Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XV [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ebay?

Yep, 17 euros για το Type 0 + FFXV με ένα voucher που μου έδωσε το ebay (-10 αγγλικές λίρες)

 

Έψαχνα code για το Episode Duscae αλλα κάτω απο 25-30 ευρώ δύσκολα βρίσκεις και όλα ειναι auctions...

 

Μας έκανε την ζωή δύσκολη η SE με το FFXV demo  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι πιθανότατη και η κυκλοφορία του για PC εγώ θα έλεγα hold your horses.

 

Όντως πιθανή, αν όχι confirmed από το demo. Physx σε AMD GPU στις κονσόλες κάπως δύσκολα. Εκτος άμα τρέχουν CPU physx.

 

finalfantasyxvepisodeaouah.jpg

 

Πάντως αυτό είναι ένα παιχνίδι που θέλω να δω στο PC, downsampled πρέπει να είναι κόλαση τα γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω η εκδοση για pc ειναι παρα πολυ πιθανη, physx μπορεις να εχεις απο τη cpu αλλα θα καταναλωσει αρκετους πορους τους οποιους δεν νομιζω οτι μπορει να διαθέσει ευκολα η αδυναμη cpu των κονσολών. Αν και το θελω στο pc οπωσδήποτε δεν θα με χαλαγε και να μη βγει, αλλο ενα παιχνιδι για να δικαιολογησω την αγορα του ps4. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το demo είναι τεράστιο, έπαιξα γύρω στην μια ώρα και δεν έκανα σχεδόν τίποτα. lol

 

Μερικές εικόνες

 

finalfantasyxvepisodeuruwn.jpg

finalfantasyxvepisodekuu00.jpg

finalfantasyxvepisodewwuly.jpg

finalfantasyxvepisodepauy9.jpg

finalfantasyxvepisodedpuch.jpg

finalfantasyxvepisodeo5uil.jpg

finalfantasyxvepisode7cuea.jpg

finalfantasyxvepisodekuuvc.jpg

finalfantasyxvepisode4duhr.jpg

finalfantasyxvepisodeazu6d.jpg

finalfantasyxvepisodefuua1.jpg

 

Άμα καταφέρουν να το τρέχουν σε 1080p/30 fps στις κονσόλες θα είναι επίτευγμα πάντως, έχει αρκετά θέματα με το framerate και πρέπει να τρέχει σε 900p στο Ps4. Βεβαια πολύ πιθανό να το δούμε σε ένα χρόνο από τώρα, είναι ήδη αρκετά μπροστά τεχνολογικά(ο φωτισμός ειδικά, real time shadows, SSR στις λίμνες, GI, volumetric lighting, Night/Day cycle) για open world και είμαι σίγουρος όπως και τα αλλα FF θα είναι πανέμορφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το framerate το καταλαβαίνεις ότι έχει θέματα αλλά πιστεύω ότι είναι κάτι που θα φτιάξει μέχρι την κυκλοφορία του παιχνιδιού. Πάντως δεν πιστεύω να καταφέρουν να το κάνουν 1080p30, μυρίζομαι 900p30 για PS4 και 720p30 για Xone. Φυσικά ελπίζουμε στα 1080p30 στο τελικό στάδιο και για τις δυο κονσόλες αλλά καταλαβαίνω ότι είναι απίθανο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυριο με το καλο θα το παιξω, φαινεται πανεμορφο. Αν προλαβω να το κανω ενα record για να το ανεβασω στο youtube, θα το ποσταρω εδω να το δειτε, οσοι δεν θελετε να παρετε το Type 0 για να παιξετε το demo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όντως πιθανή, αν όχι confirmed από το demo. Physx σε AMD GPU στις κονσόλες κάπως δύσκολα. Εκτος άμα τρέχουν CPU physx.

 

finalfantasyxvepisodeaouah.jpg

 

Πάντως αυτό είναι ένα παιχνίδι που θέλω να δω στο PC, downsampled πρέπει να είναι κόλαση τα γραφικά.

Παροτι που η nvidia ουσιαστικα στο θεμα  hardware δεν εχει κανεναν ρολο σε αυτην την γενια,την τεχνολογια physx την παρεχει στις νεες κονσολες  για το κομματι του development.

 

NVIDIA ANNOUNCES PHYSX SUPPORT FOR PLAYSTATION 4

 

http://www.ign.com/articles/2013/03/07/nvidia-announces-physx-support-for-playstation-4

Προσωπικα πιστευω οτι η εκδοση για pc θα παει χρονικα πιο πισω απο τις κονσολες(μυριζομαι time exlusive συμφωνια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν την παλευει να βγαλει 60αρι στα πιο πολλα games.. Τωρα θα μου την πεσουν μερικοι αλλα αυτη ειναι αληθεια. Oυτε και το xbone θα την παλεψει πιστευω, και ας περιμενουν ολοι εκει το dx12.

 

 

Εδω παρακαλανε ολοι για 1080p 30fps να μην πεσει αλλο η αναλυση κτλ σε πολλα games που θα βγουν μελλοντικα. Το 60αρι στα απαιτητικα και συγχρονως ομορφα games (πχ unity) αρχιζω και το ξεχναω για τις τωρινες κονσολες. 

 

Εγω θα τα ηθελα τα physx, αλλα εδω δεν την παλευουν τα δυνατα cpu των pc να αντεξουν τα physx με καλο framerate, θα την παλεψει ο jaguar του ps4?

 

Απλα δεν μου βγαινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι βαρυ το physX ακομα και σε δυνατα pc, και οκ σαν τεχνολογία ειναι ωραια να εχεις αυτο το extra ειδικα σε παιχνιδια τυπου Arkham Knight κτλπ αλλα νομιζω οι ποροι και οι προτεραιοτητες καλο θα ηταν να ειναι αλλου. Εμενα μου την επεσαν που τολμησα να ζητησω 60αρι στο bloodborne ενα παιχνιδι που βασιζεται 100% στο gameplay του και τωρα μιλαμε για physX και μακαρι να κραταει 1080@30 κτλπ, τι να πεις μαλλον εγω τα βλεπω περιεργα τα πραγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε όσους θέλουν να παίξουν το demo στο ps4 μπορείτε όσοι έχετε ελληνικό account να πάτε ps store να κάνετε κ pre order το ff type 0. Μπορείτε να κάνετε pre order χωρίς καθόλου χρήματα μέσα οπότε ολοκληρωστε όλα τα βήματα κ ας έχετε 0€ μεσα. Δν θα χρειαστεί να πληρωσετε απλα φροντιστε να μην έχετε κάποια κάρτα paypal κλπ ενεργα η κάποιο χρηματικό ποσο για να μην υπάρξει χρεωση. Μόλις κατέβει το demo κάντε cancel το pre order γιατί έτσι κ αλλιως το type 0 δν θα δουλεύει αφού δν το πληρωσατε... Το demo θα κατέβει κάποια στιγμη σήμερα που θα γίνει διαθέσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...