Προς το περιεχόμενο

Διαρροή φωτογραφιών απεικονίζει μια ενδεχόμενη εκδοχή του επόμενου iPhone


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αν είναι έτσι το καινούργιο iphone τότε πάει το έχασε το παιχνίδι η apple. Αλλά εγώ νομίζω ότι το κάνουν αυτό επίτιδες για να ξενερώσουμε, ενώ όταν θα εμφανιστεί το κανονικό iphone θα είναι αλλιώς και θα μας κάνουν εντύπωση και θα πούμε ουάου ναι αυτό είναι το iphone που περιμέναμε. Τουλάχιστον αυτή είναι η γνώμη μου και πιστεύω πως πίσω απο όλα αυτά τα βιντεάκια και τις φοτο κρίβεται η apple. Δεν είναι ντε και βλάκες, κάτι ξέρουν. Παρεπητόντος δεν είμαι fanboy ένα ξεχασμένο sagem έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν είναι έτσι το καινούργιο iphone τότε πάει το έχασε το παιχνίδι η apple. Αλλά εγώ νομίζω ότι το κάνουν αυτό επίτιδες για να ξενερώσουμε, ενώ όταν θα εμφανιστεί το κανονικό iphone θα είναι αλλιώς και θα μας κάνουν εντύπωση και θα πούμε ουάου ναι αυτό είναι το iphone που περιμέναμε. Τουλάχιστον αυτή είναι η γνώμη μου και πιστεύω πως πίσω απο όλα αυτά τα βιντεάκια και τις φοτο κρίβεται η apple. Δεν είναι ντε και βλάκες, κάτι ξέρουν. Παρεπητόντος δεν είμαι fanboy ένα ξεχασμένο sagem έχω.

 

Στην προηγούμενη αλλαγή design (iPhone 4) μια χαρά κυκλοφόρησε τελικά το σχέδιο που είχε διαρρεύσει. Και ας έλεγαν όλοι "εμένα δε μου αρέσει", "τι είναι αυτό το τετράγωνο πράγμα" κτλ. Τότε βέβαια είχε βρεθεί το τηλέφωνο σε μπαρ ενώ τώρα είναι απλά φώτο leak.

 

Το νόημα είναι ότι όσες φωνές και να ακούγονται στο τέλος θα το πάρουν και θα το αγαπήσουν. Εγώ προσωπικά θα απογοητευτώ γιατί περιμένω να φύγουν αυτά τα γραφικά πια μαύρα borders πάνω και κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα άλλο forum, ένα μέλος είπε ότι είχε κρατήσει το ίδιο design στα τρία πρώτα iPhone, οπότε για ποιο λόγο να αλλάξει το design των iPhone από τώρα; Και του απάντησα αυτό: (copy-paste, μη ξαναγράφω τα ίδια :P)

 

Τότε όμως υπήρχε μία βασικότατη διαφορά: η Apple και το iPhone παίζαν μπάλα χωρίς άλλη ομάδα στο γήπεδο. Ο ανταγωνισμός προσέφερε τα αστεία WinMo 6.5 και το εξίσου τραγικό Android, που σαν εμπειρία χρήσης απείχαν έτη φωτός από το iOS. Κέρδισαν μέρος της αγοράς επειδή ήταν πολύ φτηνότερα, παρά το γεγονός ότι ήταν αισχρά. Άρα την Apple την έπαιρνε να κάτσει στ' αυγά της, κάποιος που έψαχνε μια κορυφαία συσκευή δε θα έπαιρνε με τίποτα WinMo ή Android.

 

Τώρα είναι αλλιώς τα πράγματα. Το Android 4.x έχει βελτιωθεί απίστευτα σε σχέση με εκείνη την εποχή και τα άθλια WinMo έδωσαν τη θέση τους στο WP (εξαιρετικό λειτουργικό btw-). Και υπάρχουν και πολύ όμορφες συσκευές. Εάν λοιπόν κρατήσει το ίδιο design και αλλάξει απλά μερικά πράγματα στο iOS και στο hardware, πως θα ανταγωνιστεί συσκευές όπως το Galaxy S3; Δε την παίρνει τώρα- τώρα πρέπει να βγάλει κάτι τρομερό.

 

Προσωπικά εύχομαι να κάνει το λάθος, δε με ψήνει το νέο iPhone να βγει super-wow και να μη βλέπω την ώρα να σκάσω τα 670€. laugh.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το design έπρεπε να είχε το... 4s.

 

Ελπίζω να μην είναι η τελική μορφή γιατί με την τακτική -τον πρώτο χρόνο βγάζουν το iphone 5 και τον δεύτερο το 5s-, θα πάει πολύ μακριά η βαλίτσα με το συγκεκριμένο design.

 

Εάν πάντως το backplate της φωτό είναι από liquid metal, επιβεβαιώνονται και κάποιες παλιότερες φήμες που θέλαν το iphone 5 να είναι φτιαγμένο από το συγκεκριμένο υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν θα είναι αυτό το design του νέου iPhone,αλλά κατά τη ταπεινή μου άποψη,είναι μακράν πιο ωραίο από το υπάρχον 4 και 4s!

Και αν τελικά χρησιμοποισουν και το liquid metal για το σασί,θα είναι ακομη πιο ελκιστικο κ πολύ πολύ πιο ανθεκτικό από τους 2 προκατόχους του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...