Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy White Pocket δώρο απ' τh wind με ανανέωση 59€ !


JohnMik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει κάποιος να μας πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε ώστε το κινητό να μην μπαίνει στο Ίντερνετ μέσω wind αλλα μονο μέσω wi-fi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γράφει δωρεάν για τα νέα πακέτα. Δε λέει κάτι για τις ανανεώσεις. Έχει κάποιος κάποιο screenshot που να λέει ότι είναι δωρεάν η αποστολή του κινητού για τις ανανεώσεις;

Δε θέλω να τα βάλει απο την τσέπη του ο υπάλληλος...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

δεν έχω παραλάβει ακόμα, αλλα στην ερώτηση που έκανα τηλεφωνικά στην κοπέλα που με είχε πάρει για να μου πει οτι θα μου το στείλουν μου απάντησε ξεκάθαρα οτι είναι δωρεάν η αποστολή και η αντικαταβολή, εμείς πληρώνουμε μόνο τα 59

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν δεν αναφερεται οπουδηποτε ρητα και κατηγορηματικα κατι περι μεταφορικων σε οποιαδηποτε περιπτωση, εννοειται δεν τιθεται θεμα να πληρωσεις τιποτα.

ο υπαλληλος τι εβαλε απο την τσεπη του? απο ποτε στην acs δουλευουν ετσι? (εκτος αν κατι εχασα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει κάποιος να μας πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε ώστε το κινητό να μην μπαίνει στο Ίντερνετ μέσω wind αλλα μονο μέσω wi-fi?

Ρυθμίσεις - Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Χρήση δεδομένων Πακέτων στο Off και Περιαγωγή δεδομένων επίσης στο off. Να ξαναπώ μπράβο στους μάγκες που βρίσκουν τις προσφορές.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στον topic starter ! ! !

Μπορεί να μας πει καποιος που το εχει παραλάβει αν το GPS δουλευει αυτόνομα ή μέσω internet με τις ανάλογες χρεώσεις ?

 

Συγγνώμη που παρεμβαίνω για κάτι μη ουσιαστικό σχετικά με το κυρίως θέμα του topic, αλλά το παραπάνω το έχω δει κι άλλες φορές να γράφεται στο forum και νομίζω πως είναι προϊόν παρεξήγησης.

 

Έχω την εντύπωση ότι τα κινητά με A-GPS (Assisted GPS) δε δουλεύουν μόνο μέσω Internet. Αν τυγχάνει να έχεις Internet στο κινητό, τότε βοηθάει να υπολογίσουν το στίγμα (να «κλειδώσει» το GPS, που λέμε) λίγο πιο γρήγορα. Αλλά σε κάθε περίπτωση, δουλεύουν και αυτόνομα, δεν απαιτούν σώνει και καλά Internet πρόσβαση.

 

Αν κάνω λάθος, παρακαλώ διορθώστε με.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμίσεις - Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Χρήση δεδομένων Πακέτων στο Off και Περιαγωγή δεδομένων επίσης στο off. Να ξαναπώ μπράβο στους μάγκες που βρίσκουν τις προσφορές.

 

Ευχαριστω.

 

Συγγνώμη που παρεμβαίνω για κάτι μη ουσιαστικό σχετικά με το κυρίως θέμα του topic, αλλά το παραπάνω το έχω δει κι άλλες φορές να γράφεται στο forum και νομίζω πως είναι προϊόν παρεξήγησης.

 

Έχω την εντύπωση ότι τα κινητά με A-GPS (Assisted GPS) δε δουλεύουν μόνο μέσω Internet. Αν τυγχάνει να έχεις Internet στο κινητό, τότε βοηθάει να υπολογίσουν το στίγμα (να «κλειδώσει» το GPS, που λέμε) λίγο πιο γρήγορα. Αλλά σε κάθε περίπτωση, δουλεύουν και αυτόνομα, δεν απαιτούν σώνει και καλά Internet πρόσβαση.

 

Αν κάνω λάθος, παρακαλώ διορθώστε με.

 

Σωστα τα λες.Τα λεει και εδω:

http://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS

"Standalone" or "Autonomous" GPS operation uses radio signals from satellites alone. A-GPS additionally uses network resources to locate and use the satellites in poor signal conditions.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο στον topic starter ! ! !

Μπορεί να μας πει καποιος που το εχει παραλάβει αν το GPS δουλευει αυτόνομα ή μέσω internet με τις ανάλογες χρεώσεις ?

Ότι λέει ο parsifal , το gps δουλεύει και μόνο του αλλά και μέσω ασύρματου δικτύου ( για ποιο ακριβή αποτελέσματα όπως αναφέρει το google maps ). Φυσικά δεν παίζει καμία χρέωση από wifi.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πήρα τηλ στην wind για επιβεβαίωση της summer edition και πρέπει να ενεργοποιηθεί εντός 30 μερών από την σύνδεσή μας με τα 59 ευρο :-D μια χαρά!!!! δλδ δινεις 64Ε και περνεις 89Ε χρονο ομιλιας+ΜΒ+sms+ galaxy pocket :wub:

κανα λινκ έχει κάποιος για φθηνό φορτιστή αυτοκινήτου;;

 

τι εννοεις δινεις 59 και εχεις 89 ευρω διαθεσιμα φιλε ?

 

 

 

οπως και να εχει, θεωρω οτι ειναι μια πολύ καλή προσφορά και ενα καλό κ τίμιο κ ευχρηστο τηλεφωνακι.

Επεξ/σία από Locke_John
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E εγραψε ο ανθρωπος για την "summer edition"!!!

Εδω ειναι σε αλλο thread στο insomnia "ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ" θα δεις λεπτομερειες (και προφανως αθροισε ολα τα οφελη σε βαθος... εξαμηνου)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E εγραψε ο ανθρωπος για την "summer edition"!!!

Εδω ειναι σε αλλο thread στο insomnia "ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ" θα δεις λεπτομερειες (και προφανως αθροισε ολα τα οφελη σε βαθος... εξαμηνου)!

 

Εβαλα την καρτα μου ηρθαν οι ρυθμισεις αλλα οταν αποθήκευα αλλα σε 2/4 εγραψε λαθος.

Τωρα δεν εχω INTERNET (το δωρεαν).

Υπαρχει τροπος να λαβω ξανα τις ρυθμισεις καπως?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι εχεις μη δωρεαν ιντερνετ και μπορεις να μπεις?

αν ναι δεν ξερω να σου απαντησω αλλα επειδη φανταζομαι οτι ισχυει το "οχι" μπορεις και να σου ξαναστειλουν το sms που περναει τις ρυθμισεις (γι' αυτο υπαρχει και το τηλεφωνικο support μεταξυ αλλων) και να τις περασεις χειροκινητα. Εδω στην περιπτωση που υποστηριζεται η συσκευη σου απο τον παροχο θα βρεις τις ρυθμισεις στη σελιδα (του παροχου) αν οχι τωρα γραφοντας απο το κινητο δεν μπορω να σε βοηθησω, αν δεν τα γραψει αλλος ισως χρειαστεις 3-4 τηλεφωνα στο support (γιατι υπαρχουν μερικοι ασχετοι και δε θα ξερουν να σου πουν).

Αν πηρες το galaxy pocket της προσφορας κατα 80% ανηκεις στην τελευταια περιπτωση (οπως εγω με το galaxy Y Pro).

Ασχετο, σημερα πηγα να αγορασω ενα πακετο (ομιλιας) απο το online account μου στην Q και μου το χρεωσε 2 φορες οποτε οσοι εγγραφειτε στο myQ εχετε το νου σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...