Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά τα δύο Shin Megami Tensei Digital Devil Saga είπα να αλλάξω στυλ και αισθητική αλλά μπήκα στον πειρασμό να δω το Shin Megami Tensei Devil Summoner Raidou Kuzunoha vs The Soulless Army.Και τώρα δε μπορώ να το αφήσω.Άρα μόλις τελειώσει και αυτό θα πάω καρφί για το δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/1/2022 στις 5:06 ΜΜ, thagkol είπε

Εννοούσα ότι το It takes two πήρε την ιδέα από το Hades προφανώς, όχι το ανάποδο, αλλά το έσβησα γιατί στην τελική όλα τα hack & slash παρόμοια θα είναι οπότε δεν είναι ότι έκλεψε κάποιος από τον άλλο.

Το batman λογικά θα το πάω ως το τέρμα (χωρίς DLC) εκτός των riddler trophies γιατί είναι υπερβολικά πολλά :D Η σκοτεινή ατμόσφαιρα πάντως μου κάνει από Nolan, αν και δεν έχω διαβάσει τα κόμικ για να έχω άποψη!

Έχουμε μέλλον μπροστά μας πάντως, υγεία να υπάρχει! Τα AC τα έχω αγοράσει όλα (τα main εκτός του Rogue, όχι chronicles κλπ) εκτός του Valhalla για το PS4, πριν καν σκεφτώ για Xbox, αλλά όπως είπαμε αργώ ακόμα.

Καλά φοβόμουν ότι μπορεί να κατάλαβα λάθος, αλλά δεν το ανέφερα. Apologies!

Έχουν πλάκα κάποια Riddler Trophies, αλλά πολύ γρήγορα καταντούν αγγαρεία. Και για μένα δεν αξίζει τον κόπο για ένα cutscene.

Δες το και το Rogue, τουλάχιστον για την ιστορία (μιας και γεμίζει μερικές τρυπούλες του 3 και του 4). Παρόλο που, gameplay-ακά, είναι, σχεδόν, καρμπόν κόπια του Black Flag. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να παίζω το mass effect 1. Είμαι από αυτούς που δεν είχαν ξαναπαίξει ποτέ αυτό το παιχνίδι.

Από την αρχή μου φάνηκε ενδιαφέρον αλλά με μόλις 15-20 λεπτά παιχνιδιού κατάλαβα τι ενοούσαν για το προβληματικό gameplay στα άρθρα που είχα διαβάσει. Το shooting μέρος του παιχνιδιού και το cover σύστημα είναι αρκετά κάτω του μετρίου.

Σκέφτομαι ήδη να το αρχίσω ξανά από το μηδέν, να βάλω την δυσκολία στο ελάχιστο ώστε απλά να απολαύσω την ιστορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, The_Judas είπε

Ξεκίνησα να παίζω το mass effect 1. Είμαι από αυτούς που δεν είχαν ξαναπαίξει ποτέ αυτό το παιχνίδι.

Από την αρχή μου φάνηκε ενδιαφέρον αλλά με μόλις 15-20 λεπτά παιχνιδιού κατάλαβα τι ενοούσαν για το προβληματικό gameplay στα άρθρα που είχα διαβάσει. Το shooting μέρος του παιχνιδιού και το cover σύστημα είναι αρκετά κάτω του μετρίου.

Σκέφτομαι ήδη να το αρχίσω ξανά από το μηδέν, να βάλω την δυσκολία στο ελάχιστο ώστε απλά να απολαύσω την ιστορία. 

Ίδια φάση είναι κ εγώ αλλά όχι είπα να το πάω κανονικά, ελπίζω στη πορεία να μη με κάνει να το συχτηρισω όπως το Alan wake

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sndev είπε

Ίδια φάση είναι κ εγώ αλλά όχι είπα να το πάω κανονικά, ελπίζω στη πορεία να μη με κάνει να το συχτηρισω όπως το Alan wake

και εγώ το ίδιο προβλημα είχα με το Alan wake , το προσπαθησα δύο φορές σε pc και το παράτησα 😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, The_Judas είπε

Ξεκίνησα να παίζω το mass effect 1. Είμαι από αυτούς που δεν είχαν ξαναπαίξει ποτέ αυτό το παιχνίδι.

Από την αρχή μου φάνηκε ενδιαφέρον αλλά με μόλις 15-20 λεπτά παιχνιδιού κατάλαβα τι ενοούσαν για το προβληματικό gameplay στα άρθρα που είχα διαβάσει. Το shooting μέρος του παιχνιδιού και το cover σύστημα είναι αρκετά κάτω του μετρίου.

Σκέφτομαι ήδη να το αρχίσω ξανά από το μηδέν, να βάλω την δυσκολία στο ελάχιστο ώστε απλά να απολαύσω την ιστορία. 

Κι εγώ το ίδιο, ξεκίνησα σαν Adept για να έχει πιο πολλή πλάκα, ακόμα είμαι στην αρχή αλλά τα γραφικά του καμία μα καμία σχέση με την original εκδοση που είχα δοκιμάσει πριν 2 μήνες (και την παράτησα γιατί δεν άντεχα τη χαμηλή ανάλυση στα γραφικά)

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνιδι 15ετιας ειναι, τι περιμενετε? Ομοιως και το alan wake. Θα πρεπει να ειστε προετοιμασμενοι για συμβιβασμους οταν επιστρεφετε σε old school παιχνιδια.

οι νεες εκδοσεις που βγηκαν remasters ειναι και οχι remakes.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν είμαι νέος gamer. Το Alan Wake το είχα παίξει όταν κυκλοφόρησε.

Το κακό gameplay είναι κακό ανεξαρτήτως εποχής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπαίζω την τριλογία mass effect και προσωπικά περίμενα χειρότερο  οπτικό αποτέλεσμα,τουλάχιστον στο πρώτο που είμαι.Παίζεται ευχάριστα και πραγματικά ο κόσμος του και η ιστορία του μου ξαναθυμίζει πόσο παιχνιδάρα είναι.Το προτείνω σε όποιον δεν το έχει δοκιμάσει ,με τους συμβιβασμούς που λογικά έχει ένα τόσο παλαιό game

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, The_Judas said:

Προσωπικά δεν είμαι νέος gamer. Το Alan Wake το είχα παίξει όταν κυκλοφόρησε.

Το κακό gameplay είναι κακό ανεξαρτήτως εποχής.

στο 2ο βελτιωνεται πολυ το συστημα μαχης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, privateer είπε

στο 2ο βελτιωνεται πολυ το συστημα μαχης.

 

17 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ισχύει. Το 2ο στέκεται ακόμη και σήμερα μια χαρά.

Και παλι, ειναι τοσο δυνατο σαν εμπειρια συνολικα που θα επρεπε να γινονται καποιοι συμβιβασμοι, αυτη ειναι γνωμη μου. Δεν θα μπορουσα να προτρεψω περσσοτερο οποιονδηποτε gamer να ασχοληθει μαζι του. Μιλαμε για παιχνιδαρα ολκης. 

Το American Nightmare ειναι οντως καλυτερο τεχνικα, αλλα απευθυνεται περισσοτερο στους φανατικους, δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο με το βασικο παιχνιδι. Ακομα και ετσι βεβαια στεκεται πολυ καλα σαν stand alone εμπειρια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

για να πας στο 2 δεν είναι καλο όμως να χεις τρέξει μια το πρώτο για να κατανοήσεις το κοσμο  ? 

Απαραίτητο.

Κάνεις μια μικρή υπομονή απλά στο πρώτο και μετά ανταμοίβεσαι και με το παραπάνω στα επόμενα δύο. Από τις καλύτερες gaming εμπειρίες που είχα τα τελευταία χρόνια ήταν η τριλογία.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...