Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσο για τα low αν θες παιξε στα low, δεν επιρρεαζει το παιχνιδι του αλλου παρα μονο το δικο σου, οποτε δεν μας νοιαζει ιδιαιτερα

 

Mάλιστα 

 

Οπότε έχουμε πως επηρεάζει στην καταραμένη αδικία  τα 1-2' που κάνει γρηγορότερα loading ο άλλος ΑΛΛΑ οι γραφικές προδιαγραφές δεν επηρεάζουν το παιχνίδι για τους άλλους για πράγματα πχ πόσο ξεκάθαρα μπορεί να σε δει ο άλλος....

 

Ηοld that thought...

 

Terrain decoration - High -> On low the grass is not tranparent (harder to spot an enemy hiding in tall grass), on low or medium "decorations" have the "pop-in" effect like the one described under terrain quality. 

 

maxresdefault.jpg

 

 

 

H αδικία ήδη υπάρχει όταν ο άλλος παίζει με 140ms και εσύ 8-17. Η αδικία ήδη υπάρχει όταν ο άλλος παίζει 1440p @60 fps και εσύ με τα 40άρια σε 720p. 

 

Οπότε το loading time είναι κάτι αστείο σαν μέτρο που προκαλεί πιο πολύ ενόχληση σε αυτούς που φορτώνουν το παιχνίδι γρήογρα παρά βοηθάει αυτούς με τα αργά συστήματα. Κάνει καλό στους αργούς αλλά γενικά πιστεύω πως κάνει πολύ περισσότερο κακό παρά καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εαν σε κανουν kick απο τον σερβερ τι γραφει στο μηνυμα κατω? could not join server(1)?.

γιατι οταν επαιζα τους ειχα παρει κ τα σώβρακα!. 40 kill 12 death, 

δεν εχω cheat. παντως εαν με εκαναν kick τι να πω, ειναι για πολλες σφαλιαρες!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι τι;

Μεις οι premium μεξικάνοι,πίνουμε τακίλες στο όνομα της ΕΑ από τις πρώτες μέρες κιόλας,και κάνουμε σιέστες κάτω από το τεράστιο σομπρέρο μας! :P

we'r fcking OWN everything not just moooaar :lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις φιλος?????Καπου σε εχω δει........ :X  :X  :X  :X  :eek: Για BF3 λεω :devil:  :devil:

 

Και BF4 απλά πολύ πιο σπάνια και καθόλου σοβαρά :P. Εννοώ dat moment που παίρνεις πρώτη φορά PDW για να πάρεις το assignment είσαι στο 40κάτι-5 και παίρνεις ban από τον server χωρίς reason καν :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οι ssd δεν είχαν μόνο το πλεονέκτημα του πρώτου loading σε new round, εμένα πλέον φορτώνουν όλες οι πίστες αμέσως (θυμάμαι που περίμενα πάνω από 1 λεπτό για να μπω σε server) οπότε το πλεονέκτημα των ssd's δεν χάθηκε όπως θέλουν να λένε. Για το ότι είναι πιο δίκαιο για όλους εννοείται.

ειχα καιρο να μπω κοιτά προσωπικα αν κ κατοχος ssd ηταν καλη φαση που μπαιναμε νωριτερα αλλα πλεον ειναι δικαιο για ολους κ ακομη καλυτερο για μενα να βγαινοουν ολοι μαζι.Πανε 10 ατομα σε μια σημαια κ εχω ριξει ucav απο την βάση μου κ τσουπ να τα πρωτα multi kill ευκολα κ χωρις να ιδρωσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά. ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

το δανειστικά από ένα φίλο και έπαιξα το campaign του. (πωρώθηκα με λίγα λόγια).

επειδή είναι η πρώτη φορα που ασχολούμαι με το bf4 και τα dlc:

1. σε κάθε dlc έχει extra αποστολές η διαφορετικές αποστολές στο campaign?

2. για να παίξω online πρέπει να έχω και τα dlc?

Συγγνώμη για τις noobo ερωτήσεις, μέχρι στιγμής ασχολιόμουν με το cod2 (ναι το παλιό) το οποιο έχει εκλείψει σχεδόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι τα dlc για να παίξεις το multiplayer. Επίσης τα dlc δεν έχουν καμία σχέση με το campaign, έχουν κάποιες παραπάνω πίστες και όπλα για το multiplayer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι τα dlc για να παίξεις το multiplayer. Επίσης τα dlc δεν έχουν καμία σχέση με το campaign, έχουν κάποιες παραπάνω πίστες και όπλα για το multiplayer.

 

Σ'ευχαριστώ φίλε. να σαι καλα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα; με gamepad στο Battlefield 4

 

Γεια σας! Ένας φίλος μου αγόρασε το Rzer Sabertooth Xbox360 gamepad. Το έβαλε στο battlefield και ενώ όλα λειτουργούν τέλεια, έχει ένα πρόβλημα όταν σημαδεύει! Αν σημαδέψει λίγο πιο μακριά από τον παίκτη, δεν κεντράρει τον παίκτη ενώ κανονικά θα έπρεπε γιατί δεν είναι καθόλου εύκολο να κεντράρει από μόνος του λόγο του υψηλού sensitivity (έχει πειραματιστεί με τις ρυθμίσεις του gamepad για το sensitivity). Γίνεται να το ρυθμίσει κάπως ή έτσι είναι;

 

Υ.Γ. Επειδή είμαι τελείως άσχετος με το παιχνίδι αν έκανα λάθος, πείτε μου για να το διορθώσω! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...