Προς το περιεχόμενο

Πλησιάζει ο ανταγωνιστής του iPhone από την Amazon σύμφωνα με νέες φήμες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...κλασικό θέμα που περιέχει στον τίτλο του "iphone".να παραθέσω και γω τη γνώμη μου.

>ωραίο σαν "κινητό" κ από εμφάνιση και από δυνατότητες ,αλλά και με πόλλά μείον!

*βασικότατο είναι η απουσία της δυνατότητας να στείλεις αρχεία με bluetooth(και μην ακούσω για jailbreak και 1002 πατέντες, 700 ευρώ κάνει είναι υποχρεωμένοι να σεβαστούν το χρήστη και να το βάλουν.

 

>μετά οι "μέτοχοι" της εταιρείας ή αλλιώς τα funboys έρχονται και λένε το ios είναι το καλύτερο ,δεν κολλάει δεν κάνει..(όχι ότι δεν τυχαίνει κ αυτό,σπάνια μεν),αυτό έλειπε να κολλάει... έχει σχεδιαστεί πάνω σε εντελώς συγκεκριμένο hardware.

 

>σαν hardware έχει ξεπεραστεί ήδη.

 

>το 80% τών Ελλήνων χρηστών το επέλεξε λόγω πόζας και όχι λόγω δυνατοτήτων,και άμα τους κάνεις κουβέντα θα σου πουν όχι εγώ το αξοιοποιώ.. ,ναι μ***** όταν το σχεδίασαν σκεφτόντουσαν τα παιχνιδάκια και surfing στο facebook.

οι και άνθρωποι 45+ πάνε και το παίρνουν γιατί λένε "ήθελα ένα καλό κινητό" <<ασχολίαστο!

*και με το τραγικό συνδυασμό iphone+whats up. :shock:

τουλάχιστον ένας εδώ στο φόρουμ το παραδέχτηκε ότι το πήρε για πόζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή αυτός που έχει την άνετη και χλιδάτη ζωή με τα όλα του τη θα έπρεπε να πει? Αυτός ναι να μιλήσει για μούρη, έ όχι όμως και το κάθε νούμερο επειδή έχει ένα iphone που στην τελική μπορεί να το πήρε μεταχειρισμένο, ή να το έκλεψε ή να το έχει με τις δόσεις στην κάθε γνωστή αλυσίδα! Τι να το κάνω το iphone όταν θα βγαίνω μετά και δεν θα έχω λεφτά για καφέ? Ναι το παίζω πιπίνι στους χρήστες με nokia 3310? Είστε καλά ρε?

 

Κάποιος δηλαδή με Galaxy, Sensetion, Lumia + άλλες πόσες ωραίες συσκευές ( πάντα με τα γούστα του καθενός ) δεν βγάζει γούστο? Δεν τον ρωτάνε πόσο το πήρε? Δεν έχουν την απορία να δουν τη συσκευή και να τη χαζέψουν βλέποντας τις δυνατότητες που έχει?

Θα δεις δηλαδή GalaxyS3 και δεν θα το χαζέψεις? Μάλλον να στο πω αλλιώς αυτός είναι ή δεν είναι μούρη???

 

Η πλαστικούρα είναι το θέμα? Ναι ρε πλαστικό καλής ποιότητας είναι και αν θες να ξέρεις είναι κινητό και τα κινητά είναι πλαστικά! Το βρήκαν όλοι τώρα με το γυαλί.

Έχουμε φτάσει σε σημείο να ξοδεύουμε 100+ ευρό για θήκες, screen protector, αξεσουαρ και ότι μαλακία μας αναγκάζουν να αγοράζουμε για την ασφάλεια του ΚΙΝΗΤΟΥ!

Εδώ βγήκε Iphone με swarovski και καθόμαστε αυτή τη στιγμή και μιλάμε για πράγματα υποκειμενικά!

 

Εγώ ένα κατάλαβα το iphone σε κάνει ψωνάρα και υποκριτή μιας και όλα τα βλέπεις πάντα υπερ προς apple και ποτέ μα ποτέ οι χρήστες δεν βλέπουν τα καλά που έχει μια νέα συσκευή. Κ εγώ θα μπορούσα να έχω iphone και ο καθένας άλλα δεν θέλει ρε γιατί κάνει αυτά που κάνει και σε μια άλλη συσκευή.

 

Οπότε η μούρη για μένα είναι σχετική και φυσικά σε άλλα πλαίσια πιο σοβαρά, όχι σε 15χρονες μαλακίες!

Τι κάθεσαι και ψάχνεις ρε φίλε!Κι εγώ τα βλέπω και τρελαίνομαι αλλά πλέον δεν δίνω σημασία.

Πήγε γνωστός μου και πήρε μεταχειρισμένο iphone και ξαφνικά ήρθε και μου το παίζει ο κάποιος και ότι τα ξέρει όλα.Κατά τα άλλα η τράπεζα κυνηγάει αυτόν και τον πατέρα του εδώ και λίγα χρόνια και παίζεται αν θα έχουν σπίτι τους επόμενους μήνες η όχι.

Ο άλλος πάλι πήρε ένα Galaxy και ξαφνικά το έπαιζε ««υπουργός»» ο κάποιος κι εγώ κάτω από mercedes αμάξι δεν ανεβαίνω και πωωω τι τηλεφωνάρα έχω,άλλα ξύνισε όταν του είπαν πως το GS δεν θα πάρει ICS και μου κλαιγόταν για τα 500+€ που είχε δώσει.

Βέβαια και οι δυο τους που τα ««ξέρουν όλα»» όταν κάτι χαλάσει η πάει στραβά σε εμένα ερχόνται να ρωτήσουν γιατί είναι ανίκανοι να διαβάσουν ακόμη και μια σελίδα στο google για το πρόβλημα τους.

Η βλακεία απλά δεν έχει όρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος 3 κινητών (Xperia s, iPhone 3GS και ένα lg Optimus 7) το σονυ το τσιμπισα φρι με συμβόλαιο στην Ο2 το iPhone μου το χαρησαν και το lg το αγορασα απο eBay στο εξωφρενικό ποσο τον 96ε.

 

Κανένα δεν είναι iPhone killer απλά γιατί κανένα δεν είναι iPhone. Απο κι και πέρα σαν εμπειρία χρήσης το lg που είναι και ένα wave one windows phone βάζει στα αυτιά όλον τον άλλον εύκολα.

Είναι γρήγορο και πανευκολο στη χρήση το απ στορ του δεν έχει 500.000 εφαρμογές αλλα δεν νιώθω να μου έχει λείψει καμία ωσ τώρα και είναι όλες καλό γραμμένες γενικά.

Έχει κάποιους περιορισμούς που θα ήταν καλο να μην υπήρχαν αλλα και το iPhone έχει και για τέτοια φάση που σου δένει τα χέρια παίρνεις android ( Bluetooth file sharing, plug and play file sharing, file browsers, customizable GUI etc. ) στο iPhone το μόνο που γουστάρω είναι τa latency free audio apps (korg, flstudio mobile etc. )

τώρα αν η amazon και κάθε αμαζον θέλει να σκοτώσει το iPhone είναι καταδικασμένη να αποτύχει γιατί απλά το δημογραφικό κοματι της αγοράς της αππλ είναι πιστό στην εταιρία και ότι γιαλισμενες κουραδες βγάλει θα τρέξουν να της πάρουν και ένα μέρη το ίδιο ισχύει και για τους άλλους με τη μόνοι διάφορα ότι θα δώσουν πιο πολυ βάση στην γενική απόδοση σε σχέση με τα φράγκα που θα δώσουν αντί απλά να πληρώνουν το όνομα apple!

 

Η προσωπική μου γνώμη είναι και ειδικά όσα είδα για τα windows 8 / phone 8 / RT ότι η Microsoft θα ενοποιήσει το οικοσύστημα της καλλίτερα σε σχέση με της άλλες εταιρίες και ειδικά σε σχέση με την google. Αυτό θα δημιουργήσει πρόβλημα στη google γιατί αργά η γρήγορα ο κόσμος θα χρειαστεί να διαλέξει ανάμεσα σε μια ενοποιημένοι πλατφόρμα που συνδυάζει κινητό, ταμπλετ και pc προς δικό του όφελος και διευκόλυνση κάτι που MS Kai apple προσφέρουν ενώ η google όχι.

Οπότε η αμαζον είναι καταδικασμένοι να αποτύχει στο ενχηριμα της πριν ακόμα ξεκινήσει.

Όσο αφορά τον λόγο που ο καθένας αγοράζει μια συσκευή είναι καθαρά υποκειμενικό και ήτε έχει να κάνει με το status ήτε με τη χρηστικοτητα και τα 2 είναι μέρος της κοινωνίας που ζούμε και τα ιδανικά που μας έχουν προβάλει ως ανάγκες.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Επεξ/σία από atropa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω ότι μπορεί να αποτύχει η Amazon απέναντι στο iphone άλλα όχι και να θεωρούν την Samsung την HTC και όχι μόνο, πεταμένη! Εντάξει είπαμε ακούσα πολλά άλλα μέχρι ένα όριο.

Η apple είναι μπροστά άλλα έχει ανταγωνιστές και μάλιστα καλούς και όχι μόνο έχει άλλα χέζεται πάνω της στην ιδέα και μόνο ότι μπορεί να γίνει BAM και να σκάει δεύτερη σε αντίθεση με την πρώτη θέση που έχει (κατα κάποιο τρόπο).

 

Προσωπικά το iphone 4/4s δεν μου αρέσει εξωτερικά σε σχέση με το 3g/3gs οπότε αν το πάμε σύμφωνα με την πόζα το εξωτερικό για μένα δε μετράει και θα αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι κάποιοι όταν μιλανε στο τηλέφωνο... κρατάνε έτσι τη συσκευή ώστε να φαίνεται το ΜΗΛΟ, μέχρι και τα 10χρονα iphone έχουν και αν ρωτήσεις όλους τους ψαγμένους ( οι περισσότεροι ) είναι άσχετοι και όχι μόνο jailbreak δεν ξέρουν να κάνουν άλλα δεν είναι άξιοι ούτε εφαρμογή να κατεβάσουν, κάτι τέτοια μόμολα τα ξεπετάω ένα ένα και μετά το βουλώνουν και δεν βγάζουν κιχ!

 

Άντε να πούμε φιρμάτοι όλοι που θα μιλήσετε και για τεχνολογία. Πάρτε κανα 3210 να παίρνει φωτιά το χέρι σας στα μυνήματα και αφήστε τις πόζες για άλλους και όταν εννοώ ΑΛΛΟΥΣ έννοώ αυτούς που μπορούν να ποζάρουν με το έτσι θέλω χωρίς iphone και παπαριές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η amazon πρέπει ντέ και καλά να ξεπεράσει την apple με την πρώτη; μπορεί χαλαρά να πάρει ένα μεγάλο μερίδιο στην αγορά εάν είναι καλή η συσκευή και έχει καλο support.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ δεν καταλαβαν τι εγραψα.αγορασα το iphone γιατι ειχα τα 899ευρα, ειναι κινητο χωρις κολληματα και μνημες οπως κατι andro που ειχα παλιοτερα κ ηθελεν συνεχως restart ktl.τωρα εαν το iphone ειναι μουρατο και εφετζιδικο δεν απασχολει εμενα αλλα τους αλλους που ψαρονουν και κολλανε.το iphone ηθελα να αγορασω κ αυτο αγορασα.ας μου πουμε οι ειδικοι σε τι ειμαι λαθος κ ποιο κινητο επρεπε να σηκωσω.κ μην ακουσω οτι ειναι ακριβω γιατι ειχα χερατα τα 900ευρο κ γουσταρα να τα σπρωξω στην apple

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα το iphone γιατι ειχα τα 899ευρα,

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Σε πιάσανε τρελή κοτσίδα φιλαρακι... 899 ευρά το μηλόφωνο? Η λες ψεμματα και κυκλοφορείς με φιατ 127 και νοκια 3210, ή τρολλάρεις, ή είσαι επαγγελματίας μουφαδόρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κοροιδο με πιασανε ρε αδερφε;αφου τοσο κανει.ζητησα εκπτωση αλλα δεν μου εκαναν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

λες να ειμαι παπατζης με 8 χρονια μελος στο insomia και 120 μηνυματα.δε στεκει αυτο που λες ρε αδερφε.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιάσανε τρελή κοτσίδα φιλαρακι... 899 ευρά το μηλόφωνο? Η λες ψεμματα και κυκλοφορείς με φιατ 127 και νοκια 3210, ή τρολλάρεις, ή είσαι επαγγελματίας μουφαδόρος.

Εχει δικαιο το 64αρι τοσο κανει πανω κατω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω κατι προσωπικο ρε αδερφε.τι κινητο εχεις και γιατι τοσο μισος στο iphone aneurysm.ποιο ειναι το κολλημα σου με την apple για να καταλαβω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα στα άλλα και ένα iPhone φιλτατε πιπινολάτρη. Απλά δεν το εχω κάνει προέκταση.

 

Το προϊόν δεν με χαλάει. Η νοοτροπία των χρηστών ειναι αυτή που με εξοργίζει. Αν μπορούσα να έστελνα όλα τα φανμπόις στη Shenzhen για κάτεργο εργασία ετσι ώστε να στρωσουν χαρακτήρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να σε πιασω φιλαρακι.εισαι πολυ φιλοσοφιμενος σε αντιθεση με εμενα που ειμαι ανθρωπος της πιατσας,της δουλειας της καθημερινοτητας.ειμαι πρακτικος τυπος και κουβαλαω τηλεφωνο για μπαμ μπαμ δουλειες.κατεβαινω για τα ποτα μου και θα βγαλω τις photo και τα video μου με τη βοηθεια της μαμας apple.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...