Προς το περιεχόμενο

Paypal - ATE net

stoomby

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια κάρτα της Αγροτικής και θέλω να φτιάξω λογαριασμό στο paypal. Μου ζητάει όμως Card number και Security code. Μπορεί να μου πει κάποιος με σιγουριά ποιος από τους κωδικούς που έχει πάνω η κάρτα μου είναι ο καθένας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμφανίζεται ένα μήνυμα που λέει πως δεν αναγνωρίζεται η κάρτα είτε γιατί δεν είναι έγκυρος ο 3-ψήφιος κωδικός card number, είτε γιατί δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία από την τράπεζα.

Η υπηρεσία υποστηρίζεται απο την τράπεζα γιατί έχω και εγώ paypal με την ατε. Να σε ρωτήσω. Έχεις ξαναβάλει τον 3ψήψιο; Ή πρώτη φορά βάζεις τον 3ψήφιο; Γιατί αν θυμάμαι καλά όταν συμπληρώσεις τα στοιχεία σου σου κρατάει 1,5€ για να γίνει η επιβεβαίωση(το ποσό σου το επιστρέφει) και μετά σου στέλνει ένα κωδικό τον οποίο τον χρησιμοποιείς για την τελική επιβεβαίωση.

Η υπηρεσία υποστηρίζεται απο την τράπεζα γιατί έχω και εγώ paypal με την ατε. Να σε ρωτήσω. Έχεις ξαναβάλει τον 3ψήψιο; Ή πρώτη φορά βάζεις τον 3ψήφιο; Γιατί αν θυμάμαι καλά όταν συμπληρώσεις τα στοιχεία σου σου κρατάει 1,5€ για να γίνει η επιβεβαίωση(το ποσό σου το επιστρέφει) και μετά σου στέλνει ένα κωδικό τον οποίο τον χρησιμοποιείς για την τελική επιβεβαίωση.

πρώτη φορά τον χρησιμοποιώ. είναι λογικό να μη τον δέχεται;

ρωτα την τραπεζα ή παρε τους εν τηλέφωνο αν υηποστηριζεται στην καρτα σου,

μπορει η καρτα που εχεις να μην ειναι ιδια με του φιλου που λεει οτι τη δεχεται. δηλαδη μπορει η ατε να εχει κλειδωμενη αυτη τη δυνατοτητα στις χρεωστικες των λογαριασμων ταμιευτηριου, και να υποστηριζεται πχ μονο στις πιστωτικες και prepaid.

είναι σχετικά καινούρια κάρτα, και έχει πάνω το σήμα visa οπότε λογικά θα πρέπει να την δέχεται το paypal.

θα επικοινωνήσω με την Αγροτική, αν και από ότι κατάλαβα την πετυχαίνω σε περίεργη φάση με απεργίες λόγω ιδιωτικοποίησης κλπ.

Ελπίζω πάντως να εξυπηρετηθώ.

Επειδή έχω και εγώ την ίδια κάρτα και αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα,να ξέρεις οτι την debit με το σηματάκι visa επάνω δεξιά δεν την δέχεται το paypal. Για αυτό είχα βγάλει μία prepaid. το ίδιο θα σου πούνε και στην τράπεζα αν πας.

• Super Moderators

αν δεν βαριεσαι βγαζεις σε πειραιως alpha bank εμπορικη που περνανε στο ιντερνετ.τις 2 πρωτες τις εχω δοκιμασει ηδη στο ιντερνετ και την τριτη την εχω δοκιμασει σε καταστημα

η μονη που δεν εχει παιξει απο το ιντερνετ και την ειχα δοκιμασει ειναι τις millenium.visa ειναι αλλα τζιφος.οταν μου το ειχε πει οτι δεν θα παιζει δεν το πιστευα.

πως γινεται να μην δεχεται VISA? 2 της Πειραιως και 1 της Εurobank τις χρησιμοποιω μια χαρα παντως. χρεωστικες και οι 3. Μηπως βαζεις τα 3 τελευταια ψηφια του 16ψηφιου? Ειναι 3 ξεχωριστα στην καρτα..

Η κάρτα της Αγροτικής που χρησιμοποιείς στο ΑΤΜ για τον λογαριασμό σου δεν δουλεύει στο paypal παρόλο που έχει το σήμα της visa απάνω. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να βγάλω μια pre-paid και να βάλω 2 ευρώ μέσα (3 ευρώ για να ανοίξεις την pre-paid + 2 ευρώ = 5 συνολικά). Απαράδεκτο όντως αλλά αυτό θα σου πουν και αυτοί να κάνεις.

αμα ανοιξεις καταθετικο λογαριασμο στην Πειραιως παντως, σου βγαζουν δωρεαν κανονικη καρτουλα για ιντερνετ και μαγαζια και ολα. κριμα να δινεις σε καθε γεμισμα 2 και 3 ευρω.

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρησιμοποιούμε  cookies για να απολαμβάνεις το insomnia προσωποποιημένο στις ανάγκες σου αλλά και για την παροχή στοιχείων επισκεψιμότητας για να βελτιώσουμε την ποιότητα των υπηρεσιών μας