Προς το περιεχόμενο

Ολοκληρώθηκε η ανάπτυξη του OS X Mountain Lion


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιος που να εκανε τη δοκιμη?

Αληθευει οτι εχει προβλημα με το Little Snitch,Fusion και Parallels?

 

Και επαναλαμβανομαι αλλα ας κανει καποιος τον κοπο να δωσει στο terminal

>
openssl sha1 InstallESD.dmg 
ή
md5 InstallESD.dmg

 

 

 

 

Δεν έφτασα εκεί αλλά ναι έχει αρκετές ασυμβατότητες με 3rd party εφαρμογές.

 

MD5: 802bf873b7eb5c9a4dccc1962e96fdba

post-227308-0-63303900-1341942194_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κι εγώ θα συμφωνήσω, εν μέρει.

Έχω μεν imac late 2008 (με 4GB RAM) αλλά το Lion είχε ένα θεματάκι με την μνήμη και το σύστημα είχε γίνει αργό.

Στα επόμενα update διορθώθηκε αρκετά η μνήμη και η ταχύτητα αλλά εξακολουθεί να είναι λίγο πιο αργό απο το snow leopard ΑΛΛΑ σε καμία περίπτωση δεν θα ξανα γύριζα πίσω στο Snow. Το Lion είναι πιο λειτουργικό!

 

Ελπίζω το Mountain Lion να μην γονατίσει το iMac μου. Θα περιμένω εντυπώσεις απο όσους το εγκαταστήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MoviemakerGr

 

Σ ευχαριστω!

Εκανες clean install και Time machine ή upgrade?

Πάντα clean κ πάντα στήσιμο από την αρχή τα ευαίσθητα είναι σε εξωτερικό οπότε μόνο τα apps.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορικά με το Lion, προσωπικά το αγόρασα και το εγκατεστησα και στο MacPro (late 2008, 8-core, 12Gb ram) μου και το δοκίμασα με την Creative Suite CS4 και μου δημιουργησε κολληματα, επανειλημμένως μάλιστα, με αποτέλεσμα να επαναφέρω το Snow Leopard. To ιδιο θέμα είχα και με το Macbook Pro (2011, i5, 4Gb ram) μου το οποίο το είχε προεγακτεστημενο. Γενικώς δεν βρήκα τη σταθεροτητα του Snow Leopard, δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι εκ των πραγμάτων CS4 και Lion δεν συμβαδίζουν..

10.6.7 είναι η καλύτερη κ η πιο σταθερή version του osx φτάνει να μην θέλεις καινούρια χαρακτηριστικά.. σε κάθε περίπτωση κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εγώ από tiger σε leopard σε snow leopard σε lion και τώρα σε mountain lion πάντα με update έχω πάει χωρίς κανένα πρόβλημα.... (έχω αλλάξει και 3 macbookpro με carbon copy cloner) γενικά το μόνο που δε μου παίζει στο mountain lion είναι το parallels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. και είσαι και 20% κάτω από τους "όμοιους" σου αλλά δεν σε νοιάζει,και αν κάνεις clone σε SSD θα κάνεις κ χρήση εγγύησης soon..

Ξέρεις τα forum είναι σαν τις φορολογικές δηλώσεις στην Ελλάδα,άλλα βγάζεις άλλα δηλώνεις..

..και δεν το λέω για σένα,άλλα αυτά που διαβάζω με αυτά που βιώνω καθημερινά δεν έχουν καμιά σχέση το ένα με το άλλο..

iMac 2010 mid δεν επιτρέπεται να κάνει δόντι στα γραφικά κ στην εναλλαγή στις οθόνες του Lanchpad.. δεν το έχω διαβάσει πουθενά όμως και αν επιμείνεις θα σου πουν ο δικός σου είναι χαλασμένος.. Τώρα με τo mountain θα δεις κλάμα όσοι είναι AMD based..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως οποιος θελει air mirroring και δεν εχει μακ που να το υποστηριζει μπορει να κατεβασει το air parrot και να κανει την δουλεια του τελεια εγω στελνω της ταινιες ολες μεσω apple tv στην 42 τηλεοραση με mac mini 2010 που η apple λεει οτι δεν μου το δινει αυτο γιατι ειναι αντε να μην πω τι ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως το λες.. είναι μόνο η αρχή.Αν ακολουθείς τις beta βγάζεις χρήσιμα συμπεράσματα και εγώ που έχω την πολυτέλεια αυτή πούλησα κιόλας κάρτα γραφικών κ είμαι σε αναμονή για την επόμενη ως τότε HD 3000..

Ένα μέτριο bench αλλά που βοηθάει σε συμπεράσματα γιατί παίρνει μετρήσεις ανά τομεα ειναι το novabench (appstore free) μια πριν κ μια μετά θα φανούν οι μεταβολές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορικά με το Lion' date=' προσωπικά το αγόρασα και το εγκατεστησα και στο MacPro (late 2008, 8-core, 12Gb ram) μου και το δοκίμασα με την Creative Suite CS4 και μου δημιουργησε κολληματα, επανειλημμένως μάλιστα, με αποτέλεσμα να επαναφέρω το Snow Leopard. To ιδιο θέμα είχα και με το Macbook Pro (2011, i5, 4Gb ram) μου το οποίο το είχε προεγακτεστημενο. Γενικώς δεν βρήκα τη σταθεροτητα του Snow Leopard, δυστυχώς...[/quote']

 

Έχω ακριβώς το ίδιο MacBook Pro με Lion. Η CS4 κολλάει, η CS5 όχι. Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν γίνεται αναβάθμιση στη ram...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γραφικά σκίζει,κ retina να μην έχεις είναι σαν να έχεις. Τα έχει σφίξει αρκετά τα γραφικά,αυτό λογικά κ υπαρκτά αν και εγώ δεν είμαι ασφαλές αποτέλεσμα μιας κ είμαι Hackint0sh άντε να υστερούν ελάχιστα σε μετρήσεις όχι όμως σαν αίσθηση.. Πιθανολογώ ότι οι κερδισμένοι θα είναι οι nVidia k intel based (τους το χρωστάνε κιόλας)k χαμενοι οι amd based. Στην ταχύτητα δεν θα δεις διαφορές αν δεν είσαι πολύ ψείρας με το Lion γενικότερα.

Συμβατότητα είναι το μεγάλο κεφάλαιο,γιατί η Apple από εδώ κ κάτω έθεσε καινούριους κανόνες σε όλους.. Πρώτα στον εαυτό της κ μετά στους υπόλοιπους.. οπότε ακόμα και προγράμματα που δείχνουν να λειτουργούν καλά θα χρειαστούν UpDate για να λειτουργήσουν άψογα.

Σταθερό σαν βράχος αλλά εδώ κ αν δεν είμαι αντιπροσωπευτικός,απλά επειδή δεν είδα πολλούς να το τολμάνε με mac προϊόν γι'αυτο έγραψα εγώ την γνώμη μου ως πρώτη εντύπωση το καλό με τα hackint0sh είναι ότι εστιάζεις στην λεπτομέρεια αλλιώς δεν θα κάνεις ποτέ την "εφαρμογή" το κακό ότι δεν είσαι αντιπροσωπευτικός μιας και η πλειονότητα που θα εγκατασταθεί θα είναι Mac.

Οι μεγάλοι νικητές του 2012 Mountain είναι οι nVidia based κάτι που 99,99 θα δούμε κ στα επερχόμενα iMac κ Mac pro.

IvY - Sandy είναι σαν να έχεις τον ίδιο επεξεργαστή αν εξαιρέσεις το usb 3, γι'αυτο τον λόγο και για την new retina τα γραφικά κλέβουν την προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...