Προς το περιεχόμενο

Amazon.co.uk Philips QG3270/32


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

O.K.την παράγγειλα 31,68€ τελική τιμή.

 

Αν πληρωνες σε λιρες και οχι σε ευρω που μαλλον πληρωσες, η τελικη τιμη θα ηταν 30.50€ με την σημερινη ισοτιμια. Αν δεν εχει παει σε φαση "dispatching soon", ακυρωσε την και βαλε νεα παραγγελια σε λιρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πληρωνες σε λιρες και οχι σε ευρω που μαλλον πληρωσες, η τελικη τιμη θα ηταν 30.50€ με την σημερινη ισοτιμια. Αν δεν εχει παει σε φαση "dispatching soon", ακυρωσε την και βαλε νεα παραγγελια σε λιρες.

Τώρα πάει,δεν πειράζει.Δεν το ήξερα,την επόμενη φορά θα το ξέρω.Πάντως κατ'εμέ(προσωπική μου άποψη) ebay και πάλι ebay(gr)!Μέσω paypal βλέπεις από την αρχή το τελικό ποσόν,όλα κατανοητά(για κάποιον που δεν ξέρει αγγλικά).

Το amazon δεν έχει κάνει κάτι στη γλώσσα μας(μιλάμε για πλήρως εξελληνισμένο και όχι τύπου μετάφρασης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως πρεπει να μαθεις αγγλικα για να μπορεις να εχεις περισσοτερες επιλογες στις αγορες και στη ζωη σου γενικα?

 

το ebay δεν εχει δωρεαν μεταφορικα ουτε το customer support του amazon οποτε η συγκριση ειναι απλα ανιση με μονο + το οτι ειναι εξελινισμενο για οποιον δεν ξερει αγγλικα (φανταζομαι μειοψηφια ετσι και αλλιως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως πρεπει να μαθεις αγγλικα για να μπορεις να εχεις περισσοτερες επιλογες στις αγορες και στη ζωη σου γενικα?

 

το ebay δεν εχει δωρεαν μεταφορικα ουτε το customer support του amazon οποτε η συγκριση ειναι απλα ανιση με μονο + το οτι ειναι εξελινισμενο για οποιον δεν ξερει αγγλικα (φανταζομαι μειοψηφια ετσι και αλλιως).

Στα ''πέτρινα χρόνια''που μεγάλωσα εγώ,το να μάθεις μια ξένη γλώσσα ήταν πολυτέλεια!!Για να μάθω τώρα είναι ''κομματάκι'' δύσκολο!!

Όσες φορές ψωνίζω από ebay είναι δωρεάν μεταφορικά(κυρίως Κίνα),στο θέμα υποστήριξη πελατών είναι το paypal.

Στο θέμα μειοψηφία στα αγγλικά μην το λες,γιατί ξέρω αρκετά παιδιά στην ηλικία των 25-30 ετών που δεν ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε δεν ειναι αργα φιλε, ισως λιγο ποιο δυσκολα τωρα αλλα οι ξενες γλωσσες και δη τα αγγλικα ειναι διαβατηριο.

 

ριξε μια ματια στο chrome μηπως σου κανει το μεταφραστικο κομματι- εγω το χρησιμοποιω για το γερμανικο αμαζον - amazon.de και κατι βγαινει.

 

οσο για το ebay και το paypal -στον φουτσο τους -αυτο που τους νοιαζει ειναι να παρουνε την προμηθεια τους.

 

φιλος εκανε το λαθος να στειλει λαπτοπ σε εναν ιταλο οποτε και ο ιταλος γυρισε και εκανε claim οτι παρελαβε ενα αδειο κουτι. αποτελεσμα η αποφαση του ebay ηταν να παρει τα λεφτα απο το λογαριασμο του φιλου και να τα δωσει στον ιταλο. εχασε ο φιλος , κερδισε ο ιταλος και το e-bay. για κινεζιες και προιοντα των 99 σεντ καλο το e-bay αλλα για επωνυμα καταναλωτικα π.χ αυτο που πηρες τωρα ποιο φτηνα και καλα το αμαζον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετατροπέα που θα βρει κάποιος; Δε χρησιμοποιεί το κλασικό 3φυσο των εγγλέζων αλλά ένα περίεργο 2-pin ("1 x power cord (2-pin)") που συνήθως έχουν στο μπάνιο τους. Δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει μετατροπέας από αυτό στο δικό μας διπλό.

Εχω αρκετούς, αν και βρίσκεις με 1£ στο eBay και το amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι ότι δεν έχουμε καταλάβει όλοι για τι βύσμα πρόκειται.

Βρες μου στο Amazon. Έχω ψάξει και δεν υπάρχει. Υπάρχει ο κλασικός από UK 3pin --> Euro 2pin. Και υπάρχει και ο UK bath 2-pin --> UK 3 pin. Μόνο αν μπουν αυτοί οι 2 μετατροπείς στη σειρά.

 

Ή αν δουλεύει το περίεργο "κόλπο" που λέει ο παραπάνω φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη λυση για ανταπτορα νομιζω ειναι αυτος: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751347

 

Τον εχω δοκιμασει σε απειρα προιοντα απο UK, και σε μια ξυριστικη που εχει την UK πριζα μπανιου που λενε, κανενα προβλημα.

Επισης κανει και για US οποτε καλυπτεσαι και απο εκει... ε δε νομιζω οτι θα βρεις κατι καλυτερο/φθηνοτερο απο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω ενα trimmer θα προτινα να παρετε καποιο το οποιο δουλευει με συνδεση σε ρευμα (ακομα και αν παραλληλα φορτιζει ετσι) οχι να χρειαζεται φορτιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mpokwsths

 

Σε αρκετά review της συγκεκριμένης μηχανής αναφέρουν ότι τελικά στο κουτί είχε το στάνταρ UK 3-pin παρότι αναφέρεται το άλλο.Περίμενε αν θέλεις για να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την έχει παραλάβει κανείς; 2 εβδομάδες και ακόμα να έρθει....

 

Κι εγώ την παρήγγειλα 3 Αυγούστου, δηλαδή ακριβώς 2 εβδομάδες πριν. Υποτίθεται ότι θα έφτανε στις 14 Αυγούστου.

 

Υποθέτω ότι το πρόβλημα είναι οι διακοπές και ο δεκαπενταύγουστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...