Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα το Deponia και το Black Mirror 2 μαζί... Το Deponia πάντως έχει τη γλυκειά μυρωδιά των παλιών, καλών adventures. Χιουμοριστικό και καρτουνίστικο.

Θα δούμε τί θα συνεχίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είχα ξεκινήσει far cry 3 αλλά το άφησα για λίγο για να παίξω κατι αποστολές στο Hitman που μου είχα μείνει και πραγματικά πιέστηκα να τις τελειώσω.Αν και στην αρχή είχα ενθουσιαστεί στο τέλος βαριόμουνα. 7/10

Οσο για το far cry 3 δείχνει απίστευτα διασκεδαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω παράλληλα The walking dead και Burnout Paradise Ultimate box... (άκυρο τελείως χαχα)

Και τα δύο τα πήρα με τις χριστουγεννιάτικες προσφορές.

Στο Walking dead τέλειωσα χτες το 2ο επεισόδιο και ήταν φοβερό, πρώτη φορά τελειώνω παιχνίδι και κάθομαι και σκέφτομαι τι αποφάσεις πήρα, έχοντας και τύψεις για όσα έκανα σε ορισμένες στιγμές... Πραγματικά το τελείωσα αρκετά "ταραγμένος" από την όλη ένταση.

Οπότε πλακώνω στο καπάκι καμιά ωρίτσα burnout paradise μήπως και ηρεμήσω και μπορώ να πω ότι έχει αποτελέσματα!  :-D

Επίσης τελείωσα το Sleeping Dogs το οποίο αν και μου φάνηκε αρκετά μικρότερο σε διάρκεια από το GTA IV, είχε φτιάξει ότι ατέλειες είχε σε μηχανισμούς το GTA με αποτέλεσμα να το ευχαριστηθώ περισσότερο.

Συμπλήρωσα και περίπου 10 ώρες στο Dark Souls αλλά προς το παρόν το εγκατέλειψα για άλλη στιγμή... Δεν παίζουν λεφτά για καινούριο pc που ουκ ολίγες φορές κόντεψε να φύγει από το παράθυρο. Και δεν είναι θέμα δυσκολίας τόσο, όσο ότι ορισμένες φορές είναι κατά την γνώμη μου άδικο = σπάσιμο νεύρων + έλλειψη χρόνου οπότε το έβαλα στην άκρη προς το παρόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Unity of Command: Stalingrad Campaign, πολύ ωραίο operational strategy με θέμα τον Β' Παγκόσμιο, με αφορμή μια μετάφραση που τελείωσα είπα να το ξαναδώ και, ναι, είναι τόσο δύσκολο όσο το θυμόμουν, ανελέητη ΑΙ.

 

Επίσης, FTL, όποιος δεν το έχει παίξει, αξίζει να το δοκιμάσει, κι όποιος το έχει να το δει ξανά.

 

Το Σ/Κ πρέπει να εγκαταστήσω και το Witcher 2, αλλά είναι μεγάλο και η σύνδεση σαλίγκαρος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να παιξω το torchlight που δεν το ειχα παιξει κυριως για να δοκιμασω και τι λενε σε πραγματικη χρηση τα απειρα κουμπια πανω στο ποντικι μου και πραγματικα κολλησα, εδω και 2.5 μερες εχω φτασει lv 33 και μπορω πλεον με σιγουρια να πω οτι ειναι σπουδαιο παιχνιδι ακομα και αν καποιος δεν ειναι φανατικος του ειδους

 

του βαζω ενα 8 μονο και μονο γιατι δεν εχει δοθει παραπανω βαση στην ιστορια και το voice acting πραγματα που εμενα με ενδιαφερουν , διαφορετικα ειναι ανετα παιχνιδι για 9/10 (βαθμος που εχει παρει απο κοινο και κριτικους )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του βαζω ενα 8 μονο και μονο γιατι δεν εχει δοθει παραπανω βαση στην ιστορια και το voice acting πραγματα που εμενα με ενδιαφερουν

 

Eμένα, δυστυχώς, αυτές οι ελλείψεις με έκαναν από ένα σημείο και μετά να το βαρεθώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το καταλαβαινω, ουτε εγω ειμαι πολυ φιλος τετοιων παιχνιδιων (και εχω παρατησει αρκετα) ομως με το συγκεκριμενο κολλησα διχως να το περιμενω μαλιστα, γιατι εχει ωραια δομη το gameplay του και ειναι αρκετα φιλικο ακομα και για καποιον που δεν εχει λιωσει στο συγκεκριμενο ειδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ qsis : Τότε αξίζει να πάρεις και το δεύτερο που όπως λένε όλοι είναι σχεδόν σε όλους τους τομείς καλύτερο του πρώτου..

 

(Ούτε εγώ είμαι fan αυτού του είδους αλλά θα δοκιμάσω και το δεύτερο όταν θα πέσει σε προσφορά στα ~3-4 ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε σορυ δεν εβαλα το ΙΙ, αυτο παιζω :P

 

το πρωτο δε το επαιξα , ουτε προκειται

 

αν σε ενοχλουσαν τα παραπανω που ειπαμε στο πρωτο μαλλον θα εχεις και το ιδιο θεμα με το δευτερο , παρολα αυτα ομως ειναι ενα αρκετα αξιολογο παιχνιδι που παιζεται πολυ ευχαριστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...