Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και εφαγε ξυλο το resident 3 εμενα μου αρεσε παρα πολυ.Λιγο μεγαλυτερη διαρκεια να ειχε.Ειναι αρκετα μικρο μπορεις να το τελειωσεις και στις 4 ωρες αν το ξερεις καλα το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trek To Yomi Και παρολο που με ψιλο χαλασε το ασπρομαυρο και οτι δεν καταλαβαινω λεξη απο οσα λενε αν δεν διαβασω τους υποτιτλους ( ειναι ολα στα Ιαπωνικα ) κολλησα μαζι του και δεν θα το αφησω μεχρι να το τελειωσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45άρης, χωρίς πολύ χρόνο και όρεξη να ψάχνω ατελείωτους χάρτες και side quests, παίζω αυτή τη στιγμή το Gears  5 και το A plague tale: Innocence.

Επειδή έρχομαι καπάκι από το 4, μου φαίνεται παραπλήσιο με 2-3 αλλαγές. Περνάει ευχάριστα η ώρα, αφού αν και εξπέρ σε τέτοιου είδους παιχνίδια το έχω σε μεσαία δυσκολία..

Το a plague tale άλλη φάση, στην περίοδο του Μεσαίωνα, με ωραία πλοκή και αισθητικά υπέροχους διαλόγους. Ούτε εδώ ξεφεύγεις, σε οδηγεί το παιχνίδι στο ξεδίπλωμα της ιστορίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την περίοδο έχω όρεξη για intriguing story/scenario. Μόλις τελείωσα τo εξαιρετικότατο Inside (και με τα δύο endings) και ξεκίνησα το....  Final Fantasy 8 remastered στο switch. Το είχα στην to do list παραπάνω από 10 χρόνια...ήρθε η σειρά του. Χαχαχαχααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2022 στις 6:46 ΜΜ, firepc είπε

Battlefield 5 (2018)

Τελος. Πεντε ιστοριες ΒΒΠ και ενας επιλογος με κινηματογραφικη πινελια οπως και στο Battlefield 1 (2016)

Δυνατο παιχνιδι, ωραιο FPS

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσε στα χέρια μου ένα μεταχειρισμένο πλήρες Lost Odyssey, το οποίο δεν είχα παίξει όταν βγήκε και πραγματικά το απολαμβάνω περισσότερο από πολλά σύγχρονα games.

Δεν ξέρω τι παίζει με δικαιώματα κτλ. και δεν έχει μπει στο Gamepass αν και ήταν exclusive του 360, αλλά ευτυχώς το Series X είναι συμβατό με 360 game discs.

Δεν ξέρω αν είμαι θετικά προκατειλημμένος επειδή τα turn based JRPGs είναι το αγαπημένο μου genre, αλλά προβλέπω πολλές ώρες καψίματος. Όσοι έχετε την ευκαιρία και βρείτε καμμία κόπια σε λογική τιμή, το προτείνω με κλειστά μάτια. Must για τους fans του είδους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Charismo είπε

Έπεσε στα χέρια μου ένα μεταχειρισμένο πλήρες Lost Odyssey, το οποίο δεν είχα παίξει όταν βγήκε και πραγματικά το απολαμβάνω περισσότερο από πολλά σύγχρονα games.

Δεν ξέρω τι παίζει με δικαιώματα κτλ. και δεν έχει μπει στο Gamepass αν και ήταν exclusive του 360, αλλά ευτυχώς το Series X είναι συμβατό με 360 game discs.

Δεν ξέρω αν είμαι θετικά προκατειλημμένος επειδή τα turn based JRPGs είναι το αγαπημένο μου genre, αλλά προβλέπω πολλές ώρες καψίματος. Όσοι έχετε την ευκαιρία και βρείτε καμμία κόπια σε λογική τιμή, το προτείνω με κλειστά μάτια. Must για τους fans του είδους.

Υπαρχει και digital

https://www.xbox.com/en-IE/games/store/lost-odyssey/BZB4S8FS8T5B/0001

Πεφτει στα 6,24€ καθε μισο χρονο

https://xbdeals.net/gr-store/game/656210/lost-odyssey

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sniper elite 5 σε series X. ή διαφορετικά το sniper elite 4 με στοιχεία από το hitman.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

Εχουν δώσει μεγαλύτερη έμφαση στο stealth. Δεν είναι πλέον όπως τα προηγούμενα sniper elite όπου καθάριζες εύκολα όλη την πίστα από τους εχθρούς. Πλέον με την πρώτη "φασαρία" γίνεται χαμός ενώ και το ai είναι βελτιωμένο. Εχει ανέβει λίγο και η δυσκολία. Στα προηγούμενα το έπαιζα στο Sniper Elite difficulty χωρίς πρόβλημα. Τώρα στο medium που το ξεκίνησαν έχει κάποιο μεγαλύτερο challenge χωρίς βέβαια να είναι και πανδύσκολο. Απλά δεν είναι όπως στα προηγούμενα που καθάριζα όλη την πίστα από όλους τους εχθρούς χωρίς να καταλάβει κανείς τίποτα.


Μόλις τελείωσα την πρώτη αποστολή και άφησα πάρα πολλούς εχθρούς πίσω για πετύχω stealth αποτέλεσμα. Υπάρχουν πλέον ακόμη και περιπολίες από οχήματα που πρέπει να αποφεύγεις ενώ δεν είναι εύκολη πλέον η καταστροφή οχημάτων χωρίς νάρκες και δυναμίτιδα.

Επίσης έχουν βάλει και λίγα (ευτυχώς) στοιχεία rpg με ορισμένα skills.

Υπάρχει πλέον και επιλογή pacify όπου δεν σκοτώνεις τους ναζί. Περισσότερο ως ένα επιπλέον challenge είναι παρά κάτι ουσιώδες. Γιατί δεν έχει ιδιαίτερη λογική σε πόλεμο να σκοτώνεις μόνο τον κεντρικό στόχο και όχι τους υπόλοιπους.

Αυτά που δεν μου αρέσει καθόλου είναι το wheel bar για την αλλαγή όπλων... πολύ δύσχρηστο μου φαίνεται. 

Επίσης δεν υπάρχουν αρκετοί χώροι για να κρύψεις τα πτώματα των αντιπάλων και αυτό δυσκολεύει κάπως το stealth στυλ παιχνιδιού.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι το GTA Trilogy ειναι σκουπιδι αλλα θελω να το παρω για λογους συλογης που τρεχει καλυτερα σε PS5 η Xbox Series X? το ειχα δωσει pre order στα 53 ευρω αλλα το καταστημα ευτυχως δεν το εστειλε ποτε και γλυτωσα και λεφτα πλεον η εκδοση για playstation εχει 25 ευρω και για XBOX 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα για δεύτερη φορά το Horizon Zero Dawn με σκοπό να παίξω το dlc που δεν είχα. Επί της ευκαιρίας λέω ας το κάνω και 100% στα trophy οπότε κάνω και ένα fast run σε ultra hard και από Δευτέρα έρχεται και το forbidden west σα κερασάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...