Προς το περιεχόμενο

Γυναικείες ατάκες


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βότκα ρε, μπελβεντέρε. Μια πανάκριβη βότκα κι έτσι, δεν έπινε ο,τι να ναι η ντερμπεντέρισσα. Και εκτός από το οτι τη σκότωσε στο σαρδάμ, ήθελε να την πιεί με πορτοκάλι. Προφανώς έτσι την έπιναν στο κατσικοχώρι της οι μερακλήδες.

 

Ομολογώ ότι δεν την ήξερα, αν και εδώ που βρίσκομαι έχω δοκιμάσει κάποιες που είναι αληθινά αριστουργήματα γεύσης, αλλά μάρκες άγνωστες στην Ελλάδα (υποθέτω πως δεν εισάγονται, οπότε δεν απειλείται η κυριαρχία του πολυδιαφημισμένου ...διαλυτικού χρωμάτων που λέγεται absolut). Αυτό δε που με τσατίζει πιο πολύ, είναι ότι την απολύτως καλύτερη που έχω πιει, φυσικά ρωσική, δε μπορώ με τίποτα να την ...προφέρω(!), ώστε να σου έλεγα ποια είναι (την αγοράζω ...δείχνοντας το μπουκάλι στον καβατζή!)

 

Πάντως, με την πορτοκαλοπρόσμιξη μην τρελαίνεσαι! Για τους ψωνισμένους δήθεν βοτκάκηδες, είναι το αντίστοιχο του «Γκαρντού-κόλα» που πίνει ο απόλυτος βλάκας του πλανήτη, τον οποίο έχω την ατυχία να γνωρίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω μια ρουσκαγια σπιτι.

και μιας και θυμηθηκα κατι επικες ατακες...

 

ετσι νομιζει οτι λεγονται οι ταινιες που βλεπουμε ...το αμερικαν ρενιουνιο, το ναιτ ραιντερ (the dark knight rises) τον διδακτορα, και το μικρο σπιτι...στο λιβαδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια ρουσκαγια σπιτι.

και μιας και θυμηθηκα κατι επικες ατακες...

 

ετσι νομιζει οτι λεγονται οι ταινιες που βλεπουμε ...το αμερικαν ρενιουνιο, το ναιτ ραιντερ (the dark knight rises) τον διδακτορα, και το μικρο σπιτι...στο λιβαδι...

 

Γιατί, έτσι δεν λεγόταν;

 

Εν το μεταξύ, γενικά για τις ατάκες... κι εμείς λέμε κάτι τέτοια και δεν το αντιλαμβανόμαστε ή μόνο οι γυναίκες;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω για την ταινια a cabin in the woods

η οποια μεταφραζεται το σπιτι στο δασος... :P

Για την ακρίβεια η καμπίνα(με απόδοση ως παράγκα)... :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, με την πορτοκαλοπρόσμιξη μην τρελαίνεσαι! Για τους ψωνισμένους δήθεν βοτκάκηδες, είναι το αντίστοιχο του «Γκαρντού-κόλα» που πίνει ο απόλυτος βλάκας του πλανήτη, τον οποίο έχω την ατυχία να γνωρίζω...

 

Έχω και καινούργιο, σημερινό...παρήγγειλε μια άλλη ψαγμένη κατσικοπόδαρη απ' την παρέα "ένα χέντριξ τόνικ" και μετά μας έλεγε οτι "το Χέντριξ το ποτό (το Hendrick's το τζιν δηλαδή) είναι...ρούμι που πήρε το όνομά του από το Jimmy Hendrix"....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και καινούργιο, σημερινό...παρήγγειλε μια άλλη ψαγμένη κατσικοπόδαρη απ' την παρέα "ένα χέντριξ τόνικ" και μετά μας έλεγε οτι "το Χέντριξ το ποτό (το Hendrick's το τζιν δηλαδή) είναι...ρούμι που πήρε το όνομά του από το Jimmy Hendrix"....

μλκιες δεν σε πιστευω!απλα δν παιζει..σε λιγο θα ακουσουμε οτι ισχυει ακομα και το ανεκδοτο με το μεταξα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από τόσες σελίδες θέματος...

 

Δεν νομίζω ότι οι "ατάκες" είναι προνόμιο των γυναικώνε. Μία χαρούλα ακούει κανείς μπουμπούκια και από φαλλοφόρους.

 

 

Κάποτε, πριν από 10 περίπου χρόνια (και κάτι παραπάνω), οι "ατακαδόροι" ήταν εύκολο να διαχωριστούν. Ήξερες ότι όποιος είναι έστω και λίγο "εναλλακτικός"... όσο να 'ναι προσέχει λίγο περισσότερο τι λέει. Κάτι η μόδα τότε που αποστρεφόταν το "εναλλακτικό", κάτι η άνοδος του κυριλάτου.... όλοι όσοι κονταροχτυπιόντουσαν με την καρέκλα τους σε τεστ IQ φαινόντουσαν.

 

Άπαξ και οι "αστέρες" της ελληνικής pop κουλτούρας υιοθέτησαν το "εναλλακτικό", δεν μπορεί κανείς να ξεχωρίσει το γίνεται.

 

Και για να μην παρεξηγιέμαι... ως "εναλλακτικό" δεν εννοώ το σαλβάρι και τα παρελκόμενα αλλά την εν γένει διαφορετική συμπεριφορά που έβλεπες (τότε) ότι είναι αποτέλεσμα έστω και μίας κάποιας ενασχόλησης με κάτι πέρα από τον συρμό. Το οποίο, φυσικά, μετά τους "αστέρες" και τις προτιμήσεις τους έγινε σαλβάρι, κουδούνια (άκρως ενοχλητικά), παντελόνια με την ραφή ανάμεσα στα πόδια να φτάνει στον αστράγαλο (άκρως αντί-σεξουαλικά), το μισό κεφάλι ξυρισμένο (μπλιαχ) κτλ.

 

Συγκεκριμένα για τις γυναίκες, πάντα κάπως έτσι ήταν τα πράματα. Όπως περιγράφονται εδώ. Με την διαφορά όμως ότι πριν από το συμβάν με την μόδα, ήξερε κανείς ότι για να πιάσει κουβέντα με κάποια που φαινόταν λίγο έξω από τον συρμό έπρεπε να έχει διαβάσει και κανένα βιβλίο. Η επιτυχία στο καμάκι κρινόταν σε μεγάλο βαθμό από την απάντηση στην ερώτηση "ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα" ή "ποιο είναι το αγαπημένο σου βιβλίο". Ήσουνα στην στοά του βιβλίου και έβλεπες κάτι κοπέλες.... ΚΟΥΚΛΕΣ όλες! Και πολλές! Να μην σχολιάσω για τα παζάρια βιβλίου και τις εκθέσεις, τις βραδιές στο Παράφωνο, τις συναυλίες εξωτικών συγκροτημάτων που τις παρακολουθούσε κόσμος που δεν είχε λεφτά για τον Λυκαβηττό από τα βραχάκια κτλ.

 

Βέβαια... υπήρχαν και αγοράκια να υποστηρίξουν την όλη φάση.

 

Εν κατακλείδι, η όποια, και σε όποιο βαθμό, δαιμονοποίηση των γυναικών ως άλογων όντων ισχύει στο μέτρο και την έκταση που ισχύει και για τους άντρες και οφείλεται στην παιδεία που έχουν. Την παιδεία που έχει κανείς μπορεί να την αναγνωρίσει κάποιος άλλος από 1000+2 λεπτομέρειες, ξεκινώντας από την εμφάνιση και φτάνοντας στις συνήθειες και την έκφραση του προσώπου.

 

Όσοι παραπονιούνται για "χαζές" γυναίκες και όσες για "χαζούς" άντρες.... μην ξεχνάνε το ρητό "όμοιος ομοίω αεί πελάζει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δημιουργείται όταν κάποιος είναι εναλλακτικός περισσότερο από όσο είναι ο εαυτός του.

 

Σωστό. Ξαναλέω (ξαναγράφω) όμως ότι με αυτό τον όρο, και προσωπικά, δεν αναφερόμουν στην σαλβαροκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βότκα ρε, μπελβεντέρε. Μια πανάκριβη βότκα κι έτσι, δεν έπινε ο,τι να ναι η ντερμπεντέρισσα. Και εκτός από το οτι τη σκότωσε στο σαρδάμ, ήθελε να την πιεί με πορτοκάλι. Προφανώς έτσι την έπιναν στο κατσικοχώρι της οι μερακλήδες.

 

belvedere.jpg

 

Ομοια οταν μου ζητανε να φερω βαρελισια μπυρα...με παγωμενο ποτηρι...οι δολοφονες της γευσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...