Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι? Πιστευεις οτι το BF θα γινει καλυτερο χωρις αυτον? Υπαρχουν 1000αδες τετοιοι απο εποχες BF2 που απλα σου σπανε τα νευρα....

 

Απο την αλλη, αν μπορουσαν να φτιαξουν ενα παιχνιδι χωρις hackers θα ηταν καλα...Στο τελος ομως τι παιρνεις? Ενα παιχνιδι για να κανεις report?? 

 

Φιλικα παντα, δε φταις εσυ που σε χαλαει ο τυπος, ευθυνη της DICE ηταν και ειναι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ακόμα να το πάρω το game lol.

Αύριο πάω για paysafe και το τσιμπάω στο 10αρικο απο origin πάντως. Αν δω πως μου αρέσει θα πάρω και το premium όπως και στο 3.

Θεωρώ δεδομένο πως έχει βελτιωθεί ο netcode κλπ σε σχέση με παλιότερα μιας και δεν έχω ασχοληθεί με το παιχνίδι καθόλου.

 

Edit: Το πήρα απόψε τελικά. Το nickname μου στο origin είναι AekReaper21, ας με κάνει add όποιος ψήνεται για κανα ματσάκι.

Επεξ/σία από aekoriginal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! Ημουν φανατικος και τρελαμενος με το bf 2142 multiplayer.αργοτερα λογω σχολης κτλ τα παράτησα.

Τον τελευταιο καιρο ζαχαρωνω το bf 4 καθως με τρελανανε τα βιντεακια που ειδα και μου εχει λειψει πολυ το multiplayer!

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: με την απλη εκδοση 10ευρω στο origin μπορω να παιξω κανονικα online?τι διαφορα εχει απο την premium και τι ειναι αυτο το premium κλειδι? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς να παίξεις κανονικά online. Με το premium παίρνεις όλα τα dlcs τα οποία σου δίνουν πολλά maps ακόμα για το online και μερικά παραπάνω όπλα. Επίσης με το premium έχεις προτεραιότητα όταν θέλεις να μπεις σε εναν server που ειναι full και περιμενουν και άλλοι να μπουν. Σου δίνει και κάποια battlepacks τα οποία μέσα έχουν όπλα, boosts, emblems κτλ. Και βέβαια σου δινει και πρόσβαση σε κάποια premium events. πχ 2 εβδομαδες προσβαση στα dlc πριν απ' οσους δεν εχουν premium και double xp weekends

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση! Τι ειναι τα dlc? Και κατι ακομα, αν εγω εχω το key πχ ενω εσυ οχι τοτε μπορουμε να παιξουμε στον ιδιο σερβερ? Αν ναι δεν ειναι αδικο και η μαχη δεν ειναι ανιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καλός ο παίκτης και με το blowtorch μπορεί να παίξει,απο κει και πέρα είναι ποιο όπλο θα μάθεις να δουλεύεις και σε τι είσαι καλός.

Δεν μπορούν όλοι να πιλοτάρουν εξαιρετικά,και μετά να είσαι sniper στα 1000Μ για headshots και την επόμενη να ρίχνεις 2-2 τα ελικόπτερα με το RPG.

Υπάρχουν βέβαια και κλασσάτοι παίκτες που είναι παντώς καιρού αλλά στην πλεοψηφία τους πληρώνονται γι αυτό.

Όλοι οι premium παίκτες μπορούν να παίξουν σε όλους τους χάρτες με όλα τα όπλα ενω ο απλός παίκτης περιορίζεται στα "εργαστασιακά" καλούδια που δίνει το παιχνίδι.

Ισχύει ότι σε μερικές περιπτώσεις ο premium έχει πλεονέκτημα πχ ballistic shield που έχει ο support ακόμα και χειροβομβίδες αντέχει κλπ,αρα εγω θα την αποκρούσω με ενα ποσοστό ζημιάς Χ ενώ εσυ θα την φάς ολάκερη. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερίζω και εγώ την κοινότητα του Βattlefield. Aπό χθες έγινα και εγώ κάτοχος του παιχνιδιού (premium edition) και θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Αρχικά, όσο αναφορά το bow πως και τι χρειάζεται για να το πάρω??? Επίσης, στο battlelog έχω όνομα Animus_Gr , αν ενδιαφέρεται κανείς για κανα matchaki ας με κανει friend.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να κάνεις τα 3 phantom assignments.

για να τα ανοίξεις δες εδω για τα 2 πρώτα

για το τρίτο

 

μετά απο αυτά,η κατά την διάρκεια του παιχνιδιού σου γενικότερα πρέπει να μπεις στους 4 νέους χάρτες και να βρεις τα unique dogtags που δίνει ένας εξ αυτών.ΔΕΝ χρειάζεσαι και τα 4(ενα σε κάθε χάρτη)

ΟΜΩΣ μπες σε server που ψάχνουν για τα dogtags διαφορετίκα θα σε φάνε μιας και δεν ψάχνουν οι υπόλοιποι.Dogtags υπάρχει 1 σε κάθε map λογικα. Όποιος το βρει ακούγεται ενας ήχος και μετά είτε θα εμφανίσει άλλο είτε πρέπει να γίνει  restart το παιχνίδι δεν γνωρίζω τι παίζει.Διάφορες φήμες υπάρχουν ότι βγαίνει στα πρώτα 5-10 λεπτά και αν κάποιος το βρει ξανακάνει spawn(το dogtag)μετά απο 5-10 πάλι.

Εγω το δικό μου το βρήκα στη Hangar21 με λίγο ψάξιμο και βοήθεια απο την ελληνική κοινότητα του bf4,ήμουν με 2 παιδία στον συγκεκριμένο χάρτη και το βρήκε ενας εξ αυτών και μου το δώσανε μιας και το είχανε και οι 2. (ποποφαρδία μιας και άλλοι ψάχνουν 2-3 μέρες και τίποτα :Ρ )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://battlelog.battlefield.com/bf4/battlereport/show/1/537708158459698688/834353638/

Βραδυνή περιπολία με νέο ρεκορ kills...

 

Ωραιος Σταθη! Μου δινεις κινητρα να παιζω ποιο πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...