Προς το περιεχόμενο

Ολοκληρώθηκε η ανάπτυξη του OS X Mountain Lion


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδιά κάντε μου μία χάρη... μπορείτε να μου πείτε αν είναι συμβατά τα mac τα lion 10.7 σε αυτό το μηχάνημα??? Macbook Pro 15.4 (Early 2007) - €370

macbook:Processor: 2.33 GHz Intel Core 2 duo.

Memory: 2GB 667 MHz DDR2 SDRAM περιμενω απαντηση απο κάποιον που γνωριζει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βρε παιδιά κάντε μου μία χάρη... μπορείτε να μου πείτε αν είναι συμβατά τα mac τα lion 10.7 σε αυτό το μηχάνημα??? Macbook Pro 15.4 (Early 2007) - €370

macbook:Processor: 2.33 GHz Intel Core 2 duo.

Memory: 2GB 667 MHz DDR2 SDRAM περιμενω απαντηση απο κάποιον που γνωριζει :-)

 

Ναι,για τα lion πάντα (10.7)

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γραφικά σκίζει,κ retina να μην έχεις είναι σαν να έχεις. Τα έχει σφίξει αρκετά τα γραφικά,αυτό λογικά κ υπαρκτά αν και εγώ δεν είμαι ασφαλές αποτέλεσμα μιας κ είμαι Hackint0sh άντε να υστερούν ελάχιστα σε μετρήσεις όχι όμως σαν αίσθηση.. Πιθανολογώ ότι οι κερδισμένοι θα είναι οι nVidia k intel based (τους το χρωστάνε κιόλας)k χαμενοι οι amd based. Στην ταχύτητα δεν θα δεις διαφορές αν δεν είσαι πολύ ψείρας με το Lion γενικότερα.

Συμβατότητα είναι το μεγάλο κεφάλαιο,γιατί η Apple από εδώ κ κάτω έθεσε καινούριους κανόνες σε όλους.. Πρώτα στον εαυτό της κ μετά στους υπόλοιπους.. οπότε ακόμα και προγράμματα που δείχνουν να λειτουργούν καλά θα χρειαστούν UpDate για να λειτουργήσουν άψογα.

Σταθερό σαν βράχος αλλά εδώ κ αν δεν είμαι αντιπροσωπευτικός,απλά επειδή δεν είδα πολλούς να το τολμάνε με mac προϊόν γι'αυτο έγραψα εγώ την γνώμη μου ως πρώτη εντύπωση το καλό με τα hackint0sh είναι ότι εστιάζεις στην λεπτομέρεια αλλιώς δεν θα κάνεις ποτέ την "εφαρμογή" το κακό ότι δεν είσαι αντιπροσωπευτικός μιας και η πλειονότητα που θα εγκατασταθεί θα είναι Mac.

Οι μεγάλοι νικητές του 2012 Mountain είναι οι nVidia based κάτι που 99,99 θα δούμε κ στα επερχόμενα iMac κ Mac pro.

IvY - Sandy είναι σαν να έχεις τον ίδιο επεξεργαστή αν εξαιρέσεις το usb 3, γι'αυτο τον λόγο και για την new retina τα γραφικά κλέβουν την προσοχή.

 

Update > Οι ειδικές μετρήσεις των.. εργαστηρίων μου :P Επιβεβαίωσαν αυτό που ήταν εκτίμηση στο πιο πάνω ποστ.Το μέλλων ανοικει στις nVidia,η ίδια κάρτα με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες σε μέτρηση με το Unigine Heven έχει περίπου αυτή την διαφορά ( 10.7.4 (1497) και 10.8 (1560)) πράγμα που οφείλεται μόνο* στους καινούριους οδηγούς της nVidia και στο comeback της.. Από εκεί και πέρα λίγο η apple τα έχει κάνει σαλάτα μέχρι στιγμής μιας και δεν έχει αποφασίσει που θα δώσει τα σωστά GL/CL και που όχι( μόνο στα new macβοοκ τα έχει δώσει όλα), και άνθρωποι με επαγγελματικά Mac pro που βιάστηκαν να αναβαθμίσουν σε nVidia 670 - 680 k Quatro προς το παρόν έχουν πάει κουβά.. Είμαι αισιόδοξος όμως οτι μέχρι την 10.8.3 όλα θα έχουν πάρει τον δρόμο τους .. :P

 

*(κ στην διαχείριση ενέργειας(AppleGraphicsPowerManagement.kext))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...