Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, να μην το κάνεις.

 

Αν είναι ανάλογα καλό και φθηνό? Με κλειστά μάτια θα το πάρω.

Ελπίζω μόνο να μην με πιάσει καμιά νοσταλγία για το 3 και αρχίσω να κλαίγομαι και εγώ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τι λέτε, πάντως τα 35 ευρώ που τους είχα δώσει για την limited δεν τα λυπήθηκα καθόλου. 120 ώρες παιχνιδιού μου έβγαλαν και ακόμα υπάρχει μελλον. Το παιχνιδάκι τα υπεραξιζει και εννοείτε ότι αν είναι έτσι και 4 όταν βγει θα το αγοράσω.

 

Μα δεν ειπαμε οτι δεν θα επρεπε να αγορασει κανεις το παιχνιδι οταν βγηκε ,ουτε δεν θα αγορασει κανεις γο bf4 λεμε απλα για προπαραγγελια δηλαδη να δωσεις λεφτα εναντι ειναι λιγο τραβηγμενο ....

Εχει ακομα πολλα bugs το bf3 μετα απο τοσα patches και updates ειναι να απορει κανεις ,μην πω βεβαια για τα cheats που πραγματικα τηνουν να καταστρεψουν το παιχνιδι και αποτελουν ενα απο τα κυρια χαρακτηριστικα του γνωρισματα πλεον .Στο bad company 2 δεν υπηρχε αυτο το πραγμα...Αν στο bf4 αυτα ολα δεν τα διορθωσουν θα υπαρχει προβλημα ..

Παντως εγω απο το armored kill περιμενω πολλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε, πάντως τα 35 ευρώ που τους είχα δώσει για την limited δεν τα λυπήθηκα καθόλου. 120 ώρες παιχνιδιού μου έβγαλαν και ακόμα υπάρχει μελλον. Το παιχνιδάκι τα υπεραξιζει και εννοείτε ότι αν είναι έτσι και 4 όταν βγει θα το αγοράσω.

430 ώρες μόνο από Camp Gibraltar, σύνολο 940 ώρες (BF2142)...

 

To BF3 το έχω κάνει unistall εδώ και περίπου ~2 μήνες (μετα βίας έβγαλε 150 ώρες)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συγκρίνοντε τα BF2&2142 με την ξεφτίλα που λέγεται BF3.Οι ώρες στο BF2 2400 περίπου και στο 2142 700.Tι να λέμε τώρα;;

Μακάρι το BF4 να μοιάζει τα παλαιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία απ'οτι βλέπω ακολουθούν τη συνταγή του CoD.Μια χαρά.

 

Πάντως λυπάμε τα λεφτά που έδωσα για το BF3 τίποτα ούτε 100 ώρες.Τελείως μάπα.Και αυτό που μου σπάει πιο πολύ τα νεύρα είναι τα μπλε γραφικά του και τα μηδενικά patches.Δεν κατάλαβα γιατί να περιμέουμε 3 μήνες για ένα patch που διορθώνει 5 πράγματα και χαλάει άλλα 10.Και για να ξαναφτιάξουν αυτά τα 10 πρέπει να περάσουν άλλοι 3 μήνες.

 

Αν δεν περάσουν 4-5 μήνες να δούμε τί παίζει με αυτό εγώ δεν πρόκειται να το αγοράσω.Μια φορά την πατάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα πες τα ρε φιλε ...Εντωμεταξυ εγω που ειδα σημερα στο πλαισιο οτι ειχε το Premium με 46 Ευρω και καθομουν και εβγαζα prepaid για να το αγορασω απο origin με 50 ? Μην πω που ξαναπληρωσαμε το back to karkand ...

 

Υπαρχουν καποια site που μπορεις να αγορασεις το premium σαν cd key,κατω απο 40 ευρω αν δεν κανω λαθος

 

Ωραία απ'οτι βλέπω ακολουθούν τη συνταγή του CoD.Μια χαρά.

 

Πάντως λυπάμε τα λεφτά που έδωσα για το BF3 τίποτα ούτε 100 ώρες.Τελείως μάπα.Και αυτό που μου σπάει πιο πολύ τα νεύρα είναι τα μπλε γραφικά του και τα μηδενικά patches.Δεν κατάλαβα γιατί να περιμέουμε 3 μήνες για ένα patch που διορθώνει 5 πράγματα και χαλάει άλλα 10.Και για να ξαναφτιάξουν αυτά τα 10 πρέπει να περάσουν άλλοι 3 μήνες.

 

Αν δεν περάσουν 4-5 μήνες να δούμε τί παίζει με αυτό εγώ δεν πρόκειται να το αγοράσω.Μια φορά την πατάς.

 

Θα συμφωνησω μαζι σου εν μερη,πιστευω το game αυτη τη στιγμη ειναι αρκετα balance!Στο λεω απο προσωπικη εμπειρια καθως παιζω απο την μερα που κυκλοφορησε μεχρι και σημερα!!693 ωρες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό με τα Patches με χαλάει και μένα πάντως. Και είναι κλασσική τεχνική της DICE.

 

Υποτίθεται (και αυτό είχε ξεκινήσει από το BC2 αν θυμάμαι καλά) ότι θα έβγαιναν περισσότερα patches πιο σύντομα.

 

Στο BF3 όμως, αντί να βγαίνουν πιο σύντομα, κάνουν μήνες.

 

Αυτό που (φυσικά) δεν άλλαξε, είναι ότι πράγματι φτιάχνουν 5, χαλάνε 10.

Κάτι το οποίο τα megapatches που βγάζουν μετά από 3 μήνες, είναι φυσικό πως θα έχουν.

 

Βγάζουν μια λίστα ΝΑ (με το συμπάθειο) με fixes και μετά εμείς μια λίστα ΝΑ (με το συμπάθειο) με ό,τι χάλασε. :P

 

Frequent small patches/small fixes is the way νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα Patches με χαλάει και μένα πάντως. Και είναι κλασσική τεχνική της DICE.

 

Υποτίθεται (και αυτό είχε ξεκινήσει από το BC2 αν θυμάμαι καλά) ότι θα έβγαιναν περισσότερα patches πιο σύντομα.

 

Στο BF3 όμως, αντί να βγαίνουν πιο σύντομα, κάνουν μήνες.

 

Αυτό που (φυσικά) δεν άλλαξε, είναι ότι πράγματι φτιάχνουν 5, χαλάνε 10.

Κάτι το οποίο τα megapatches που βγάζουν μετά από 3 μήνες, είναι φυσικό πως θα έχουν.

 

Βγάζουν μια λίστα ΝΑ (με το συμπάθειο) με fixes και μετά εμείς μια λίστα ΝΑ (με το συμπάθειο) με ό,τι χάλασε. :P

 

Frequent small patches/small fixes is the way νομίζω.

 

Σωστος και εγω ετσι θα προτιμουσα αλλα οπως ειπα και παραπανω το game ειναι balance πλεον και το εχω συνηθησει!!Τα πιο σοβαρα bugs τα εχουν φτιαξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για να μην υπερβαλουμε ,το bf3 ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια αυτη την στιγμη απλα εχει και πολλα μειονεκτηματα τα οποια κανουν μπαμ δυστυχως.

Εγω προσωπικα στο bf4 δεν θελω να ξαναδω αυτα τα μπλε γραφικα που βλεπω στο bf3 ,προτιμω να δω χαμηλοτερης ποιοτητας γραφικα σε λεπτομερεια αρκει να ειναι καθαρα και φωτεινα χρωματα οπως στο bc2 .

Tα close quarters στο bf3 ηταν απλα μια προσπαθεια το παιχνιδι να αποκτησει σε καποια maps τα χαρακτηριστικα του cod και εν μερει το πετυχε σε μεγαλο βαθμο για μενα .Θεωρω οτι και τα υπολοιπα expansions θα ερθουν να δεσουν πιο πολυ γιατι θα ειναι πιο κοντα στα στοιχεια που απαιτει το bf οπως το armored kill που θα εχει το μεγαλυτερο map ever...

Απλα το bf3 σου δινει την εντυπωση πως και με τις αλλαγες που κανανε το φτιαξανε ετσι ωστε να μπορει το καθε παιδακι να παιξει και να παιρνει αστερακια και πουλαδες χωρις να ασχολειται με τα squads .Οποτε μπαινω τον τελευταιο καιρο και παιζω σε οποιαδηποτε squad δυσκολευομαι να κανω respawn σε καποιο σημειο που γινεται μαχη ,παρα ολοι μου βαζουν τα radio beacon σε ενα σημειο στου διαολου την μανα στα χωραφια περα και καθονται με τα sniper.

Που ειναι αληθεια τα sniper limits που εβλεπα σε πολλους servers στο bc2?

Eπισης θα ηθελα στο bf4 οχι τοσο γρηγορα respawn στα οχηματα και ειδικα στα ελικοπτερα τουλαχιστον στις πιο μικρες πιστες.Νερφαρανε ολα τα οπλα και το viper μου το αφησανε αθικτο ,το πρωτο πραγμα που θα επρεπε να νερφαρουνε απο ολα ...

Τελοσπαντων στο gameplay ειναι πολλα που περιμενω απο το bf4 και θα ακουγομαι σαν να ζηταω απο τον αγιο βασιλη παιχνιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για να μην υπερβαλουμε ,το bf3 ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια αυτη την στιγμη απλα εχει και πολλα μειονεκτηματα τα οποια κανουν μπαμ δυστυχως.

Εγω προσωπικα στο bf4 δεν θελω να ξαναδω αυτα τα μπλε γραφικα που βλεπω στο bf3 ,προτιμω να δω χαμηλοτερης ποιοτητας γραφικα σε λεπτομερεια αρκει να ειναι καθαρα και φωτεινα χρωματα οπως στο bc2 .

Tα close quarters στο bf3 ηταν απλα μια προσπαθεια το παιχνιδι να αποκτησει σε καποια maps τα χαρακτηριστικα του cod και εν μερει το πετυχε σε μεγαλο βαθμο για μενα .Θεωρω οτι και τα υπολοιπα expansions θα ερθουν να δεσουν πιο πολυ γιατι θα ειναι πιο κοντα στα στοιχεια που απαιτει το bf οπως το armored kill που θα εχει το μεγαλυτερο map ever...

Απλα το bf3 σου δινει την εντυπωση πως και με τις αλλαγες που κανανε το φτιαξανε ετσι ωστε να μπορει το καθε παιδακι να παιξει και να παιρνει αστερακια και πουλαδες χωρις να ασχολειται με τα squads .Οποτε μπαινω τον τελευταιο καιρο και παιζω σε οποιαδηποτε squad δυσκολευομαι να κανω respawn σε καποιο σημειο που γινεται μαχη ,παρα ολοι μου βαζουν τα radio beacon σε ενα σημειο στου διαολου την μανα στα χωραφια περα και καθονται με τα sniper.

Που ειναι αληθεια τα sniper limits που εβλεπα σε πολλους servers στο bc2?

Eπισης θα ηθελα στο bf4 οχι τοσο γρηγορα respawn στα οχηματα και ειδικα στα ελικοπτερα τουλαχιστον στις πιο μικρες πιστες.Νερφαρανε ολα τα οπλα και το viper μου το αφησανε αθικτο ,το πρωτο πραγμα που θα επρεπε να νερφαρουνε απο ολα ...

Τελοσπαντων στο gameplay ειναι πολλα που περιμενω απο το bf4 και θα ακουγομαι σαν να ζηταω απο τον αγιο βασιλη παιχνιδια...

 

Για τα μπλε γραφικα που λες φιλε μου μαλλον εχεις να παιξεις καιρο,αυτο το προβλημα ηταν πριν τα χριστουγενα, τωρα δεν ισχυει κατι τετοιο..Οσο για το viper κανεις μεγαλο λαθος!!Στις 300 ωρες gameplay που ειχα οι 130 ηταν με το heli οποτε καταλαβενεις οτι ημουν φανατικος!!Πλεον εχω 693 ωρες gameplay και οι ωρες στο heli εχουν παραμεινει 130,εχει γινει μεγαλο nerf,ακομα και οι pro tou BF3 στο heli το σταματησαν!Απλα πληροφοριακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα μπλε γραφικα που λες φιλε μου μαλλον εχεις να παιξεις καιρο,αυτο το προβλημα ηταν πριν τα χριστουγενα, τωρα δεν ισχυει κατι τετοιο..Οσο για το viper κανεις μεγαλο λαθος!!Στις 300 ωρες gameplay που ειχα οι 130 ηταν με το heli οποτε καταλαβενεις οτι ημουν φανατικος!!Πλεον εχω 693 ωρες gameplay και οι ωρες στο heli εχουν παραμεινει 130,εχει γινει μεγαλο nerf,ακομα και οι pro tou BF3 στο heli το σταματησαν!Απλα πληροφοριακα

 

Αυτο που λες για το heli οντως δεν το ηξερα αλλα ενας λογος παραπανω σε αυτο που ειπα .. :rolleyes:

Σε οτι αφορα τα γραφικα εγω παιζω καθε μερα και μου φαινονται ιδια μαλακια οπως στην αρχη χωρις παρεξηγηση ... Τωρα το ποσο αλλαξαν λιγο-πολυ ειναι λιγο ανουσιο απο την στιγμη που το παιχνιδι απο την αρχη ειχε καποιο θεμα με τον σχεδιασμο των γραφικων(σχεδον ολοι στα forums το λεγανε) ειναι λογικο να εξακολουθει να εχει .Το αν ρυθμισανε λιγο τον φωτισμο ή τα contrast αυτο δεν μπορει να αλλαξει σημαντικα την αρχικη εικονα για τα γραφικα του παιχνιδιου .Οταν μιλαμε για το λεγομενο "μπλε" δεν εννοουμε οτι ειναι μπλε με την αυτη εννοια του ορου αλλα οτι εχουν μια μουντιλα ...Εννοειται πως μιλαμε για default ρυθμισεις και οχι να αλλαξεις με τις διαφορες τεχνικες που κατα καιρους εχουν βγει in-game την χρωματικη αποδοση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες για το heli οντως δεν το ηξερα αλλα ενας λογος παραπανω σε αυτο που ειπα .. :rolleyes:

Σε οτι αφορα τα γραφικα εγω παιζω καθε μερα και μου φαινονται ιδια μαλακια οπως στην αρχη χωρις παρεξηγηση ... Τωρα το ποσο αλλαξαν λιγο-πολυ ειναι λιγο ανουσιο απο την στιγμη που το παιχνιδι απο την αρχη ειχε καποιο θεμα με τον σχεδιασμο των γραφικων(σχεδον ολοι στα forums το λεγανε) ειναι λογικο να εξακολουθει να εχει .Το αν ρυθμισανε λιγο τον φωτισμο ή τα contrast αυτο δεν μπορει να αλλαξει σημαντικα την αρχικη εικονα για τα γραφικα του παιχνιδιου .Οταν μιλαμε για το λεγομενο "μπλε" δεν εννοουμε οτι ειναι μπλε με την αυτη εννοια του ορου αλλα οτι εχουν μια μουντιλα ...Εννοειται πως μιλαμε για default ρυθμισεις και οχι να αλλαξεις με τις διαφορες τεχνικες που κατα καιρους εχουν βγει in-game την χρωματικη αποδοση ...

 

Ναι καταλαβα ποιο μπλε λες εχεις δικιο, στην αρχη ηταν πολυ εντονο μετα τα χριστουγενα καπως το εφτιαξαν και μετα το προτελευταιο patch τα γραφικα αλλαξαν αρκετα προς το καλυτερο,εγιναν πιο εντονα!!Δεν ξερω αν το ειχες παρατηρησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα εγω επειδη αλλαξα και καρτα και πηγα σε dx11 (ειχα την 295) τα εβαλα ολα σε ultra και ειδα αρκετη διαφορα ,so ...Αν για παραδειγμα βαλεις το bc2 αφου εχεις παιξει το bf3 και κατσεις να παρατηρησεις τον ουρανο ,τα δεντρα,τις φωτιες κτλ και την αντιθεση στα χρωματα μεταξυ τους θα δεις οτι στο bc2 ειναι πολυ πιο εντονη σε σχεση με το bf3 .Βεβαια το bf3 εχει πολυ λεπτομερη σχεδιασμο στα γραφικα ουδεμια αντιρρηση αλλα αυτο που το χαλαει οπως σου ειπα ειναι η "μουντιλα" των χρωματων ,οχι σε ολα ,αλλα σε πολλα σημεια .Δες για παραδειγμα την grand bazar ...Τα textures ενω ειναι καλοσχεδιασμενα χανουν στην χρωματικη αποδοση ,αλλιως θα μιλαγαμε τωρα για νεο crysis 1...

Λιγο στην capsian ειδα μια βελτιωση επειδη συνηθως αυτη παιζω και την εχω παρατηρησει αρκετα αλλα οι υπολοιπες δεν ξερω πανω-κατω τα ιδια μου φαινονται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...