Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:huh:  :blink:  :rolleyes:

aggressive recon;

το 90% πάνε και κάθονται σε μια κορυφή,στην οποια εφτασαν με το Jet Η με heli και σημειωτέον το παράτησαν mid-air(χεστήκαμε για τα υπολοιπα μέλη που ειναι μέσα)και στήνουν σκηνή.

 

 

ξέρω οτι υπάρχουν και πολλοί καλοί παίκτες με την συγκεκριμένη κλάση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν παίζω με τον φίλο μ συνήθως μπαίνουμε σε servers που είναι 4 ομάδες και προσπαθείς να φτάσεις στα "50" ομαδικά kills, Squad Deathmatch πρέπει να λέγεται αυτό το στυλ παιχνιδιού. Όταν παίζω sniper δεν μου αρέσει να κάθομαι και να περιμένω σε ταράτσες, μπαίνω μπροστά, είμαι υπέρ του "aggressive recon".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aggressive recon;

Αρχικά, δεν είναι σωστό να τσουβαλιάζουμε και να κατηγορούμε την κλάση. Έχω πετύχει δεκάδες support & medic να μένουν σε ένα καλό σημείο και να θερίζουν κόσμο, χωρίς να προσφέρουν τίποτα στην ομάδα (flag cap). Το ότι αρκετοί παίκτες επιλέγουν τον recon για να κάτσουν στα βουνό και να ρίχνουν, είναι απλά γιατί μόνο με αυτή την κλάση, μπορούν να είναι μακρυά και να πετυχαίνουν. Επίσης, τα μακρυνά hs εξιτάρουν αρκετό κόσμο.

 

Όμως, δεν είναι μόνο ο aggresive recon που βοηθάει. Ακόμα και το spotiing είναι σημαντικό, όταν η ομάδα σου πάει να πάρει σημαία κι εσύ τους βοηθάς να καθαρίσουν άτομα που δε βλέπουν.

Κι όχι μόνο...

Ειδικά στο 3, ήμουν αρκετά συχνά στο βουνό, μακρυά από σημαίες, με 0 kills, αλλά βοηθούσα την ομάδα.

Spawn beacon, για να μπορούν να βγαίνουν στην πλάτη του οχτρού.

Soflam, για να κλείνεις τον ουρανό για τον αντίπαλο, ακόμα και άρματα. Υπήρχαν φορές, που παίζαμε με παρέα, που είχαμε έναν από κάθε κλάση. Ο engineer, έκανε τη δουλειά, ο support του έδινε ammo, ο medic τους σήκωνε αν έπεφταν (και παίρναμε το lkit του αν έπεφτε αυτός) κι εγώ, στο βουνό, να μαρκάρω το σύμπαν.

 

Δεν είναι τα kills το παιχνίδι, πρέπει να το καταλάβετε κάποια στιγμή αυτό. Κι ισχύει για όλες τις κλάσεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι οχι μόνο αυτά, πολλές φορές φρενάρει αντεπιθέσεις.

 

(Αρκεί βεβαίως να 'ναι ανοιχτομάτης, οχι να 'ναι στημένος δίπλα δίπλα με άλλον καμπερά ΕΧΘΡΟ!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τώρα εσείς μιλάτε για πολύ πιο τακτικό παιχνίδι, εκεί συμφωνώ, αλλά εγώ παίζω για τα kills και το γρήγορo map. Το style που παίζω μοιαζει πιο πολύ με CounterStrike παρά με bf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τώρα εσείς μιλάτε για πολύ πιο τακτικό παιχνίδι, εκεί συμφωνώ, αλλά εγώ παίζω για τα kills και το γρήγορo map. Το style που παίζω μοιαζει πιο πολύ με CounterStrike παρά με bf.

Kills και γρήγορο map... Μήπως θες να πεις call of duty?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kills και γρήγορο map... Μήπως θες να πεις call of duty?

 

Squad Deathmatch, 4 squads κερδίζει αυτό που θα φτάσει πρώτο στα 50 kills, συνήθως το map κρατάει 5 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squad Deathmatch, 4 squads κερδίζει αυτό που θα φτάσει πρώτο στα 50 kills, συνήθως το map κρατάει 5 λεπτά.

Αυτό όμως, δεν είναι Battlefield. Ανάλογο gameplay, μπορείς να έχεις με άλλα 10 παιχνίδια, ίσως και με καλύτερο experience.

Το BF, όπως λέει και το όνομα, είναι μάχες, στο πεδίο, σε πόλεις, με κάποιο σκοπό (rush, cq, etc).

Στα πρώτα, δεν είχε καν tdm, sqdm, κλπ. Αυτά μπήκαν αργότερα για εμπορικούς λόγους.

Κι εγώ παίζω άλλα modes, αλλά συνήθως ή βαριέμαι και θέλω, όπως είπες, 5 λεπτά, ή μαζεύω πόντους/kills για να ξεκλειδώσω κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό όμως, δεν είναι Battlefield. Ανάλογο gameplay, μπορείς να έχεις με άλλα 10 παιχνίδια, ίσως και με καλύτερο experience.

Το BF, όπως λέει και το όνομα, είναι μάχες, στο πεδίο, σε πόλεις, με κάποιο σκοπό (rush, cq, etc).

Στα πρώτα, δεν είχε καν tdm, sqdm, κλπ. Αυτά μπήκαν αργότερα για εμπορικούς λόγους.

Κι εγώ παίζω άλλα modes, αλλά συνήθως ή βαριέμαι και θέλω, όπως είπες, 5 λεπτά, ή μαζεύω πόντους/kills για να ξεκλειδώσω κάτι.

servers με live admins υπάρχουν ακόμα η όχι;

ο βασικότερος λόγος που το σταμάτησα απο τότε που τα δικά μας αρχισαν να κλείνουν στο 4.

 

Θα μου πεις τώρα το ψωμί ειναι στο 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

servers με live admins υπάρχουν ακόμα η όχι;

ο βασικότερος λόγος που το σταμάτησα απο τότε που τα δικά μας αρχισαν να κλείνουν στο 4.

 

Θα μου πεις τώρα το ψωμί ειναι στο 1.

Δεν το γνωρίζω, δεν έχω πάρει server στο 1. Όμως, μια ομάδα που παίζαμε μαζί (BF3, BF4, BFHL), από Σκωτία, πήραν για λίγο και τον έκλεισαν. Ο λόγος ήταν, ότι με τον περιορισμό των 30 παικτών για να ξεκινήσει ο γύρος, ήταν σχεδόν αδύνατο να γίνει. Πόσοι θα είχαν τη διάθεση να κάθονται idle και να περιμένουν να μπουν οι υπόλοιποι;

Τώρα για active admins, όσο τον είχαν, μέσα ήταν. Δεν είχαν Procon, αλλά κάποια διαχειριστικά εργαλεία, είχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά! Έχετε προσέξει ότι όταν πας να επιλέξεις σέρβερ λέει πχ 58/64 άτομα και τελικά όταν φορτώσει ο σέρβερ έχει 7-8 μέσα? Μου συμβαίνει συνέχεια και είναι πολύ σπαστικό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Και σε εσας τελευταία, όλοι οι server δείχνουν να έχουν το ίδο ping;; Εννοείται ότι όταν μπαίνεις σου δείχνει το πραγματικό, αλλά όταν βλέπεις όλους τους server για να δεις σε ποιόν θα μπεις, όλοι μου έχουν το ίδιο ακριβώς νούμερο (πχ 79).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...