Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XV [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τουλαχιστον απο το νεο gameplay που δειξανε στην Ε3 το Wait Mode καπως το φερνει σε turn based το παιχνιδι(ξεχωριστη επιλογη)

Τι παει να πει το φερνει ? Η είναι η δεν είναι, η κανω καπου λαθος ? Και στο dragon age μπορεις να κανεις pause δεν γραφτηκε πουθενα ότι φερνει σε turn based αυτά είναι δικα σου συμπερασματα .  

Περαν αυτου λοιπον το παιχνιδι φαινεται καλο αλλα δεν εχει στοιχεια από turn based rpg .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Βγαινει το World of Final Fantasy σαν πιο αποκλειστικο turn based rpg. 

 

Για όσους τα έχασαν, τα Bravely Default στο 3DS είναι κανονικότατα final fantasy σε όλα εκτός από το όνομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι η Square εχει επιλεξει να βγαζουν αλλα studio turn based jrpgs και εκεινη θελει να δοκιμασει κατι το διαφορετικο.

 

Και το I am setsuna και το World of final fantasy γιαυτο βγαινουν με publisher την Square(και αργοτερα και το Ni no kuni οταν βγει).

 

Το μονο που με προβληματισε στο 15(εκτως του οτι τα mini επεισοδια που βγηκαν στο youtube μαρεσαν περισσοτερο απο οσο περιμενα)ειναι κατι που ακουσα να λενε για Dlc.

 

Ειμαι υπερ του να δοκιμαζει μια εταιρια κατι το διαφορετικο ακομα και αν σε καποια σημεια αποτυχει.


Εδω και μια λιστα με τα pre order dlc(αν και ουτως ή αλλως δεν βλεπω μεγαλο ενδιαφερον για το παιχνιδι αλλα τελος παντων)

http://www.gamespot.com/articles/final-fantasy-15-gets-16-different-preorder-dlc-tr/1100-6445247/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις βγηκε και αυτο

https://m.youtube.com/watch?v=DWMPOek-_48&feature=youtu.be

αντε γεια ,φανταστικο !!!

Καλά από οπτική άποψη αυτό θεωρώ είναι ότι καλύτερο έχω δει ως τώρα. Γραφικά ποιότητας Pixar αλλά σε gameplay. Το μόνο που μένει είναι να δούμε πραγματικό περιεχόμενο, γράψιμο και φυσικά απόδοση της μηχανής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελεγα αυτο με ενα αλλο γνωστο μου αυτο και θεωρω απαραδεκτο να μην κραταει η square το retro εξωφυλλο των πιο παλιων Final Fantasy στα παιχνιδια της μεχρι και το FF XIII-2 με το ασπρο φωντο απο πισω.


Επισης μιας και δεν εχει ηδη αναφερθει ας υπενθυμισω οτι το παιχνιδι θα εχει κανονικα και αυτο season pass

http://www.gamespot.com/articles/heres-what-final-fantasy-15s-season-pass-includes/1100-6442320/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αυτό το βίντεο θεωρώ άνετα το FFXV ως τον πρώτο πραγματικό next gen τίτλο στο σύνολο (σε γραφικά) από οποιονδήποτε άλλο. Ούτε witcher 3 ούτε the order ούτε τίποτα, αυτό είναι το παιχνίδι που περιμέναμε για να πούμε ότι βλέπουμε πραγματικά κάτι next gen που να το συνοδεύει όμως και το ανάλογο gameplay και σχεδιασμός. Πραγματικά βγάζω το καπέλο στην SquareEnix για αυτό το πράγμα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο μπραβο που δινω προς το παρον στην εταιρια ειναι που δοκιμαζει νεα πραγματα,κατι που γενικα αποφευγουν οι περισσοτερες αλλες εταιριες. Ακομα εχει καποια πραγματα που με προβληματιζουν ο εν λογω τιτλος με βαση τα οσα εχω δει ακομα γιαυτο περιμενω πρωτα να βγει για να εχω ολοκληρωμενη αποψη. Με βαση τις τελευταιες μαχες εξακολουθει να με προβληματιζει το συστημα μαχης και βλεπω και μικρο προβληματα οσον αφορα την καμερα την ωρα που χωνεται με τον Noctis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...