Προς το περιεχόμενο

αποκωδικοποιητης mpeg-4


xepo13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΛΟΙ οι δέκτες απεικονίζουν το ίδιο μέγεθος γραμματοσειράς... μπορείς όμως να τους μετατρέψεις σε vobsub *.idx + *.sub με την βοήθεια του εργαλείου του δικού μας trustfm. http://www.trustfm.net/divx/SoftwareTxt2Vobsub.php?page=Txt2VobsubDownload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει ένα Lifeview, και τους υπότιτλους τους δείχνει μια χαρά. άσε που σου δίνει και επιλογή μεγέθους (Μίκρο/μεσαίο/μεγάλο).

Από ότι έψαξα στο internet, έχουν και άλλοι πρόβλημα με το μέγεθος των υποτίτλων με το συγκεκριμένο δέκτη (Crypto).

Αν τους μετατρέψω σε *.idx ή *.sub , με το εργαλείο που μου λες, θα φτιάξει το μέγεθος? και θα τους διαβάζει ο δέκτης?

 

ευχαριστώ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ε τότε πάρε τον lifeview... http://www.skroutz.gr/s/279977/Lifeview-Set-Top-Box-LV6TBOXHD.html?keyphrase=lifeview

 

οι υπότιτλοι idx και sub πρέπει να είναι στον ίδιο φάκελο με την ταινία

 

π.χ.

 

movie.avi

movie.idx

movie.sub

 

και παίζουν μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

ΟΛΟΙ οι δέκτες απεικονίζουν το ίδιο μέγεθος γραμματοσειράς... μπορείς όμως να τους μετατρέψεις σε vobsub *.idx + *.sub με την βοήθεια του εργαλείου του δικού μας trustfm. http://www.trustfm.n...2VobsubDownload

 

sotiri 99 δοκιμασα το εργαλειο που λες αλλα δεν με αφήνει να ανεβάσω τον υποτιτλο οσο μεγεθος θέλω με αφήνει μονο μεχρι 17.. και αμα το κανω bold ακομη λιγοτρτο δηλαδη μικρη η διαφορα με τουσ ηδη υπαρχοντεσ μικρουσ του αποκωδικοποιητη.

 

πέρα απο αυτο ενω επιλεγω μονο μαυρα-ασπρα χρωματα οταν παιζουν οι υποτιτλοιι εχουν ενα κιτρινι περιγραμα.... μπορεισ να βοηθησεις σε αυτα τα προβληματακια... εκτοσ αν γνωρίζεισ και αλλο εργαλειο για καλυτερη μετατροπη υποτίτλων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά χρειάζομαι έναν απλό αποκωδικοποιητή.  Προορίζεται για μια παλιά SRT τηλεόραση μόνο με scart, αλλά από τιμές που είδα δεν αξίζει να πάρω του εντελώς φθηνούς SD.  Τί γνώμη έχετε για αυτόν από το Public; Είναι ο TV STAR T1020 HD.    Από ότι μου είπε ο πωλητής, πιθανόν σύντομα κάποια κανάλια να γυρίσουν σε HD οπότε οι SD αποκωδικοποιητές δεν θα παίζουν. Ισχύει; Πάντως η διαφορά στην τιμή είναι μικρή μεταξύ SD και HD (ο SD έχει 6 ευρώ λιγότερο). 

 

Τον στάμπαρα επειδή έχει μεγαλούτσικο τηλεχειριστήριο και κουμπιά ON/OFF και CH-/+ πάνω του.  Προορίζεται για ηλικιωμένο άτομο χωρίς απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά φαίνεται, χωρίς να τον έχω δουλέψει. Εϊναι και οι απαιτήσεις μικρές...Στα 30€ εγω πήρα τον xoro 7520 και είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα πάντα (ταινίες κτλ) αλλά δεν τον βλέπω να παίζει στην αγορά αυτη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.  Δεν βλέπω να κυκλοφορεί κάτι αποδεδιεγμένα καλύτερο σε αυτά τα χρήματα.  Εκεί με βλέπω να πηγαίνω.  Ελπίζω το firmware να μην κάνει 100 ώρες να αλλάξει κανάλι όπως στους περισσότερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην παλιά crt έχω βάλει αυτόν και είμαι ικανοποιημένος. Δεν αργεί ν' αλλάξει και τα κανάλια.

http://www.cryptoelectronics.gr/catalog/partdetail.aspx?partno=W003501

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγοράστηκε ο παρακάτω (όχι από μένα, αλλά τελικά αξιοπρεπέστατη λύση). Στα 30 ευρώ.  Καλά specs (Full HD, usb media player, HDMI κλπ κλπ) και αρκετά καλή ταχύτητα στην εναλλαγή των καναλιών.  Το κουτί έχει ελληνικό/αγγλικό manual, και, το κυριότερο, το fw ήταν ήδη "στρωμένο": μόλις το έβαλα στην πρίζα έβγαλε κατευθείαν μενού στα ελληνικά και χώρα ελλάδα, με επιλογή για να αλλάξει η αναλογία της εικόνας.  Χωρίς να πατήσω τίποτε άλλο, με ένα απλό ΟΚ έκανε μόνος του scan και σε 2' ήταν κομπλέ.  Εγώ πήγα έτοιμος να μπω σε μενού κλπ, αλλά γενικά ήταν πολύ εύκολος για κάποιον που δεν θέλει να σκαλίσει καθόλου.  Ουσιαστικά ήταν σχεδόν plug&play.

 

Στα μείον το χειριστήριο, που εμένα μου αρέσει που δεν ήταν γκουμούτσα, αλλά έχει πάρα πολύ μικρά κουμπιά.  Κάποιος ηλικιωμένος μπορεί να δυκολευτεί κάπως.  Τουλάχιστον είχε 2χΑΑΑ μπαταρίες, έχω δει και με μικρές πλακέ που είναι ελεεινά.  

 

post-86058-0-15151500-1360620300_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.  Κάντε την προσευχή σας να μη βγιε μούφα γιατί πάλι εγώ θα τρέχω στη θεία :)  Αν ήξερα ότι υπήρχε ενδιαφέρον θα είχα κρατήσει screenshots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

κάποια πρόταση για όσο πιο φθηνό αποκωδικοποιητη που να παίζει ταινίες από το φλασακι?

 

Για κάτω των 30€ : http://www.e-shop.gr/crystal-audio-premium-hd-dvb-t-hd-with-media-player-p-PER.807192

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...