Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, George7Byron said:

Σε ποια πλατφόρμα το παίζεις?Εγώ το έχω σε series X και ενώ είχα την εντύπωση ότι υποστηρίζει hdr , το παίζω σε sdr.

Επίσης ενώ εχω ενεργοποιημένο το auto hdr δεν μου μετατρέπει σε HDR.Μου φαίνεται πολύ περίεργο να μην το υποστηρίζει

PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, The_Judas said:

Το παιχνίδι It takes two μπορεί να παιχτει και online με συμπαίκτη από pc ή playstation;

ή μόνο σε ίδια πλατφόρμα;

Απο όσο μπορώ να δω, δυστυχώς όχι:

image.png.b49ccb2359e131edf65294f9cc780c3b.png

Source: https://www.ea.com/games/it-takes-two/about/friends-pass#faq

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

f1 2020,

το πέτυχα στα 20ε σουμι edition ,τιμια επιλογή.

Κατεβαίνει και απο αύριο θα πάρουν φωτιά τα λάστιχα και θα σπάσουν οι μοχλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το resident evil 7 στο gamepass. Μετά απο 20 λεπτά το βαρέθηκα.

Εξ αρχής δεν ήμουν οπαδός των resident evil αλλά είπα να δοκιμάσω να δω αν αξίζει. Ως παλιός pc gamer τα θεωρούσα ανέκαθεν ως πολύ "κονσολαδικα" παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Warzone plunder πολυ γαματο.εχω να παιξω multiplayer shooter απο εποχες unreal και quake.cs δεν επαιζα ποτε.

το gunplay ειναι καλο και τα headshots με sniper ακρως ικανοποιητικα.το battle royale δεν μου αρεσει παντως

Επεξ/σία από GHOUL3037
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2021 στις 10:50 ΜΜ, GHOUL3037 είπε

Warzone plunder πολυ γαματο.εχω να παιξω multiplayer shooter απο εποχες unreal και quake.cs δεν επαιζα ποτε.

το gunplay ειναι καλο και τα headshots με sniper ακρως ικανοποιητικα.το battle royale δεν μου αρεσει παντως

Welcome to the Gulag...😂😂😂😂

φυσικά να πω ότι είναι φοβερό παιχνίδι και ειδικά το plunder το λατρεύω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα χθες και ξεκινησα το days gone..το παιχνιδι μου αρεσει αλλα μου εχει σπασει τα νευρα το save system και στο τσακ ειμαι να το παρατησω... θα ειναι η τριτη φορα που θα ξεκινησω απο την αρχη την αποστολη drifters on the mountain..... αν και βγαζει το σηματακι του save, σε βγαζει απο την αρχη της αποστολης.

Τωρα μολις που ξαναεγινε για 3η φορα, διαβασα στο ιντερνετ οτι για να το σωνεις πρεπει να παρεις την μηχανη σου πρωτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gtsoui είπε

αγορασα χθες και ξεκινησα το days gone..το παιχνιδι μου αρεσει αλλα μου εχει σπασει τα νευρα το save system και στο τσακ ειμαι να το παρατησω... θα ειναι η τριτη φορα που θα ξεκινησω απο την αρχη την αποστολη drifters on the mountain..... αν και βγαζει το σηματακι του save, σε βγαζει απο την αρχη της αποστολης.

Τωρα μολις που ξαναεγινε για 3η φορα, διαβασα στο ιντερνετ οτι για να το σωνεις πρεπει να παρεις την μηχανη σου πρωτα....

ναι στο λεει το παιχνιδι αυτο. το προβλημα με την αρχη του παιχνιδιου ειναι οτι η μηχανη σου εχει ντεποζιτο που μαλλον ηταν φτιαγμενο για μηχανη playmobil και τελειωνει μολις κανεις δυο βηματα, στοιχειο που οδηγει στο υπερσπαστικο συστημα να μανατζαρεις καθε σου αποσταση με στασεις σε σημεια που ξερεις οτι θα γεμισεις (καλα στην πολυ αρχη που δε ξερεις κ τον χαρτη, καλυτερα περπατα :P )
Απο τη μεση κ μετα που την αναβαθμιζεις γινεται αρκετα πιο ομαλη η κινηση στον χαρτη, απλα πρεπει να περασεις την πολυ σπαστικη αρχη του (το πρωτο 6-8ωρο θα ελεγα) το οποιο πραγματικα σε κανει στιγμες στιγμες να θες να το παρατήσεις :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω τις εντυπωσεις απο το days gone.. Καταρχας εχει τα καλυτερα γραφικα που εχω δει ποτε σε open world game μαζι με το valhalla. Δεν μπαινω σε τεχνικα θεματα αλλα η αισθηση που μου αφηνει ο κοσμος του ειναι το κατι αλλο. Το συζηταγαμε με την γυναικα μου, οτι θα μπορουσα απλα να κανω βολτες με τη μηχανη και τιποτα αλλο. Δεν ξερω ποσο βελτιωθηκε στο ps5 μιας και δεν το ειχα πριν. Η ιστορια επισης δειχνει πολυ ενδιαφερουσα και σε κανει να θες να συνεχισεις. 

Τελος, με ψιλοχαλαει που δεν θα χει sequel. Δεν θα κατσω να σκεφτω ολα τα παιχνιδια που χω παιξει ποτε αλλα ειμαι σιγουρος οτι εχω δει sequels σε παιχνιδια που ηταν τουλαχιστον ενα σκαλι κατω και σε ποιοτητα και περιεχομενο αλλα και σε πωλησεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξεκίνησα το Persona 4 παράλληλα με Megami Tensei Gaiden Last Bible III(το οποίο πρέπει να είμαι στο τέλος) και ενώ παίζω δεύτερη φορά το shin megami tensei lucifer's call και μάλλον θα πάω για true demon ending αυτή τη φορά και recruit τον Dante έτσι για την ποζεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα πριν λίγες ημέρες το Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, γιατί με έτρωγε καιρό κάποιο αστυνομικό και το είχα αγοράσει πριν καιρό στα 2€.

Το παιχνίδι έχει καλά στοιχεία, αλλά δυστυχώς πολλά από τα minigames που σου επιβάλλει νιώθουν άκυρα και random. Ενώ σε κάποια βάζεις το μυαλό σου να δουλέψει και δικαιώνεσαι, έχει και puzzles με αντανακλαστικά ή guesses που δεν ταιριάζουν σε Sherlock. Θα το ολοκληρώσω μόνο και μόνο επειδή δεν μου αρέσει να αφήνω παιχνίδια στη μέση, εκτός κι αν τα puzzles καταλήξουν να γίνουν ανυπόφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να παίζω το observation για να το τερματίσω προτού  βγει από το gamepass στις 15/6 :D

Πολύ ενδιαφέρον sci fi adventure, με πολλές επιρροές από τις ταινίες Moon και space odyssey.

Δεν παίζεις τον ρόλο του κυβερνήτη του διαστημοπλοίου, αλλά του υπολογιστή , δηλαδή της τεχνητής νοημοσύνης AI που βοηθάει τον κυβερνήτη.

Εχει διάφορους γρίφους με μορφή puzzles. Λίγο εκνευριστικό μόνο ορισμένες φορές το κλασικό pixel hunting για να βρεις το αντικείμενο στο οποίο θα κάνεις κλικ.

Σε γενικές γραμμές αρκετά ενδιαφέρον και πολύ ατμοσφαιρικό παιχνίδι. Αξίζει να το παίξει κανείς αν το βρει σε καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...