Προς το περιεχόμενο

Διαρροή φωτογραφιών απεικονίζει μια ενδεχόμενη εκδοχή του επόμενου iPhone


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα design καμίας συσκευής δεν είναι πίσω σε σχέση με το design του S3.

 

Με μπέρδεψες. Τι εννοείς;;; Ότι όλα έχουν καλύτερο design από το Samsung Galaxy S3;; :blink:

Μάλλον δεν κατάλαβα καλά, αλλιώς ζεις σε άλλο κόσμο εσύ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Με μπέρδεψες. Τι εννοείς;;; Ότι όλα έχουν καλύτερο design από το Samsung Galaxy S3;; :blink:

Μάλλον δεν κατάλαβα καλά, αλλιώς ζεις σε άλλο κόσμο εσύ.....

 

Καλά, και το S3 δεν είναι από τα ποιο όμορφα τηλέφωνα, μέτριο θα το χαρακτήριζα (προσωπική άποψη).

 

Μέτριο και το iPhone5, εάν έβαζαν μια 4.3 οθόνη

θα το χτυπούσα.

Επεξ/σία από PETERANOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον φίλο πιο πάνω που γραφει για τα μαύρα borders πάνω κατω. Όσοι έχουν δει το lumia καταλαβαίνουν την διαφορα στο design.Aν είναι έτσι τελικά θα απογοητευτεί πολύς κοσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχημο δεν το λές , απλά μια μικρή εξέλιξη στο υπάρχον σχέδιο. Δέν θα με χαλούσε.

Αλλα και πάλι εχω σταματήσει να ψωνίζω IPhone εδω και ενάμιση χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μπέρδεψες. Τι εννοείς;;; Ότι όλα έχουν καλύτερο design από το Samsung Galaxy S3;; :blink:

Μάλλον δεν κατάλαβα καλά, αλλιώς ζεις σε άλλο κόσμο εσύ.....

Φιλε μου αν βλεπεις το galaxy ομορφο εισαι απλα κακογουστος δεν ειναι κακο, διορθωνεται πρεπει να προσπαθησεις ομως .Προτεινω για αρχη στις επιλογες σου οτι σου φαινεται ασχημο να διαλεγεις αυτο,δεν το εχεις τι να κανουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν θα πω αν είναι όμορφο ή άσχημο, (αν και εμένα δεν με χαλάει) αν τελικά είναι αυτό το τελικό σχέδιο, αλλά το μόνο σίγουρο είναι οτι η Apple περιμένει κάποιο ...θαύμα για να τολμήσει να κάνει (και πάλι) μια "επανάσταση", μάλλον περιμένει να ...αναστηθεί ο Jobs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μπέρδεψες. Τι εννοείς;;; Ότι όλα έχουν καλύτερο design από το Samsung Galaxy S3;; :blink:

Μάλλον δεν κατάλαβα καλά, αλλιώς ζεις σε άλλο κόσμο εσύ.....

 

Όχι, εννοεί ότι δε γίνεται να συγκρίνεις κάτι που είναι καθαρά υποκειμενικό. Εσύ μπορεί να γουστάρεις κάργα το Galaxy S3, εγώ μπορεί να το θεωρώ καρακιτσαριό. Η εμφάνιση δεν είναι κάτι που μπορεί να κριθεί αντικειμενικά για να πεις ότι «αυτό είναι πιο ωραίο από το άλλο», δεν αποτελεί ποιοτικό κριτήριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μια χαρα μου φαίνεται, αρκεί να το ονομασουν 4SS.

Είναι λίγες οι σχεδιαστικές διαφορες ώστε να δικαιολογήσουν το όνομα 5. (εκτός του μεγέθους της οθόνης).

 

Πάντως θα περίμενα κάτι περισσότερο, με αντιπάλους όπως το lumia και το HTC.

 

 

Άσχετο: είμαι πολυ περίεργος για το τι εχουν σκεφτεί σχετικά με τις υπάρχουσες εφαρμογές και την αλλαγή στο ratio της οθόνης.

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πω αν είναι όμορφο ή άσχημο' date=' (αν και εμένα δεν με χαλάει) αν τελικά είναι αυτό το τελικό σχέδιο, αλλά το μόνο σίγουρο είναι οτι η Apple περιμένει κάποιο ...θαύμα για να τολμήσει να κάνει (και πάλι) μια "επανάσταση", μάλλον περιμένει να ...αναστηθεί ο Jobs...[/quote']

 

Θα συμφωνήσω μιας και θα είναι πολυ δύσκολο για κάποιον να πάρει την ευθύνη για μια δραστική αλλαγή που άλλωστε θα είναι και η πρώτη φορά που το κάνει . Δεν νομίζω να βγει κάτι επαναστατικό

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα άλλο forum, ένα μέλος είπε ότι είχε κρατήσει το ίδιο design στα τρία πρώτα iPhone, οπότε για ποιο λόγο να αλλάξει το design των iPhone από τώρα; Και του απάντησα αυτό: (copy-paste, μη ξαναγράφω τα ίδια :P)

 

Τότε όμως υπήρχε μία βασικότατη διαφορά: η Apple και το iPhone παίζαν μπάλα χωρίς άλλη ομάδα στο γήπεδο. Ο ανταγωνισμός προσέφερε τα αστεία WinMo 6.5 και το εξίσου τραγικό Android, που σαν εμπειρία χρήσης απείχαν έτη φωτός από το iOS. Κέρδισαν μέρος της αγοράς επειδή ήταν πολύ φτηνότερα, παρά το γεγονός ότι ήταν αισχρά. Άρα την Apple την έπαιρνε να κάτσει στ' αυγά της, κάποιος που έψαχνε μια κορυφαία συσκευή δε θα έπαιρνε με τίποτα WinMo ή Android.

 

Τώρα είναι αλλιώς τα πράγματα. Το Android 4.x έχει βελτιωθεί απίστευτα σε σχέση με εκείνη την εποχή και τα άθλια WinMo έδωσαν τη θέση τους στο WP (εξαιρετικό λειτουργικό btw-). Και υπάρχουν και πολύ όμορφες συσκευές. Εάν λοιπόν κρατήσει το ίδιο design και αλλάξει απλά μερικά πράγματα στο iOS και στο hardware, πως θα ανταγωνιστεί συσκευές όπως το Galaxy S3; Δε την παίρνει τώρα- τώρα πρέπει να βγάλει κάτι τρομερό.

 

Προσωπικά εύχομαι να κάνει το λάθος, δε με ψήνει το νέο iPhone να βγει super-wow και να μη βλέπω την ώρα να σκάσω τα 670€.

 

 

Δεν εχω να προσθεσω τιποτα. Ακριβως οπως τα λεει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό είναι το νέο iphone, τότε η apple πρέπει να πάει για κλείσιμο ή αλλαγή προσωπικού!

 

Είμαι και άνεργος αυτή τη περίοδο, δεν μου δίνουν καμιά καλή θεσούλα στην Apple;; :P

Γιατί αν οι "σχεδιαστές" της Apple έφτιαξαν αυτό το πράγμα και το ενέκριναν όλοι εκεί μέσα και ιδίως το upper management, τι να πω... πραγματικά άνετα μπορώ να τα καταφέρω καλύτερα!!...

 

Φιλε μου αν βλεπεις το galaxy ομορφο εισαι απλα κακογουστος δεν ειναι κακο, διορθωνεται πρεπει να προσπαθησεις ομως .Προτεινω για αρχη στις επιλογες σου οτι σου φαινεται ασχημο να διαλεγεις αυτο,δεν το εχεις τι να κανουμε ...

 

Φίλε μου αν εσύ βλέπεις αυτό το πράγμα πιο όμορφο από το Galaxy S3, με την απίστευτη οθόνη και το λεπτό design vs το χοντροκομμένο design από εποχή iPhone 4 και μετά γιατί απλά ίσως είσαι κολλημένος με την Apple και ότι και αν βγάλει το θεωρείς ωραίο, τότε μάλλον εσύ δεν το έχεις. Οπότε εφόσον το έθεσες έτσι προσωπικά, θα αντιστρέψω την συμβουλή που μου έδωσες: Προσπάθησέ το..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...