Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα εδώ και 3 μέρες όταν πηγαίνω να συνδεθώ μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα 

                                   you have been kicked by punkbuster 

 

τι είναι και τι πρέπει να κάνω 

εγκατέστησε το punk buster αν δεν το έχεις,διαφορετικά πρέπει να το βρεις απο τα αρχεία του παιχνιδιού και να το τρέξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είναι η πρώτη φορά που μου εμφανίζει κάτι τέτοιο με πετά έξω κάθε φορά που είναι έτυμο να μπει σε παιχνίδι εδώ και 1 χρόνο που έχω το game δεν το  ξανά έκανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι η πρώτη φορά που μου εμφανίζει κάτι τέτοιο με πετά έξω κάθε φορά που είναι έτυμο να μπει σε παιχνίδι εδώ και 1 χρόνο που έχω το game δεν το  ξανά έκανε 

λογικό να σε πετάει,χωρίς αυτό (PB) που είναι ασφάλεια anti-cheat δεν ξεκινάει κανένα παιχνίδι.

όπως έγραψα και πριν,μέσα στα αρχεία του παιχνιδιού θα το δεις να υπάρχει pbvc καπως έτσι,το τρέχεις και θα φτιάξει.

έχω καιρό να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο παιχνίδι,όταν μου το είχε βγάλει μετά απο αναβάθμιση σε 10αρια θυμάμαι έτσι είχε λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι η πρώτη φορά που μου εμφανίζει κάτι τέτοιο με πετά έξω κάθε φορά που είναι έτυμο να μπει σε παιχνίδι εδώ και 1 χρόνο που έχω το game δεν το  ξανά έκανε 

Εκτός και αν έβαλες κανένα hack  και σε τσάκωσε  :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή εάν κάπως δοκιμάσει hack  και τον τσακώσουν πόσο καιρώ τον μπλοκάρουν μήπως για πάντα

 

ρωτώ  να μην δοκιμάσω καθόλου 

 

ευχαριστώ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν σε έπιασε με hack το ban είναι μόνιμο.Αν πιαστείς κάνε καινούριο λογαριασμό στο origin και αγόρασε ξανά το παιχνίδι.Δεν ξέρω αν έχει και hardware ban και σου μπανάρει την ip και τον υπολογιστή ακόμα.Σε κάποια games γίνεται και αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να εφαγες false ban και να μη το πήρες χαμπάρι. Είχα διαβάσει περιπτώσεις αλλά και από εμπειρία που άκουσα από φίλο στο BF3 είχαν banαρει μια περίοδο καταλάθος ένα μεγάλο αριθμό χρηστών. Νομίζω είχε κάποιο σαν bug το punkbuster. Κάποιους τους ξε-ban@ραν μετά από μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή εάν κάπως δοκιμάσει hack  και τον τσακώσουν πόσο καιρώ τον μπλοκάρουν μήπως για πάντα

 

ρωτώ  να μην δοκιμάσω καθόλου 

 

ευχαριστώ  

 

Ρωτάω, λέει, για να μη δοκιμάσω καθόλου... Διαφορετικά θα δοκίμαζες δηλαδή; Μου κάνει εντύπωση που σου απαντάνε κιόλας μετά από την παπαριά που έγραψες!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις χακ, δοκίμασε. Αυτό το error με το punkbuster μου το έβγαλε 4-5 συνεχόμενες φορές... είχα ξεχάσει ότι είχα κάνει φορμάτ πριν λίγο καιρό και δεν το είχα τρέξει από τότε. Θέλει install το punkbuster ΚΑΙ να τρέξεις το service του μια φορά τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα μια ερώτηση

 

                                       Γιατί αργή να φορτωση ο server το game

o server δεν αργεί να φορτώσει το οτιδήποτε,αν έχεις μεγάλο loading time(το οποιο δεν αναφέρεις πόσο είναι)ειναι θέμα του υπολογιστή σου.

Στο σύστημα της υπογραφής με high settings(και μερικες επιλογες Ultra) θέλω απο 15-35-40 secs αναλόγως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα, έχω αγοράσει το παιχνίδι εδώ και καιρό, δεν παίζω πολύ και όταν παίζω αυτό που κάνω συνήθως είναι με φίλο στους online servers. Σκέφτομαι να αξιοποιήσω παραπάνω το παιχνίδι και να παίξω το campaign του. Ο φίλος μου μου είπε πως μπορούμε να το κάνουμε μαζί και δεν είναι αναγκαστικό να το κάνω μόνος μου. Αν το κάνω μόνος μου θα κερδίσω τίποτα παραπάνω (π.χ. experience χωρίς να μυραστεί και στους δύο ή achievements); Επίσης μου αρέσει πολύ σαν ρόλους να παίζω assault και recon. Αν και ξέρω πως το καλύτερο όπλο είναι αυτό που θα βολέψει τον καθένα, έχετε να μου προτείνετε ένα αυτόματο για assault και ένα sniper για recon ώστε όταν τα ξεκλειδώσω να προσπαθήσω να τα μάθω; Είμαι 11lvl παίχτης, με assault έχω ανοίξει μέχρι το ΑΕΚ-971 και από sniper τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scar-H για medic, πολύ δυνατό και σταθερό με το μειονέκτημα των 21 σφαιρών στη γεμιστήρα.

Για sniper εννοείς bolt-action ? Οποιοδήποτε και να πάρεις, αν μάθεις να βαράς κεφάλι τότε δεν έχει σημασία για μένα.

 

Δυνατό bolt action sniper ειναι το M98B.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω αγοράσει το παιχνίδι εδώ και καιρό, δεν παίζω πολύ και όταν παίζω αυτό που κάνω συνήθως είναι με φίλο στους online servers. Σκέφτομαι να αξιοποιήσω παραπάνω το παιχνίδι και να παίξω το campaign του. Ο φίλος μου μου είπε πως μπορούμε να το κάνουμε μαζί και δεν είναι αναγκαστικό να το κάνω μόνος μου. Αν το κάνω μόνος μου θα κερδίσω τίποτα παραπάνω (π.χ. experience χωρίς να μυραστεί και στους δύο ή achievements); Επίσης μου αρέσει πολύ σαν ρόλους να παίζω assault και recon. Αν και ξέρω πως το καλύτερο όπλο είναι αυτό που θα βολέψει τον καθένα, έχετε να μου προτείνετε ένα αυτόματο για assault και ένα sniper για recon ώστε όταν τα ξεκλειδώσω να προσπαθήσω να τα μάθω; Είμαι 11lvl παίχτης, με assault έχω ανοίξει μέχρι το ΑΕΚ-971 και από sniper τίποτα.

Για close combat το aek δεν έχει αντίπαλο,εκτός κ αν ο παίκτης είναι πιο έμπειρος και σε κατεβάσει με κανένα mtar η καραμπίνα.

αναλόγως του τι θα παίξεις στο Online, ο recon δεν βοηθάει και τόσο την ομάδα,αντε να κάνει κανένα σποτάρισμα,να βοηθήσει καμία κατάσταση αλλα μέχρι εκεί.

αντε να πιάσει και καμια σημαία αλλα αν του έρθει τανκ και δεν εχει C4 τον ήπιε.

 

 

σε conquest ο engineer χρειάζεται σε μεγαλο βαθμό ιδιαίτερα αν εισαι gunner σε οχημα(η ακόμα και οδηγός)και ο support για σφαίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ο recon δεν βοηθάει και τόσο την ομάδα,αντε να κάνει κανένα σποτάρισμα,να βοηθήσει καμία κατάσταση αλλα μέχρι εκεί.

αντε να πιάσει και καμια σημαία αλλα αν του έρθει τανκ και δεν εχει C4 τον ήπιε....

:huh:  :blink:  :rolleyes:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...