Προς το περιεχόμενο

Outlook.com - Η Microsoft αντικαθιστά το Hotmail


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια τι ακριβως ειναι το Outlook.com και τι διαφορα απο το hotmail? το βασικο μου μαιλ ειναι @windowslive.com και log-αρω απο το hotmail.com που με κανει redirect στο login.live.com.

θα μεταφερθω αυτοματα στο outlook.com και θα εγκαταληψει η ms το hotmail?

καποιος να μου εξηγησει τι παιζει? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εμένα εμφανίστηκαν στο @outlook.com account αργά το βράδυ της ίδιας ημέρας. Υπομονή.

 

Οντως, μετα απο αρκετες ωρες εφτιαξε. :)

Ωραιο ειναι παντως, αρχιζω να συνηθιζω τον τετραγωνο σχεδιασμο. Και φορτωνει πολυ πιο γρηγορα απο το hotmail.

Μονο το messenger απο το outlook μεσα να μην ενεργοποιειται καθε φορα που μπαινεις και θα ηταν πολυ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιούργησα νέο alias @outlook.com, ώστε να κρατήσω το όνομα για να μη το πάρει κανείς.

Δεν ήθελα να μετονομάσω τώρα τον λογαριασμό γιατί το έχω στο wp7 κινητό μου.

Όταν όμως θα θελήσω να το μεταφέρω στην νέα διέυθυνση @outlook.com θα μου ζητήσει να βάλω ένα άλλο όνομα και όχι το alias που έφτιαξα γιατί θα υπάρχει ήδη;

 

Edit: Ναι, απο ότι λέει και το άρθρο του wpcentral, απλά θα σβήσω το alias που το έκανα για κράτηση μόνο, και μετά απο λίγο όταν θα ελευθερωθεί το alias που κράτησα θα μετονομάσω το παλιό account.

Καλό tip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν κάνω alias ένα λογαριασμό hotmail που έχω, μπορω να μπαίνω και στο skydrive αυτου του λογαριασμού μέσα από τον λογαριασμό outlook ή απλά να βλέπω τα email;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Παιδια αμα παω να συνδεθω με outlook.com δεν με βαζει αλλα με hotmail.com μια χαρα γιατι αυτο?? Επισης,πολυ ωραιο περιβαλλον και πολυ γρηγορο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε ναι, επειδή θέλει να τους διώξει η MS αυτούς που δεν ζουν στο internet, είναι μειοψηφία άλλωστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...