Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μας κοροιδευουν γιατι οι περισσοτεροι ειναι 15χρονων, αλλιως ποιος χεστηκε; με το pc κανεις τοσα πραγματα :wub:

 

πάλι καλά που δεν σου έχει σκάσει το memory leak γιατί θέλει hard reset :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μας κοροιδευουν γιατι οι περισσοτεροι ειναι 15χρονων, αλλιως ποιος χεστηκε; με το pc κανεις τοσα πραγματα :wub:

 

πάλι καλά που δεν σου έχει σκάσει το memory leak γιατί θέλει hard reset :/

Μα και εσυ με τον τροπο που σκεφτεσαι ανοικεις στους αλλους που κραζεις. Τι θα πει με το Pc κανεις τοσα πραγματα, νεα βλακεια ειναι αυτη??? Αγοραζεις ακριβα ενα παιχνιδι και θες να το παιξεις με τα ιδια ή λιγοτερα προβληματα απο αυτα που βγαζουν οι κονσολες. Δηλαδη πως την εχουν δει ορισμενες εταιριες,βγαλτε το παιχνιδι και θα το φτιαξουμε σιγα σιγα μετα απο μηνες???

 

 

Το ιδιο εγινε και με το Skyrim στην εκδοση του Ps3,που μου εβγαλε η εταιρια ελαττωματικό παιχνιδι το πουλησε 60ευρο και οι περισσοτεροι που το αγορασαν και ειχαν τα γνωστα προβληματα που το εκαναν Unplayable και επρεπε να περασουν 9περιπου μηνες μεχρι να το φτιαξουν. Και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα.

 

 

Αλλα μπραβο στην Ea που βγαζει την premium εκδοση με τα Map Που θα ειναι διαθεσιμα μετα απο μηνες http://www.skroutz.gr/s/4022907/Battlefield-4-Premium-Service-PC.html ,και δεν κοιταζει να φτιαξει το παιχνιδι. Παλι καλα που εγω το BF το επαιξα σε φιλο και δεν αναγκάστηκα να πληρωσω 40ευρο για να καθομαι να τρωω καθε λιγο και λιγακι ολα τα προβληματα που ειχε/εχει το BF καθαρά επειδη βιαστηκαν να το βγαλουν το παιχνιδι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και εσυ με τον τροπο που σκεφτεσαι ανοικεις στους αλλους που κραζεις. Τι θα πει με το Pc κανεις τοσα πραγματα, νεα βλακεια ειναι αυτη??? Αγοραζεις ακριβα ενα παιχνιδι και θες να το παιξεις με τα ιδια ή λιγοτερα προβληματα απο αυτα που βγαζουν οι κονσολες. Δηλαδη πως την εχουν δει ορισμενες εταιριες,βγαλτε το παιχνιδι και θα το φτιαξουμε σιγα σιγα μετα απο μηνες???

 

[OFFTOPIC]Το σχόλιο μου πήγαινε γενικότερα στην κόντρα consoles-pcs, και το έγραψα και γρήγορα.

Εν ολίγης λέω πως μια τέτοια "κόντρα" θα ενδιέφερε μόνο μικρές ηλικίες και κανέναν άλλο, κυρίως γιατί συγκρίνουμε δυο τελείως διαφορετικά (ακόμα) πράγματα. Δεν κράζω κανέναν και δεν ανήκω σε κανένα στρατόπεδο. Ας μου χαρίσει κάποιος μια κονσόλα και θα παίξω και με ευχαρίστηση μάλιστα :P Όσον αφορά στο "κάνεις κι άλλα πράγματα με το pc", μιλούσα για δουλειά, το οποίο είναι βέβαια άσχετο με αυτό που είπες.

 

 

Εστιάσαμε σε λίγο διαφορετικά πράγματα και οι δυο. Για άλλο κατάλαβα ότι μιλούσες, και άλλο είπα εγώ από αυτό που κατάλαβες, γιατί δεν το έγραψα καλά. anyway

[/OFFTOPIC]

 

Στα της EA/Dice, βεβαίως και πρέπει κάτι που πληρώνεις να είναι έτοιμο προς χρήση τη στιγμή που πλήρωσες, ανεξαρτήτως πλατφόρμας. Δεν έχω να διαφωνήσω σε κάτι πάνω σ'αυτά που έγραψες.

 

Προσωπικά είναι η πρώτη μου επαφή με την εταιρία, δεν έχω αγοράσει το premium και δεν πρόκειται αν δεν φτιάξουν το παιχνίδι που πλήρωσα. Υπάρχει κόσμος όμως που ή δεν έχει πρόβλημα, ή απλά θέλει να γλιτώσει φράγκα και το παίρνει, σκεπτόμενος ότι με τον καιρό θα φτιάξει έτσι κι αλλιώς. Ε, γι'αυτό το βγάζουν, γιατί πολλοί θα το πάρουν. Μαλάκες είναι στην ΕΑ να χάσουν τα λεφτά, αφού ξέρουν ότι υπάρχει κοινό; - χωρίς να κρίνω το κοινό αυτό προφανώς ε-

 

Η ΕΑ θα κανονίζει το οικονομικό μοντέλο του premium φαντάζομαι, και η Dice θα είναι υπεύθυνη για τις επικείμενες διορθώσεις του παιχνιδιού υπό την επίβλεψή της. Δουλεύουν παράλληλα αυτά τα πράγματα. Βιάστηκαν να το βγάλουν όντως,$$ προφανώς είχε λόγο η ΕΑ και το έκανε. $$

 

Πάντως ξαναλέω, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα για να πεις ότι θα έκλαιγες το 40άρι.

 

Πάω για ύπνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

[OFFTOPIC]Το σχόλιο μου πήγαινε γενικότερα στην κόντρα consoles-pcs, και το έγραψα και γρήγορα.

Εν ολίγης λέω πως μια τέτοια "κόντρα" θα ενδιέφερε μόνο μικρές ηλικίες και κανέναν άλλο, κυρίως γιατί συγκρίνουμε δυο τελείως διαφορετικά (ακόμα) πράγματα. Δεν κράζω κανέναν και δεν ανήκω σε κανένα στρατόπεδο. Ας μου χαρίσει κάποιος μια κονσόλα και θα παίξω και με ευχαρίστηση μάλιστα :P Όσον αφορά στο "κάνεις κι άλλα πράγματα με το pc", μιλούσα για δουλειά, το οποίο είναι βέβαια άσχετο με αυτό που είπες.

 

 

Εστιάσαμε σε λίγο διαφορετικά πράγματα και οι δυο. Για άλλο κατάλαβα ότι μιλούσες, και άλλο είπα εγώ από αυτό που κατάλαβες, γιατί δεν το έγραψα καλά. anyway

[/OFFTOPIC]

 

Στα της EA/Dice, βεβαίως και πρέπει κάτι που πληρώνεις να είναι έτοιμο προς χρήση τη στιγμή που πλήρωσες, ανεξαρτήτως πλατφόρμας. Δεν έχω να διαφωνήσω σε κάτι πάνω σ'αυτά που έγραψες.

 

Προσωπικά είναι η πρώτη μου επαφή με την εταιρία, δεν έχω αγοράσει το premium και δεν πρόκειται αν δεν φτιάξουν το παιχνίδι που πλήρωσα. Υπάρχει κόσμος όμως που ή δεν έχει πρόβλημα, ή απλά θέλει να γλιτώσει φράγκα και το παίρνει, σκεπτόμενος ότι με τον καιρό θα φτιάξει έτσι κι αλλιώς. Ε, γι'αυτό το βγάζουν, γιατί πολλοί θα το πάρουν. Μαλάκες είναι στην ΕΑ να χάσουν τα λεφτά, αφού ξέρουν ότι υπάρχει κοινό; - χωρίς να κρίνω το κοινό αυτό προφανώς ε-

 

Η ΕΑ θα κανονίζει το οικονομικό μοντέλο του premium φαντάζομαι, και η Dice θα είναι υπεύθυνη για τις επικείμενες διορθώσεις του παιχνιδιού υπό την επίβλεψή της. Δουλεύουν παράλληλα αυτά τα πράγματα. Βιάστηκαν να το βγάλουν όντως,$$ προφανώς είχε λόγο η ΕΑ και το έκανε. $$

 

Πάντως ξαναλέω, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα για να πεις ότι θα έκλαιγες το 40άρι.

 

Πάω για ύπνο

Α μαλιστα αρα συγνωμη απο μερους μου ναι λιγο αλλο νομιζα μιας και με μπερδεψες με αυτο που εγραψες παραπανω :P.

 

Οσο για την EA εγω τα λεω γιατι την κραζανε και ποιο παλια με τα online σε Fifa και ειδικα στο BF3 οι console gamers,γιατι τους αναγκαζε να πληρωσουν 10-15ευρο για να παιξουν Online το BF3 αν το αγοραζαν καινουργιο. Εγω πχ εχω τον αδελφό μου που έδειξε πχ τα περι Fifa. 

 

Οσο για το αν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα τωρα οχι τοσο αλλα μεχρι και πριν κατι εβδομαδες ήταν αρκετά. Και να θυμισω ενα πιο παλιο video οσον αφορα το πως ηταν το BF4 τον πρωτο καιρο http://www.youtube.com/watch?v=MknLARblrDQ  :P.

 

Και να και τι εγινε με το Launch του China Rising http://www.eurogamer.net/articles/2013-12-04-battlefield-4-china-rising-launch-adds-fresh-problems

mekca1unhslc.jpg

Απλα Θεικο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αλλαγή για εμένα σχετικά με τα ctd.

 

Ωστόσο, δεν επαίξα πολύ και δεν μπορώ να έχω πλήρη εικόνα. Όταν συμπληρώσω αρκετές ώρες θα ενημερώσω με παρατηρήσεις...αλλά για την ώρα μάπα το καρπούζι :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη πως την εχουν δει ορισμενες εταιριες,βγαλτε το παιχνιδι και θα το φτιαξουμε σιγα σιγα μετα απο μηνες???

Ακριβώς, είτε γιατί δεν θέλουν να του ρίξουν delay είτε γιατί σου λέει δεν βαριέσαι ; Θα το φτιάξουμε σιγά σιγά, ας πάρουμε τα φράγκα αρχικά και βλέπουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως είναι και ένα επιχειρηματικό μοντέλο που ακολουθείτε πλέον. Καθώς τα παραδείγματα είναι πολύ περισσότερα τα τελευταία χρόνια και όλο και πληθαίνουν.

 

Το μοντέλο χρησιμοποιείται για αυτο-χρηματοδότηση του development των παιχνιδιών πλέον απο τις πωλήσεις και τα dlc.

 

Αν το σκεφτείται είναι πολύ έξυπνο και φυσικά ανέξοδο για τις εταιρείες, αφού δανείζονται ζεστούλι cashέρι ουσιαστικά μέσω preorder και κανονικές πωλήσεις αντί να πάρουν δάνειο ή να χρησιμοποιήσουν ήδη υφιστάμενα κεφάλαια για την ανάπτυξη και να βγάλουν ένα τελειωμένο προιόν. Η τεχνολογία του automatic patching τους βοηθάει-άσε που μετά φαίνονται και καλοί οτι κάνουν support στο game!

 

Σατανικά πονηρό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς, είτε γιατί δεν θέλουν να του ρίξουν delay είτε γιατί σου λέει δεν βαριέσαι ; Θα το φτιάξουμε σιγά σιγά, ας πάρουμε τα φράγκα αρχικά και βλέπουμε..

θα το φτιάξουμε σιγά-σιγά μέχρι ένα σημείο,στο μεσοδιάστημα θα ανακοινώσουμε τον επόμενο τίτλο,και μετά θα παρατήσουμε τον σουπερ ντουπερ hyped τίτλο με τα προβλήματα του,για να πάμε στο επόμενο ultra updated game 4.5..

 

έτσι μας κάνουν,όμως και μεις δεν κάνουμε ένα μποϊκοτάζ να δούνε την γλύκα,πάμε σα τα πρόβατα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν δεν έπαιζαν οι δικοί μου BF, θα το άφηνα.

 

Ειδικά στους χάρτες που έχουν μόνο fighter jets, παίζουν ουσιαστικά το δικό τους κυνηγητό, γιατί ποιος θα πάρει laser guided missile (που είναι το μόνο A2G όπλο των fighters) να βοηθήσει το έδαφος, όταν οι άλλοι θα έχουν active radar missiles;

 

Αλλά βλέπεις, "jets are overpowered" και τα ελικόπτερα μια χαρά κρατούν για όποιο ρόλο θες, ακόμη και την ίδια στιγμή.

 

Aς είναι καλά ο μέσος infantrάκιας που έρχεται από άλλα FPSs χωρίς playable οχήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το φτιάξουμε σιγά-σιγά μέχρι ένα σημείο,στο μεσοδιάστημα θα ανακοινώσουμε τον επόμενο τίτλο,και μετά θα παρατήσουμε τον σουπερ ντουπερ hyped τίτλο με τα προβλήματα του,για να πάμε στο επόμενο ultra updated game 4.5..

 

έτσι μας κάνουν,όμως και μεις δεν κάνουμε ένα μποϊκοτάζ να δούνε την γλύκα,πάμε σα τα πρόβατα..

Εδώ βλέπουν ότι το παιχνίδι έχει ένα σωρό θέματα με crashes κλπ και πάνε και πληρώνουν και premium..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ βλέπουν ότι το παιχνίδι έχει ένα σωρό θέματα με crashes κλπ και πάνε και πληρώνουν και premium..

Για να δεις τι βοιδογιδα υπαρχουν ....

 

μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το game ειναι ολο προβληματα, και τωρα εμφανιστηκε κατι νεο σε μενα...

 

Game disconnected: you were kicked by PunkBuster. Stated reason: PunkBuster kicked player 'GeorgeDrs' (for 0 minutes) ... RESTRICTION: Service Communication Failure: PnkBstrA.exe

 

Τι παιζει με δ'αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις τι βοιδογιδα υπαρχουν ....

 

μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Εσύ κάνε μπεεεεεεεεεεεεε

Παιδια το game ειναι ολο προβληματα, και τωρα εμφανιστηκε κατι νεο σε μενα...

 

Game disconnected: you were kicked by PunkBuster. Stated reason: PunkBuster kicked player 'GeorgeDrs' (for 0 minutes) ... RESTRICTION: Service Communication Failure: PnkBstrA.exe

 

Τι παιζει με δ'αυτο???

Έχεις κάνει update το punkbuster ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται install το punkbuster...
Εχω κατευασει ενα αρχειο pbsetup.exe

το τρεχω, κανω add το battlefield 4 και μετα???
δεν το βλεπω πουθενα στο control panel για unintall κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...