Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα δικά σου γραφόμενα παρέθεσα και στήριξα το επιχείρημα μου. Αν θυμάσαι καλά απαντούσες στην ερώτηση πως μπορεί να βγάλει κάποιος χρήματα και ανέφερες μονάχα αυτό. Τόσες φορές σε αυτό το θέμα ανέφερα σε όλα τα παπαγαλάκια να μας πουν πρακτικά και με νούμερα πως βγάζεις λεφτά, όλοι όμως μετά απο την κασέτα, δεν έπαιξαν τίποτα άλλο. Απ' ότι φαίνεται το ίδιο κάνεις και εσύ.

 

ΥΓ. Ακου και ένα δικό μου επιχείρημα: Μπορείς να γίνεις εκατομμυριούχος απλά πωλώντας χαρτομάντιλα. €1 το πακέτο, σε 1.000.000 άτομα. Θεωρητικά λογικότατο το επιχείρημα, δεν νομίζω ότι μπορείς να διαφωνήσεις! Πρακτικά όμως τελείως αβάσιμο! Ε κάπως έτσι είναι και τα δικά σου..............................

Αμα εσυ εχεις 6 προσωπικα ατομα (450 ευρω) και αυτοι εχουν απο 6 προσωπικα δικα τους ατομα (6 Χ 150 = 900 ευρω για σενα) και γενικα για καθε νεα 6αδα που γινεται απο κει και περα τους 2 πρωτους μηνες θα παιρνεις 150 ευρω και μετα θα παιρνεις 75.

 

Ναι ρε μεγάλε χάνοντας 300€ όπως λες δεν καταστρέφεται κάποιος αλλά 300 από δω 300 από εκεί κάποιοι απατεώνες βγάζουν πολλά λεφτα.Και όπως λένε τα παιδιά εδώ αυτά τα λεφτά είναι από φίλους και συγγενείς.Αν είναι να τους εξαπατήσω όλους αυτούς και να μην μου  μιλάνε  να τα χέσω τα 500 και τα 1000€ που θα βγάλω

συμφωνω μαζι σου να τα χεσω τα λεφτα αν ειναι να χαλασω προσωπικη μου σχεση. κανεις δεν σου ειπε να μπεις με το ζορι. οταν δεις τι ακριβως ειναι τα ζυγιαζεις τα πραγματα και μετα κανεις τις επιλογες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χεχε...

Επεσαν στα χέρια μου παρουσιασεις αλλα και μεθοδοι πωλησεων που δινουν στα μελη.

 

Με απλα λογια λενε εμμεσα και Αμεσα τι ψεματα να πεις για να πεισεις υποψηφια θυματα αλλα και πως να κουκουλωσεις τις "ενοχλητικες" ερωτησεις που θα σου κανει το "θυμα"

 

Θα μπορουσε να ηταν ενα ανθολογιο με τιτλο:

"Πώς να κοροϊδεψετε τους δικους σας"

 

Κλαμα!!!

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελος για να τα συνοψισουμε... Οποιος μπαινει στην wv για να βγαλει λεφτα ξερει τι πρεπει να κανει... Η παρουσιαση ειναι ξεκαθαρη σε αυτο το θεμα και στα κερδη... ολοι ξερουν ατομα που θελουν να βγαλουν λεφτα και με την σειρα τους καθε καινουριο ατομο ξερει ατομα που θελουν να βγαλουν λεφτα, δυστυχως ή ευτυχως αυτο το πραγμα υπαρχει, δουλευει και λειτουργει και στην Ελλαδα... εχει ακομα μελλον για την Ελλαδα και για την εταιρια... οταν δεν θα εχει αναπτυξη στην Ελλαδα θα το εχουμε ηδη πασαρει σε αλλη χωρα... οπως μας το πασαραν οι κυπροιοι που τωρα πολλοι απο αυτους ζουν απο τα 300ευρα μας(και δεν κατακρινω κανεναν)... 140+ χωρες απομενουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε...

Επεσαν στα χέρια μου παρουσιασεις αλλα και μεθοδοι πωλησεων που δινουν στα μελη.

 

Με απλα λογια λενε εμμεσα και Αμεσα τι ψεματα να πεις για να πεισεις υποψηφια θυματα αλλα και πως να κουκουλωσεις τις "ενοχλητικες" ερωτησεις που θα σου κανει το "θυμα"

 

Θα μπορουσε να ηταν ενα ανθολογιο με τιτλο:

"Πώς να κοροϊδεψετε τους δικους σας"

 

Κλαμα!!!

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Ντώσε κανενα link και στον υποιλοιπο λαό :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε...

Επεσαν στα χέρια μου παρουσιασεις αλλα και μεθοδοι πωλησεων που δινουν στα μελη.

 

Με απλα λογια λενε εμμεσα και Αμεσα τι ψεματα να πεις για να πεισεις υποψηφια θυματα αλλα και πως να κουκουλωσεις τις "ενοχλητικες" ερωτησεις που θα σου κανει το "θυμα"

 

Θα μπορουσε να ηταν ενα ανθολογιο με τιτλο:

"Πώς να κοροϊδεψετε τους δικους σας"

 

Κλαμα!!!

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

δεν ειναι ετσι οπως ακριβως τα λες... δεν ειναι ολοι τοσο ηλιθιοι οπως νομιζεις... και επειδη εισαι εξω απο αυτο δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο που σου λεω... υπαρχει περιπτωση να δωσεις εσυ 300 ευρω για κατι τετοιο και μετα να πας στον φιλο σου και να του αραδιασεις ψεματα για να δωσει κι αυτος λεφτα για να κερδισεις εσυ αμεσα 15ευρο??? κανενας δεν θα το κανε αυτο.... και αν το εκανε καποιος παει να πει οτι δεν εχει φιλους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς μέλος της Wv ρε δεν πας να δεις αν ερχομαι λέω γω, ντενεκε ξεγανωτε ..... Πόσο πρόβατο μπορεί να είσαι ρε , με τόσο κουτος; Τι ρωτάω αφού πιστεύεις αυτές τις παπάτζες είσαι για τα μπάζα.......

άντε τραβά να κανείς καμία βόλτα με την μπεμπα...., αχ ξεχΑσα την έχεις στο συνεργείο ε ;;;;

 

 

Τι να πω ρε παιδιά όλοι έρχονται όταν δεν μπορώ να μπω (πετάω για Ελλάδα σε λίγο )

Κρατήστε τους ζεστούς και θα έρθω.......

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Melos WV

 

Θα σου κάνω την ίδια ερώτηση που κάνω σε όλους τους συναδέλφους σου, αλλά απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα από κανέναν. Επειδή βλέπω ότι απαντάς στους περισσότερους, ελπίζω αυτήν την φορά να είμαι πιο τυχερός.

 

Είσαι μέλος σε μία εταιρία, της οποίας το προς πώληση προϊόν είναι τα φθηνά ταξίδια. Σωστά; Σωστα! Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πόσα προϊόντα έχεις πουλήσεις μέχρι σήμερα;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει περιπτωση να δωσεις εσυ 300 ευρω για κατι τετοιο και μετα να πας στον φιλο σου και να του αραδιασεις ψεματα για να δωσει κι αυτος λεφτα για να κερδισεις εσυ αμεσα 15ευρο??? κανενας δεν θα το κανε αυτο.... και αν το εκανε καποιος παει να πει οτι δεν εχει φιλους....

 

δε ξέρω τι σας λένε και τι σας ταξανε κει περα παντως εμένα μου το κάνανε. και αποτι διαβαζω σαυτο το thread οχι μονο σε μενα αλλα και σε πολύ άλλο κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ακομα μελλον για την Ελλαδα και για την εταιρια... οταν δεν θα εχει αναπτυξη στην Ελλαδα θα το εχουμε ηδη πασαρει σε αλλη χωρα... οπως μας το πασαραν οι κυπροιοι που τωρα πολλοι απο αυτους ζουν απο τα 300ευρα μας(και δεν κατακρινω κανεναν)...

 

 

Δηλαδή παραδέχεσαι ότι :

Α) Κάποιοι Ζουν από τα δικά σου 300 ευρώ + συνδρομές και έχεις αγοράσει-πουλάς  αέρα.

Β) Στην Ελλάδα υπάρχουν ακόμα πολλά κορόιδα (Νο offence ) .

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι :

Α=>Β ή B=>A  

 

( Η ερώτηση είναι καθαρά τεχνικής φύσεως ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου θα σε ρωτήσω ένα πράγμα.

Δεν θεωρείς λίγο παράλογο το να τσεπώνεις λεφτά ουσιαστικά όχι με βάση ποσα άτομα πάνε ταξίδι (commision δηλαδή από τα ταξίδια) αλλα να παίρνεις χρήματα ανάλογα ποσα άτομα γράφονται από κάτω σου? Θέλω να πω ότι κανεις δεν σε πληρώνει με την λογική που κυκλοφορεί στην τουριστική αγορά (tour operator είμαι και γνωρίζω) με το ποσοστό δηλαδή του 8-15% ανά ΤΑΞΙΔΙ που θα πάει κάποιος αλλα με τα άτομα που θα γραφτούν. Λογικό είναι με τέτοια πολιτική η εταιρία να σε πιέζει και να σκέφτεσαι εσύ ότι για να βγάλω κέρδος δεν πρέπει να πουλήσω ταξίδια αλλα Syndromes!

Όπως ξαναείπα.. δεν υπάρχει εταιρία που να πουλάει πχ εκτυπωτές.. και να πληρώνει τον αντιπρόσωπο τις βάση ποσον αντιπροσωπων έγγραψε! Την νοιάζει πόσους ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ πούλησε!
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν η κύρια δραστηριότητα της εταιρίας ειναι να στρατολογει νέα μέλη κάτι δεν πάει καλά ....

 

 

δεν ενδιαφερονται να πουλησουν προιόντα , το μονο που τους ενδιαφερει ειναι στρατολογήσουν νέα μέλη , 

 

απο εκει βγαίνουνε οι bmw  και ολα τα άλλα , όχι όμως για τα κατωτερα μέλη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες τις οδηγίες που λένε πως διαγράφεσαι... Πάρε πίσω τα 280 που "έδωσες" και πάνε πες στο φίλο σου "Κοίτα, εγώ έβγαλα λεφτά φεύγοντας από τη WV!!! Εσύ που μένεις, σε πόσο καιρό θα βγάλεις 280?"

 

Που είναι αυτές οι οδηγίες ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι αυτές οι οδηγίες ???

 

http://dc307.4shared.com/doc/t3r4etdJ/preview.html

 

Το link το έστειλε το Melos WV που προσπαθεί να μας πείσει -καλύτερα να πείσει τον εαυτό του- ότι δεν έχει πιαστεί κορόιδο, έχει "κερδίσει" 450 ευρώ από τους φίλους-συγγενείς (ωραία κέρδη) και ότι σύντομα θα βγάζει τρομερά λεφτά και θα μας κοιτάει αφ' υψηλού μέσα από την ασημί BMW του...

 

Βασικά, από αυτό το link που έχει τους όρους συνδρομής, προκύπτει ξεκάθαρα (αν και δεν το λέει ρητά, με μια ματιά που το έριξα, αλλά αυτό απορέει από το όλο πλαίσιο της σύμβασης) ότι το Αρχικό Κόστος Συνδρομής το χάνεις οριστικά αν δεν ζητήσεις εγγράφως την ακύρωση μέσα σε 14 ημερολογιακές μέρες (Αρθρο 7). Όπως και όσες συνδρομές έχεις πληρώσει μέχρι τώρα. Καλύτερα είναι να τα ξεχάσει κάποιος αυτά τα λεφτά (τα 300 ευρώ), παρά να προσπαθεί να τα παρει πίσω, μέσω της στρατολόγησης...Φυσικά, οι περισσότεροι θα ψάχνουν απεγνωσμένα για νέα μέλη, μπας και βγάλουν έτσι τη χασούρα...(Που δεν προκύπτει καμία κατοχύρωση γι' αυτό, δηλαδή η WV δεσμεύεται ανεπίσημα, και άντε γεια). Μιλάμε για πολύ καλά οργανωμένη πυραμίδα.

 

Το θέμα είναι ποιος εισπράττει τα 300 και τις συνδρομές...Εκτός από τη μητρική εταιρεία στο Τέξας που λογικά θα παίρνει τη μερίδα του λέοντος και ένα ποσοστό που θα παίρνουν τα ξενοδοχεία για όσους ταξιδεύουν (έχει ποτέ ταξιδέψει κανείς άραγε... ) , υποψιάζομαι ότι τα άτομα που θα έχουν κάποιο σοβαρό κέρδος σε όλη την Ελλάδα-Κύπρο, θα είναι μετρημένα στα δάχτυλα...Και έχω την εξίσου βάσιμη υποψία ότι μπορεί να μην τους γνωρίζουν καν τα μέλη, καθώς αυτοί θα κινούν τα νήματα από το παρασκήνιο. Άλλη βέβαια περίπτωση οι top recruiters θα έρχονται στις παρουσιάσεις και θα λένε ψέματα για τα τρελά λεφτά που δήθεν έβγαλαν...ενώ μετά βίας μπορεί να βγάζουν το βασικό μισθό. Που και αυτός ο μισθός βέβαια θα φαντάζει μυθικός μπροστά στα ψίχουλα που βγάζουν οι εκατοντάδες-χιλιάδες άλλοι στη βάση της πυραμίδας...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...