Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Εξαρτάται από το πότε προγραμματίζουν να ενσωματώσουν την επόμενη σειρά αιτήσεων, μπορεί να μεσολαβήσει από μία μέρα έως και αρκετές.

 

Πάντως, αξίζει να το δεις, είναι έξυπνη ιδέα και όμορφα εκτελεσμένη -παρά τις όποιες αδυναμίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το card hunter και μου φάνηκε πολύ καλό. Έκανα apply για beta. Ξέρει κανείς πόσο θα κάνει για να μπορέσω να μπώ; 

 

Εμένα μετά από μια βδομάδα με έκαναν accept beta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες ξεκίνησα 2ο playthrough στο The Walking Dead και σήμερα τελείωσα και το 3ο επεισόδιο. Το έπος είναι έπος. Δεν χρειάζεται να πω περισσότερα :P

 

Επίσης μου έμειναν 2 πίστες στο κάφρικο shank 2. Μου αρέσει το gameplay του και είναι αρκετά ευχάριστο (τα bosses είναι δύσκολα όμως ακόμα και στο normal).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μιας και τελειώσα το Σάββατο για 2η φορά το The Walking Dead και μη έχοντας όρεξη να παίξω τίποτα αποφάσισα να παίξω ένα παιχνίδι με πολύ καλό σενάριο. Τίποτα δεν μου ερχόταν στο νου ως που κοίταξα στο ράφι και ειδα το Fahrenheit το οποίο το είχα αγοράσει μαζί με το Alan Wake. Χωρίς δεύτερη σκέψη και αφού τυρρανήθηκα αρκετά με το πως να το τρέξω στα Windows 7 το έβαλα. Έπαιξα μια ώρα. Το gameplay είναι αρκετά περίεργο. Ο χαρακτήρας κινείται μόνο με το μπροστά βελάκι και με τα αριστερά/δεξία απλά στρίβει το σώμα. Ωστόσο μου άρεσαν οι εντολές που δίνεις με το ποντίκι για τα υπόλοιπα πράγματα αφού μου θύμησαν τις κινήσεις που έκανα με το Move στο Heavy Rain αλλά αυτή τη φορά σε 2D μορφή.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω να παίξω με χειριστήριο? Γιατί στα settings αν και είχα συνδεδεμένο το Logitech F510 δεν μου έβγαζε αλλαγή από πληκτρολόγιο/ποντίκι σε χειριστήριο. Επίσης γίνεται να αλλάξω την ανάλυση και να το βάλω σε 1080p?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελειώνω Mark of the ninja και αρχίζω XCOM: Enemy Unknown.

αργείς!!! δεν έχω πολύ χρόνο και μόλις τελειωσα με την βάση των εγωγήινων. δεν ξέρω αν καταφέρω να το τελιώσω πριν φύγω για Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αργείς!!! δεν έχω πολύ χρόνο και μόλις τελειωσα με την βάση των εγωγήινων. δεν ξέρω αν καταφέρω να το τελιώσω πριν φύγω για Ελλάδα

 

Είναι μεγάλο? Σε τι επίπεδο δυσκολίας παίζεις?

Εγώ έλεγα να αρχίσω σε normal Ironman με Second wave enabled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μεγάλο? Σε τι επίπεδο δυσκολίας παίζεις?

Εγώ έλεγα να αρχίσω σε normal Ironman με Second wave enabled.

 

Ξεκίνα από normal, όχι ironman-secondwave για να μη σπάσεις το πληκτρολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα από normal, όχι ironman-secondwave για να μη σπάσεις το πληκτρολόγιο.

Δεν σ άκουσα και το άρχισα Normal + Ironman - Secondwave. :P

 

Ελπίζω να μην σπάσω το πληκτρολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν υπάρχει λόγος να σπάσεις τίποτε, απλά έχει πολύ πιο απαιτητικό learning curve, από ό,τι χωρίς το Ironman και -περισσότερο- χωρίς το Second Wave (τις ενεργοποίησες όλες τις επιλογές ;) Υπόψη, αν βάλεις tutorial σε ironman σε αρκετούς κολλάει λίγο πριν σε αφήσει "ελεύθερο" να συνεχίσεις.

 

Κατά τα άλλα, να θυμάσαι τα βασικά, engineers, δορυφόρους και εφόσον έχουμε ενεργοποιήσει ομάδα εξωγήινων, προσέχουμε πάρα πολύ πόσο και πού θα προωθήσουμε τους στρατιώτες. 

 

Vigilo Confido

 

edit: στο θέμα μας, ξεκίνησα The Raven και σε εννέα ώρες ξεκλειδώνει το Shadowrun Returns. Άντε να έρθει ο ρημάδης ο Δεκαπενταύγουστος να έχω λίγο χρόνο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...