Προς το περιεχόμενο

Προβλημα μπαταριας HP pavilion dv7


namnam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, γεια σας! Εχω τεράστιο προβλημα. Πριν 2,5 χρόνια αγόρασα ενα φορητό HP pavilion dv7.

 

Πριν κανένα χρόνο κάηκε ο φορτιστης(συμφωνα με το πλαίσιο) και μου τον αντικτέστησαν, μέσα στην εγγύηση. Ξανακαίγεται κ ο καινούριος κ μου τον ξανααντικαθιστούν.Με το που βάζω τον νέο, βγαίνουν σπίθες απο τον φορτιστή κ τελικά ανακαλυπτω ότι έφταιγε το καλώδιο σύνδεσης πρίζας-μετασχηματιστή. Το αλλάζω και ο υπολογιστής λειτουργεί για κάποιο διάστημα. Εν τέλει κάηκε και ο 3ος φορτιστής αλλά είχα βγει εκτός εγγύησης. Οπότε το νέο φορτιστή τον αγοράζω. Τον συνδέω κ ο υπολογιστής δεν λειτουργει. Βγάζω την μπαταρία(τον αφήνω συνδεδεμένο μονο με ρεύμα) κ ανοίγει κανονικά. Πάω πλαίσιο κ μου λένε ότι κάηκε η μπαταρία κ πρέπει να αγοράσω νέα. Τους σκάω 100 ευρώ κ σήμερα έφτασέ στα χέρια μου η καινούρια. Την βάζω στον υπολογιστή και..... δεν ανοίγει. Την βγάζω(την ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ) κ λειτουργεί κανονικά.

 

Πέρα από το πλαίσιο που κανονικά θέλουν μήνυση, τι να κάνω για να λειτουργήσει επιτέλους υπολογιστής; καμία ιδέα για το τι φταίει;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...