Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια λιγη βοηθεια.

Βλεπω οτι δινει ff στο ps plus, αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με την σειρα. 

 

Ειναι τοσο καλο οσο διαβαζω η απευθύνεται σε συγκεκριμενους gamers?  Αν ειναι σε λογικη souls/Bloodborne δεν ειναι για μενα.

 

Υγ.Ξερω θα πειτε παιξε 4-5 ωρες να δεις αν σου αρεσει αλλα δυστυχώς δεν εχω πολυ ελεύθερο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκίνησα το Control, λέω να συνεχίσω μπας και τελειώσω το AC Odyssey (έχω μείνει στο τέλος του 6ου chapter) και κοίταζα και το ξεχασμένο Sinking City!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harisv είπε

Παιδια λιγη βοηθεια.

Βλεπω οτι δινει ff στο ps plus, αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με την σειρα. 

 

Ειναι τοσο καλο οσο διαβαζω η απευθύνεται σε συγκεκριμενους gamers?  Αν ειναι σε λογικη souls/Bloodborne δεν ειναι για μενα.

 

Υγ.Ξερω θα πειτε παιξε 4-5 ωρες να δεις αν σου αρεσει αλλα δυστυχώς δεν εχω πολυ ελεύθερο χρονο.

turned based jrpg ηταν το αρχικο ff VII. Το remake δεν το εχω παιξει, εχω δει πως εχουν προσθεσει στοιχεια action στις μαχες, αλλα δεν θα ελεγα πως μοιαζει τοσο με τα souls.

Περισσοτερο ειναι κοντα στα persona, Lord of the Rings The Third Age ή το Super Mario RPG στο Snes (στο gameplay οχι την αισθητικη του).

Αν μεχρι σημερα δεν εχεις παιξει turned based jrpg, μαλλον δεν ειναι για εσενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω το the medium στο xbox. πολύ ενδιαφέρον, πρωτότυπο ψυχολογικο θριλερ, κινηματογραφικο παιχνίδι adventure.

δεν είναι μεγάλης διάρκειας αλλά δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό γιατί τον τελευταίο καιρό έχω κουραστεί τερματίζοντας μεγάλα παιχνίδια τύπου  gta5, watchdogs 2 ή ψυχοβγαλτικα παιχνίδια τύπου xcom2.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταιες μέρες παιζω Dirt 5 που μπηκε στο gamepass. Ενταξει τεχνικα δεν ειναι τελειο αλλα ειχα ξεχασει ποσο fun ειναι αυτου του ειδους τα racing ειδικα το split screen!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Παίζει κανείς το hitman3 ;Αξίζει;

Έχω ακούσει από φίλο ότι είναι απίστευτα μικρό σε διάρκεια. Νωρίς για αγορά κατά την γνώμη μου. Μόνο μεταχειρισμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2021 στις 6:02 ΜΜ, Ggiorgos7 είπε

Παίζει κανείς το hitman3 ;Αξίζει;

αξίζει με τα 1000. γενικα ολη η νεα τριλογία είναι εξαιρετικη, για εμενα ότι καλύτερο έχει βγει σε stealth game. 

ολο το θεμα ειναι να μη το πας στο easy αλλα να απολαύσεις το challenge και τα weekly missions και τους διαφορετικους τρόπους που μπορείς να κάνεις takedowns. Δεν ειναι τιτλος που παιζεις για την ιστορία του αλλά για την ευρηματικότητα και τον πειραματισμο ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jedi fallen order, medium και Rage 2

Με το gamepass μιλάμε για άπειρο Gaming..

Δοκίμασα το demo του Immortals Fenyx Rising και ήταν μαγικό!Με τόσα games ομως που να βρεθεί χρονος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω το man of medan τελευταία. Είναι διαδραστικό παιχνίδι θρίλερ όπου ακολουθείς μια ιστορία και οι πράξεις σου έχει συνέπειες.

Θετικά: Πολύ ωραία γραφικά και ήχος και είναι ενδιαφέρον ως ιδέα. Εχει 5 χαρακτήρες που χειρίζεσαι και αναλόγως τις επιλογές σου μπορεί να πεθάνουν από 1 ώς 5 στο τέλος. Επίσης οι διάλογοι καθορίζουν και τις σχέσεις μεταξύ των παικτών.

Μπορείς να το παίξεις με1-5 άτομα αλλά με το ίδιο χειριστήριο.

Αρνητικά: Έχει πολλά time critical σημεία όπου εκεί που παρακολουθείς την υπόθεση, ξαφνικά σου δίνει χρόνο 2 δευτερόλεπτα για να πατήσει ενας και των τεσσάρων κουμπιών. προσωπικά είμαι αρκετά άμπαλος σε αυτά τα θέματα και πάντα πατάω λάθος κουμπί.

Καλή προσπάθεια αλλά χρειάζεται αρκετή βελτίωση σε ορισμένα σημεία. Θα μπορούσε να σου δίνει περισσότερο χρόνο και περισσότερη διαδραστικότητα γιατί σε μεγάλο μέρος του παιχνιδιού απλά παρακολουθείς διάλογο 3-4 λεπτά...

Θα μπορούσαν να πάρουν πολλές ιδέες από το One way out...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω εδω και μια μερα περίπου το jedi fallen order.. Να πω την αληθεια δεν μου αρεσει και πολυ..η κινηση του χαρακτηρα μου φαινεται πολυ αποτομη..εχω παει σε 3 κοσμους και το level design με απωθει παρα πολυ.. Σαν να παιζω ενα 3d platform παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...