Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, xavier είπε

Talos principle, ειμαι προς το τελος  στο 1ο κοσμο του παιχνιδιου, δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο μεχρι τωρα. Θα δουμε πως θα παει στη συνεχεια...

απο την μεση κ μετα ζοριζει αρκετα. αλλα εχει πολυ ενδιαφερον ο κοσμος του κ σε τραβαει μπροστα :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τρομερα προβλεψιμος για ακομα μια φορα και ναι..παιζω το Yakuza 5. Αρχικα θα ηταν και το game της σειρας στο οποιο θα εκανα ενα break, καθως το κακομοιρο το xbox θα παρει φωτια. Ηθελα να συνεχισω επειτα το god of war στο ps5 και να παρω day one το Baldo, ενα φανταστικο παιχνιδακι απ'οσα ειδα στο switch!

Η γυναικα ομως πατησε ποδι και ειπε χαρακτηριστικα "Εγω λεω να τελειωσουμε με τους γιακουζεους πρωτα". Οποτε καταλαβαινετε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Τρομερα προβλεψιμος για ακομα μια φορα και ναι..παιζω το Yakuza 5. Αρχικα θα ηταν και το game της σειρας στο οποιο θα εκανα ενα break, καθως το κακομοιρο το xbox θα παρει φωτια. Ηθελα να συνεχισω επειτα το god of war στο ps5 και να παρω day one το Baldo, ενα φανταστικο παιχνιδακι απ'οσα ειδα στο switch!

Η γυναικα ομως πατησε ποδι και ειπε χαρακτηριστικα "Εγω λεω να τελειωσουμε με τους γιακουζεους πρωτα". Οποτε καταλαβαινετε...

 

Το Yakuza οφείλεις να το τελειώσεις πάντως. Έστω μέχρι το 6. Είναι πολύ εθιστική σειρά για να πεις ότι την αφήνεις στη μέση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Charismo είπε

Το Yakuza οφείλεις να το τελειώσεις πάντως. Έστω μέχρι το 6. Είναι πολύ εθιστική σειρά για να πεις ότι την αφήνεις στη μέση. 

Και γω ετσι ελεγα, να παιξω μεχρι και το song of life που τελειωνει η ιστορια του Kiryu και μετα να κανω break. Το θεμα ομως ειναι οτι οχι μονο μου αρεσει πολυ η σειρα αλλα μου αρεσουν επισης πολυ και τα turn based παιχνιδια, οποτε εχω ψιλιαστει οτι θα μου αρεσει πολυ και το like a dragon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Και γω ετσι ελεγα, να παιξω μεχρι και το song of life που τελειωνει η ιστορια του Kiryu και μετα να κανω break. Το θεμα ομως ειναι οτι οχι μονο μου αρεσει πολυ η σειρα αλλα μου αρεσουν επισης πολυ και τα turn based παιχνιδια, οποτε εχω ψιλιαστει οτι θα μου αρεσει πολυ και το like a dragon...

Μετά από έξι σερί παιχνίδια best em up ενος καταπληκτικου σύμπαντος, θα πας στο όγδοο της σειράς turn based rpg? Ετοιμάσου να φας παράλυση.... Εγώ μετά το like a dragon είπα μακάρι να κρατήσουν αυτό το σύστημα μάχης. Δε φαντάζεσαι τι τρελά πράγματα έχουν κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Edel είπε

Μετά από έξι σερί παιχνίδια best em up ενος καταπληκτικου σύμπαντος, θα πας στο όγδοο της σειράς turn based rpg? Ετοιμάσου να φας παράλυση.... Εγώ μετά το like a dragon είπα μακάρι να κρατήσουν αυτό το σύστημα μάχης. Δε φαντάζεσαι τι τρελά πράγματα έχουν κάνει 

Διαβασα σημερα οτι τα επομενα yakuza θα ειναι turn based και το συστημα μαχης των παλαιοτερων εχει μεταφερθει στο Judgment

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις από village στο PS5...από γραφικά το βρίσκω πολύ όμορφο όχι κάτι σούπερ όμως...εξαιρετικά σταθερό frame rate και μηδενικά loading times...στα του gameplay δν βλέπω πολλές διαφορές με τα παλιά στο ίδιο μοτίβο πατάει,αλλά το κάνει νομίζω καλά...το exploration δηλαδή μου αρέσει για την ώρα όπως και το shooting...αυτό που με έχει ψιλοξενερωσει-κακοφανει είναι ότι στη standard δυσκολία και έχοντας μια εμπειρία από τη σειρά μου φαίνεται αρκετά εύκολο για την ώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έκανα μια μικρή υπέρβαση στην ανοχή μου και έχω φτάσει στα μισά περίπου του Immortal Unchained στο ταπεινότατο OG Xbox One με το τούβλο παραμάσχαλα. Το παιχνίδι παίζει στα 10-15 fps την περισσότερη ώρα αλλά προσαρμόζομαι γρήγορα από 60 καρέ σε οτιδήποτε λιγότερο. Το gameplay του είναι σχετικά αργό και μεθοδικό, ουσιαστικά είναι στο πυρήνα του ένα Dark Souls με όπλα αλλά δεν φτάνει ποτέ την ποιότητα του πρώτου. Κατ'εμέ είναι καλύτερο από τα τεσσάρια-πεντάρια που βλέπω σε βαθμολογίες που πιστεύω ότι ευθύνεται ο κακός τεχνικός τομέας. Στο series X που παίζει 60 καρέ θεωρώ μια βαθμολογία του 7 είναι η σωστή βαθμολογία και αυτό γιατί έχω μια συμπάθεια/περιέργεια να παίζω λιγότερο επιβεβλημένους τίτλους.

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, gtsoui είπε

Και γω ετσι ελεγα, να παιξω μεχρι και το song of life που τελειωνει η ιστορια του Kiryu και μετα να κανω break. Το θεμα ομως ειναι οτι οχι μονο μου αρεσει πολυ η σειρα αλλα μου αρεσουν επισης πολυ και τα turn based παιχνιδια, οποτε εχω ψιλιαστει οτι θα μου αρεσει πολυ και το like a dragon...

Όταν είχα πρωτοακούσει για τη μετάβαση σε JRPG στο Like a Dragon, πριν την κυκλοφορία είχα ανάμικτα συναισθήματα και δεν ήξερα τι να περιμένω.

Μπορώ πλέον μετά από δεκάδες ώρες στον εν λόγω τίτλο να σου πω, πως πρόκειται για ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει εδώ και χρόνια. Ο κόσμος του Yakuza και το JRPG genre απλά....δένουν τέλεια. Ακόμα περισσότερα και τραγελαφικά sidequests, minigames που θα μπορούσαν να είναι standalone και μια ιστορία από τις καλύτερες της σειράς. Σίγουρα πρέπει να το δοκιμάσεις, απλά αν θέλεις κάποιο διάλειμμα από τα Yakuza, μετά το 6 είναι μια καλή ευκαιρία για να επανέλθεις σε λίγο καιρό φρέσκος στο Like a Dragon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω αυτον τον καιρο το...Yakuza Like a Dragon...οτι και να πω ειναι λιγο...τα πραγματα που μπορεις να κανεις στο παιχνιδι ειναι παρα πολλα!

Εντωμεταξυ, παιζω το παιχνιδι 2 μερες τωρα και μολις χθες καταλαβα οτι δεν υποστηριζει hdr και δεν μπαινω ουτε καν αυτοματα σε game mode...2 μερες επαιζα σε eco mode στην tv και χαμπαρι δεν πηρα.....η πλακα ειναι οτι δεν παρατηρησα input lag....ισως καποιο bug παιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι ασχετος, το it takes two πως το παιζεις couch coop? Μπορεις να συνδεσεις απλα 2 χειριστηρια? Θελω να το ξεκινησω με την γυναικα μου και ξερω οτι δεν θελει 2 κοπιες, αλλα πρεπει να χει λογαριασμο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gtsoui είπε

Επειδη ειμαι ασχετος, το it takes two πως το παιζεις couch coop? Μπορεις να συνδεσεις απλα 2 χειριστηρια? Θελω να το ξεκινησω με την γυναικα μου και ξερω οτι δεν θελει 2 κοπιες, αλλα πρεπει να χει λογαριασμο? 

Ναι με χειριστήρια εισαι κομπλέ,καναπέ και είσαι κομπλέ.Εμενα και το δεύτερο account μου είναι Microsoft και δεν είναι guest αλλά δεν παίζει ρόλο νομίζω.

Τεράστιο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2021 στις 12:57 ΜΜ, privateer είπε

Game of the year μεχρι στιγμης

Σε ποια πλατφόρμα το παίζεις?Εγώ το έχω σε series X και ενώ είχα την εντύπωση ότι υποστηρίζει hdr , το παίζω σε sdr.

Επίσης ενώ εχω ενεργοποιημένο το auto hdr δεν μου μετατρέπει σε HDR.Μου φαίνεται πολύ περίεργο να μην το υποστηρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...