Το είχα παρατήσει το PS4 και έχω πολλά παιχνίδια που δεν χωρούν όλα στον 1 TB δίσκο, κάποια δεν τα έχω ξεκινήσει καν.

Οσα campaign τελειώνω τα σβήνω.Κάποια στιγμή θα κατεβάσω το LOU 1 που το είχα τελειώσει μόνο 1 φορά και θέλω να παίξω και το LOU 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα το the last of us 2.Στον τεχνικο τομεα το παιχνιδι ειναι επος.Το σεναριο να πω την αληθεια μου αφησε και μενα μια πικρη γευση.Μπορουσε να ειχε καλυτερο στορυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εικόνα χίλιες λέξεις κτλ. 

Πλεον έχω 100% ολα τα παιχνίδια της from. Darks souls 2+3 και bloodborne ειναι platinum στο psn, demons το επαιξα σε hacked offline ps3 και τωρα υπομονή για το elden ring. 

For what it's worth το πιο ευχαριστο και συνάμα δυσκολο 100% ηταν το Sekiro (ανετα το ξαναπαίζω αν και το τερματισα 4 φορες) και το πιο βαρετο απ'ολα ηταν το DSR που ηθελε ενα τριτο playthrough για να craftαρεις ενα weapon με το soul του gwyn απο το NG+. Βαρέθηκα τη ζωη. 

Τώρα ειδα οτι δεν έπαιξα ποτε το dlc του bb. Μεχ. Ίσως καποτε. Το πιο εύκολο απο ολη τη σειρα btw. Αυτο και το DSR. 

Weird flex αλλά δε συμβαίνει κάθε μερα ^^

Screenshot_2020-09-11-10-27-51-112_com.microsoft.xboxone.smartglass.jpg

Screenshot_2020-09-11-10-42-10-460_com.android.chrome.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Μια εικόνα χίλιες λέξεις κτλ. 

Πλεον έχω 100% ολα τα παιχνίδια της from. Darks souls 2+3 και bloodborne ειναι platinum στο psn, demons το επαιξα σε hacked offline ps3 και τωρα υπομονή για το elden ring. 

For what it's worth το πιο ευχαριστο και συνάμα δυσκολο 100% ηταν το Sekiro (ανετα το ξαναπαίζω αν και το τερματισα 4 φορες) και το πιο βαρετο απ'ολα ηταν το DSR που ηθελε ενα τριτο playthrough για να craftαρεις ενα weapon με το soul του gwyn απο το NG+. Βαρέθηκα τη ζωη. 

Τώρα ειδα οτι δεν έπαιξα ποτε το dlc του bb. Μεχ. Ίσως καποτε. Το πιο εύκολο απο ολη τη σειρα btw. Αυτο και το DSR. 

Weird flex αλλά δε συμβαίνει κάθε μερα ^^

Screenshot_2020-09-11-10-27-51-112_com.microsoft.xboxone.smartglass.jpg

Screenshot_2020-09-11-10-42-10-460_com.android.chrome.jpg

Το BB έχει κάποια trophies και από chalice dungeons, όχι μόνο το DLC.

Υ.Γ. Το πιο εύκολο soulsborne για μένα είναι μακράν το DS2 vanilla (όχι η SOTFS και τα DLC). Πραγματικά άθλιο το πόσο casual βγαίνουν όλα τα bosses πλην ίσως λίγο του flamelurker (που είναι εντελώς hidden optional και μπορεί να μην τον βρεις καν). Sekiro ειδικά έφτυσα αίμα σε κάποια σημεία. Όπως και ΒΒ που έπαιξα underleveled ng+ το DLC.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Το BB έχει κάποια trophies και από chalice dungeons, όχι μόνο το DLC.

Υ.Γ. Το πιο εύκολο soulsborne για μένα είναι μακράν το DS2 vanilla (όχι η SOTFS και τα DLC). Πραγματικά άθλιο το πόσο casual βγαίνουν όλα τα bosses πλην ίσως λίγο του flamelurker (που είναι εντελώς hidden optional και μπορεί να μην τον βρεις καν). Sekiro ειδικά έφτυσα αίμα σε κάποια σημεία. Όπως και ΒΒ που έπαιξα underleveled ng+ το DLC.

Τα είχα βγαλει τα chalice στο vanilla και ειχα παρει το plat (με το psn theme κτλ). Αλλα μετα δεν έπαιξα ποτε τα dlc. 

DS2 επαιξα το SOTFS. Να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι τη δυσκολια του γιατι πανε χρόνια αλλα σιγουρα με κουρασε  περισσοτερο απο το bb. Ισως απο αποψη grind. Εκει δεν ηταν και ο fume knight? 

Sekiro το μονο που μου πηρε αρκετά (καποιες ωρες) ηταν ο Sword Saint. Πιστευω ακράδαντα οτι ειναι το πιο κακοσχεδιασμενο boss στην ιστορια. Οχι γιατι δεν ειναι epic fight, αλλα γιατι για newcomer blind στο fight ειναι απάλευτο. 4 phases εντελως διαφορετικα μεταξύ τους (εκτος απο το 3-4) και καθε φορα που πεθαίνεις ξαναμανα. Μου πηρε τοση ωρα (και μετα κατεληξα να δω το fight απο πριν για να μαθω τα patterns) γιατι εφτασα να κανω no damage genichiro και phase 2 ωστε να εχω λιγο χρονο να μαθω τα patterns στο 3 και 4... Οκ οταν μαθαίνεις το fight ειναι επικουρα, αλλα μεχρι τοτε είναι απλα ai cheese και νευρα. Ιδιαίτερα με το μηδενικο περιθώριο που σου αφηνει ο isshin σε ολα τα phase εκτος απο το 2ο. Για να το πω πιο απλα, δεν ειναι fun. 

Ακομα και ο Owl father ειναι fun και τιμιος (σχεδον) μπροστα σε αυτό. Οπως και να χει ομως το sekiro ειναι για μενα απιαστο πλεον. Αν εξαιρέσεις αυτες τις κακες επιλογες σε μερικα boss, το gameplay fluidity του δεν υπαρχει πουθενά αλλού. Απλα εχει πολυ steep learning curve. Αν φτασεις και βγαλεις genichiro (που τον θεωρω tutorial boss) μετα το παιχνιδι ειναι "εύκολο" μεχρι τον Sword saint. Τα bell/no charm runs ειναι άλλη υπόθεση... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O fume knight ήταν στα DLC και imo είναι το καλύτερο fight στο game. Tbh κάποια parts από τα DS2 DLC είναι ίσως από τα πιο σατανικά ever σε souls, όπως η περιοχή πριν τον μπλε smelter v2 και τα frigid outskirts με τα αλογάκια και το fog clusterfuck. Μόνο enjoyable δε τα λες, τα βάλαν λες και ήταν butthurt από τα σχόλια πόσο εύκολο ήταν το vanilla.😁

Sekiro πιο πολύ έφτυσα αίμα στον demon of hatred προσωπικά. Δεν άντεχα πόσο tanky ήταν και yolαρά κάργα. Ο sword saint μόνο στην 3η phase είναι εντελώς μ@μησέ τα, είναι σαν την δεύτερη phase του ορφανού στο BB. Απλά παρακαλάς να μη κάνει τα τρελά mixups.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σβήσιμο ξεκινησα και παιζω (λιγο πιο σοβαρα) το undermine. Πολυ εθιστικο rogue like και παρα παρα πολυ δυσκολο. Μου αρεσει πολυ το zelda aesthetic αλλα το ρημάδι μου εχει βγαλει την ψυχη. 

Θελει πολυ grind για να παρεις μπρος και αρκετο νιωσιμο στο relic synergy. Ειμαι αισίως στη φάση που φτανω consistently στο τελευταιο boss και εχω χασει τον ύπνο μου μεχρι να το τελειώσω... 

Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε οποιον θέλει ενα καλο challenge. Να ναι καλά το game pass που δοκιμαζω τετοιες randomιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...