Προς το περιεχόμενο

Android 4.0 στο Sony Xperia P


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι απλο. Όταν δεν είσαι ευχαριστημένος απο την υποστήριξή μιας εταιρίας, δεν ξαναπαιρνεις για καιρο αλλο μοντέλο της ακόμα και αν σου αρέσει. Αν το εφάρμοζαν πολοι αυτό θα βελτιωνονταν η κατάσταση.

Παντως αν συγκρινεις την υποστήριξή στις ναυαρχιδες τουλάχιστον σε sony και samsung, η πλάστιγγα γέρνει δραματικά υπερ τις samsung. Βασικα το ιδιο συμβαίνει με οποία εταιρία και να τη συγκρινεις με εξαίρεσή το nexus της google που εχει την καλυτερη υποστήριξή εναντι ολων.

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν αναβαθμίζει τις ναυαρχίδες...Άντε,μπορείς να δεχτείς να δώσεις 200 ευρώ και να μην έχεις υποστήριξη,αλλά 400+? Μην ξεχνάς πως οι ναυαρχίδες της Sammy,όλη η σειρά S,έχει πουλήσει πάνω απο 30-40 εκ. συσκευές!

 

@lagman WTF?πόσο το ψαξες για να το πεις αυτό;

το S2 έχει πάρει την ics και θα πάρει και jelly bean;)

@ihatelove η μεγαλύτερη διαφορά ανάμεσα στο gb και στο ics είναι το hardware acceleration.Και επίσης αυτή είναι μια απο τις διαφορές ανάμεσα στο ics και στο jb.Ψάξε στο youtube "Project butter" και θα καταλαβεις!

 

Το xperia s (ναυαρχιδα της sony) έχει παρει ics απο τον ιουνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν ξαναπαρω σονυ κινητο να μου τρυπησεις την μυτη ...

 

ετσι απλα ..

 

Ότι κινητό Sony έχω πάρει εκτός του sole μου βγήκε με πρόβλημα.μακριά πλέον λοιπόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη,αλλά το P/U/S/sola δεν είναι η προηγούμενη γενιά κινητών της sony..είναι τα τρέχον κινητά που έχει,και τα δίνει πρώτη μούρη.(προηγούμενη γενιά είναι το arc s πχ,που έχω)

 

Επειδή είναι βλάκες και χάσανε χρόνο και τα έβγαλαν με την 2.3.4(τα P/U/S/sola),τα πληρώνουν οι καταναλωτές!Και ας αφήσουν τα είναι δύσκολο να κάνουν την 4.0.4 ,και δεν λένε για την 4.1, να τρέξει στα κινητά τους.Το φορτώνουν με βλακείες μέσα άκυρες εφαρμογές,και άκυρες διεργασίες τρέχουν..και βγάζουν κινητά με 512mb ραμ και ανύπαρκτο αποθηκευτικό χώρο.Δεν θέλει πυρήνα το θέμα,ram θέλει τόσο βαρύ που το κάνουν.

 

Ας βάλουν μεγαλύτερα mah στις μπαταρίες να μην τα έχουμε στο ρεύμα όλη την ώρα,και ας βάλουν εξτρα ram και χώρο,και μετά ας βγάλουν updates ένα κάρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον μπορεί να γίνει Roll-Back(Recovery) στο Default OS αν ζορίζεται με το ICS?

 

@Bourdoulas

Σωστά φίλε, όταν βλέπει ότι ο κόσμος αγοράζει στα @ τους όλα, τώρα ότι βγαίνει ένα 0.1% και παραπονιέται και πάλι στα @ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η ανομοιομορφια ειναι που μαλλον θα φαει το android τωρα που θα βγουν και τα windows. Τι τους πειραζε σε ολες τις συσκευες να δινουν την κανονικη εκδοση της google οπως στο nexus. Ετσι κι αλλιως ολα αυτα που προσθετει στο ιντερφεις η καθε εταιρεια πραγματικα αχρηστα ειναι και κανουν και το λειτουργικο πιο βαρυ. Αν και κατοχος samsung galaxy στο π;ρελθον, ελπιζω να τη φαν λογο ανταγωνισμου και να λογικευτουν πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω η ουσία της είδησης ειναι οτι επιτέλους θα υπάρξει σοβαρό developement για το κινητό. Λογικά θα ασχοληθούν αρκετοί με την δημιουργία custom rom για να πεταχτεί και η σαβούρα της Sony μέσα απο το λογισμικό , επίσης προβλέπω σύντομα και JB porting μιας και ο κώδικας δε διαφέρει και πολύ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραδεκτα πραγματα λες και ειναι εντελως ερασιτεχνες...ο καθενας βγαζει οτι θελει...οτι εκδοση θελει ενω εχει βγει η τελευταια ..... αλλα τι να το κανεις οταν 600 ευρω κινητα πλοηγουνται χειροτερα απο το ταπεινο trophy που φορτωνει τα παντα σφαιρα... Ειμαι απογοητευμενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτως η αλλως το JB θα εχει ελαχιστες διαφορες με το ICS απο οσο ξερω. και το butter smooth δεν θα ευνοει ολες τις συσκευες. μερικες θα βελτιωθουν λιγο και καποιες αλλες δεν θα δουν καμμια διαφορα.

 

οσο για τη sony αργησε πραγματι υπερβολικα, απο τη στιγμη που ακομα και το htc evo 3d που ειναι περσινη συσκευη πηρε το ICS τον απριλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω το κάνει για να μην έχουνε τα ίδια που είχε και η samy όταν έβαλε ICS στα SII και δε δούλευε τίποτα, συν ότι έχουν βάλει και κάποιες παραπάνω λειτουργίες που έχουν υλοποιηθεί αρκετά "χαμηλά" στο κινητό, οπότε θέλει λίγο πείραγμα κάθε έκδοση για να δουλεύει σωστά και full featured. Το καλό είναι ότι δεν τα παρατάει όπως έκανε η HTC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχω το Xperia P και με κάρτα what's up μου δίνει στο μηνυμα 70 χαρακτήρες. Οτι κι αν έκανα δεν διορθώνετε.

Πήρα λοιπόν να βρω λύση στην Sony. Αυτοί μου είπαν πως είναι πρόβλημα του δικτύου. Πήρα λοιπόν στην Cosmote και φυσικά αυτοί μου είπαν πως είναι προβλημα της Sony.

Τελικό αποτέλεσμα; Αν με ξαναδεί η Sony να με φτύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...