Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Sigma 2 είναι ίδιο με το Ninja Gaiden 2 του X360, με κάποιες μικρές διαφορές, πχ είναι ελαφρώς πιο εύκολο.

Το ίδιο ισχύει και για το Sigma, είναι το Ninja Gaiden του 1ου ΧΒΟΧ.

 

Θα σου σπάσει τα νεύρα γιατί είναι ηλίθια δύσκολο, οταν παίξεις θα καταλάβεις...

Ένα μικρό παράδειγμα : σκυλιά με kunai και εκρηκτικά, μηχανικοί ταύροι με ρουκετοβόλα, ninja με μπαζούκα και άλλες λοιπές μλκίες, τέτοιου είδους..

Και για τα boss fights? Δεν χρειάζεται σχόλιο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sigma 2 είναι ίδιο με το Ninja Gaiden 2 του X360, με κάποιες μικρές διαφορές, πχ είναι ελαφρώς πιο εύκολο.

Το ίδιο ισχύει και για το Sigma, είναι το Ninja Gaiden του 1ου ΧΒΟΧ.

 

Θα σου σπάσει τα νεύρα γιατί είναι ηλίθια δύσκολο, οταν παίξεις θα καταλάβεις...

Ένα μικρό παράδειγμα : σκυλιά με kunai και εκρηκτικά, μηχανικοί ταύροι με ρουκετοβόλα, ninja με μπαζούκα και άλλες λοιπές μλκίες, τέτοιου είδους..

Και για τα boss fights? Δεν χρειάζεται σχόλιο......

 

Έχεις δίκιο. πολεμούσα εκεί ένα βούδα και δεν με άφηνε καθόλου να το βαρέσω. Με μια γραμμούλα life νίκησα :P. Πάντως κατά τα άλλα είναι καλό οπότε θα το συνεχίσω και βλέπουμε. Έχε χάρη που μου είπες αυτό με την δυσκολία και έβαλα το πιο εύκολο επίπεδο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λές και εύκολο, αλλά οκ. :P

Όπως σου είπα, το άφησα στο Chapter8 εδώ και περίπου 2 χρόνια.

Απο τότε δεν ξανασχολήθηκα γιατί απο τα νεύρα μου θα σπάσω το δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λές και εύκολο, αλλά οκ. :P

Όπως σου είπα, το άφησα στο Chapter8 εδώ και περίπου 2 χρόνια.

Απο τότε δεν ξανασχολήθηκα γιατί απο τα νεύρα μου θα σπάσω το δισκάκι.

 

Εγώ θα το παίξω και θα δω μέχρι που θα πάει. Εσύ σε τι επίπεδο το έπαιζες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Darksiders 2 στο PC αυτο το παινιδι οσο παει γινεται ολο και καλυτερο το περιμενα απο τοτε που τελειωσα το πρωτο με τον War και τωρα με αποζημειωνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σταμάτησα το ninja gaiden sigma 2 γιατί σήμερα που το έβαλα μέσα 2 φορές που πήγα να κάνω save (η μία μετά την άλλη) μου κόλλησε η κονσόλα και αναγκάστηκα να βγάλω το ps3 από την πρίζα. Καλύτερα κ όλας, δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι το Sigma 2 αλλα πολυ button mashing. Καμια σχεση με τις μελετημενες και μετρημενες κινησεις που επρεπε να κανεις στο πρωτο. Το πρωτο παραμενει κορυφη και απο αποψη gameplay και απο αποψη feeling. Εχει το ιδιο καλο feeling που ειχε το Onimusha 2 στο PS2. Ναι ναι τοσο καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο άκυρο με την παραπάνω συζήτηση, αλλά βρήκα πρόσφατα σε bargain bin το Valkyrie Profile: Lenneth (straight port απο τον ομόνυμο PSX τίτλο) και πραγματικά είναι απο τις λίγες αγορές που τις χάρηκα τόσο -- όταν πρωτοκυκλοφόρησε (PSX) δεν το έβρισκα πουθενα (απο οτι ακούγεται, η αγγλόφωνη έκδοση κυκλοφόρησε σε πολύ περιορισμένους αριθμούς) και σιγά-σιγά ξεχάστηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνησα να λιώνω το prototype 2. αν και οι αποστολές του παιχνιδιού δεν διαφέρουν και πολύ μεταξύ τους, θα του έβαζα ένα 8/10 γιατί έχει ωραία upgrades

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...